دانشجویان تهرانی در حمایت از مطالبات کارگران هفت تپه و هپکو تجمع کردند

به گزارش وبلاگ شخصی من، جمعی از دانشجویان دانشگاه های تهران پس از اقامه نماز آدینه در حمایت از مطالبات کارگران کارخانه های هفت تپه، آذرآب، هپکو و کشت و صنعت دشت مغان در خیابان انقلاب تجمع کردند.

دانشجویان تهرانی در حمایت از مطالبات کارگران هفت تپه و هپکو تجمع کردند

به گزارش خبرنگار دانشگاه وبلاگ شخصی من غلامی فعال دانشجویی دانشگاه تهران در تجمع دانشجویان تهرانی که در حمایت از مطالبات کارگران هپکو، آذرآب، هفت تپه و کشت و صنعت دشت مغان برگزار گردید، گفت: دادستان اهواز به عنوان مدعی العموم باید پیگیر مسائل کارگران باشد نه اینکه به عنوان مدعی الخصوص مسائل سرمایه دار رانتی را پیگیری کند. چرا برای کارگران پرونده سازی می کنید و چرا برای کارگران هفت تپه که در داخل کارخانه تجمع نموده اند حکم اخلال در نظم عمومی صادر می گردد مگر کارگر چه نموده است؟ چه بلایی بر سر صنعت این کشور آورده اید چه کسی باید جوابگو باشد.

وی اضافه نمود: آقای روحانی در نامه خود تاکید می نماید مسائل هپکورا حل کنید، اما چرا این مسائل را پیگیری نمی نمایند چرا افکار عمومی را فریب می دهید.

غلامی اظهار کرد: ما از جریان دانشجویی و مردم انقلابی می خواهیم پیگیر مطالبات کارگران باشند امروز نزدیک به 30 روز است که کارگران هفت تپه، آذرآب و آلومینیوم تحصن نموده اند این کارگران انقلابی هستند و مطالبات آن ها به حق است. رهبر معظم انقلاب نیز بر پیگیری مطالبات کارگران تاکید نموده اند.

وی اضافه نمود: آقایان دولتی باید جوابگوی وضع موجود باشند و قوه قضاییه نیز باید با مسببان این وضعیت برخورد کند.

وی خطاب به نیروی انتظامی نیز گفت: کارگران زحمتکش سربازان جنگ مالی هستند با این وجود نیروی انتظامی باید نسبت به هتک حرمت کارگران کمی حساس تر بوده و برخورد آن ها با کارگران نرم تر باشد. کارگر دشمن نیست کارگر سرباز جنگ مالی است؛ بنابراین در کجای جهان و کدام عقل سلیم در اوج جنگ مالی سرباز خود را دستگیر و زندانی می نماید.

این فعال دانشجویی دانشگاه تهران خطاب به فرمانده انتظامی اراک گفت: آقای مختاری برای چه کارگران و جریان دانشجویی اراک را تهدید می کنید مگر نه اینکه کارگران زحمتکش هپکو فرزندان این انقلاب هستند و مگر نه اینکه شعار های آن ها شعار های این انقلاب است.

غلامی توضیح داد: مردم دردمند انقلابی باید نسبت به وضعیت صنعت کشور حساس باشند باید دید که چگونه صنعت را به زمین می زنند و کارگران را بیچاره می نمایند و صدای آن ها هم به هیچ جا نمی رسد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "دانشجویان تهرانی در حمایت از مطالبات کارگران هفت تپه و هپکو تجمع کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشجویان تهرانی در حمایت از مطالبات کارگران هفت تپه و هپکو تجمع کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید