جاری شدن کف در شهر فوکوکای ژاپن بعد از زلزله

به گزارش وبلاگ شخصی من، فوکوکا شهری در جنوب ژاپن و در فاصله 90 کیلومتری از مرکز زلزله اخیر ژاپن واقع شده است. پس از زلزله، کفی عجیب در سطح خیابان های مرکزی شهر فوکوکا ظاهر شد که دلیل آن تعیین نیست!

جاری شدن کف در شهر فوکوکای ژاپن بعد از زلزله

چند روز پیش زلزله ای به قدرت 7/3 ریشتر ژاپن را لرزاند. در اولین ساعات صبح شنبه، یا به عبارتی تنها چند ساعت پس از زلزله مهیب ژاپن، پوششی از کف در خیابان های مرکزی شهر فوکوکا پدیدار شد.

کاربران شبکه اجتماعی توئیتر تصاویری از کف پخش شده در سطح خیابان را به اشتراک گذاشتند و بعضی آن را منزجر کننده نامیدند.

کازوکی نابتا که در محله صنعتی تنجین، جایی که کف ها ظاهر شدند، زندگی می نماید، می گوید:

من به عینه بلافاصله پس از زلزله شاهد آن کف ها بودم.

بعضی می گویند که احتمالا زلزله موجب ترکیدن یکی از لوله های زیرزمینی شده و همین مسأله باعث پدیدار شدن کف در سطح خیابان های مرکزی شده است.

آقای نابتا می گوید که مردم به سرعت از این اتفاق عکس گرفته و روی توئیترشان قرار می دادند. از آنجایی که این خیابان به منزل من نزدیک بود، شخصاً به آنجا رفتم تا ببینم اوضاع از چه قرار است. آنجا یک ماشین آتش نشانی قرار داشت. چیز خاصی نبود و کف معمولی بود.

فوکوکا در فاصله 90 کیلومتری کوماموتو واقع شده است، جایی که قدرتمندترین لرزه ها احساس شد. ساکنین شهر فوکوکا نیز وجود لرزه های شدید را تأیید کردند، اما آسیب جدی به ساختمان های این شهر وارد نشد. زلزله اخیر ژاپن موجب کشته شدن 29 نفر و زخمی شدن بیش از 1500 نفر شد.

سخنگوی شهرداری فوکوکا از وجود کف ها در سطح خیابان ابراز بی اطلاعی نموده که همین مسأله به مرموز ماندن این اتفاق اضافه نمود.

منبع: کجارو / تابناک

به "جاری شدن کف در شهر فوکوکای ژاپن بعد از زلزله" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاری شدن کف در شهر فوکوکای ژاپن بعد از زلزله"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید