دایناسورها در سیاره ای دیگر هنوز زنده اند!

به گزارش وبلاگ شخصی من، اگر کره زمین زمانی در تاریخ خود را با جاندارانی همانند دایناسورها گذرانده باشد، دور از انتطار نیست که یک مطالعه نو استدلال کند، یک دنیای ژوراسیک واقعی در حال حاضر می تواند در سیاره دیگری وجود داشته باشد.

دایناسورها در سیاره ای دیگر هنوز زنده اند!

تینا مزدکی-بر اساس مطالعه تازه منتشر شده، سیارات دورتر از زمین می توانند پناهگاه گونه هایی باشند که شبیه دایناسورهای زمین هستند و انسان ها ممکن است در حال حاضر توانایی پیدا کردن آنها را داشته باشند.

لیزا کالتنگر، نویسنده این مطالعه، در بیانیه ای گفت:اثر انگشت سبک زمین مدرن، الگوی ما برای شناسایی سیارات بالقوه قابل سکونت بوده است، اما زمانی بود که این اثرانگشت بارزتر بود و در نشان دادن نشانه های حیات بهتر بود.

بر اساس این مطالعه، محققان روی زمین می توانند چنین حیاتی را با جستجوی ترکیباتی که در حال حاضر در سیاره ما وجود ندارند، اما در دوران دایناسورها وجود داشته اند، شناسایی نمایند. این به این علت است که زمین در زمان دایناسورها دارای حدود 30 درصد سطوح بالاتری از اکسیژن بود، که به موجودات پیچیده اجازه رشد می داد. امروزه سطح اکسیژن زمین به 21 درصد رسیده است.

محققان استدلال می نمایند که این سطوح بالای اکسیژن می تواند سرنخی از نوع حیاتی باشد که در سیاره ای دور وجود دارد و اشاره می نماید که می توان از تلسکوپ های ویژه برای شناسایی شرایط مشابه با آنچه دایناسورها میلیون ها سال پیش با آن روبرو شدند، استفاده کرد.

یکی از سرنخ هایی که دانشمندان می توانند برای آن جستجو نمایند این است که آیا یک سیاره در مرحله فانوزوئیک واقع شده است، که به آن سیاره اجازه می دهد تا میزبان اشکال حیاتی بزرگ و پیچیده باشد.

ربکا پین، دانشمند دانشگاه کرنل، گفت:فانروزوییک زمانی است که تنها 12 درصد از تاریخ زمین را در بر می گیرد، اما تقریباً تمام زمانی را در بر می گیرد که در آن زندگی پیچیده تر از میکروب ها و اسفنج ها بوده است. این به ما امیدواری می دهد که یافتن نشانه های حیات، حتی زندگی بزرگ و پیچیده در جای دیگری در کیهان کمی آسان تر است.

به گفته کالتنگر، جستجوی سیاراتی با سطوح بالاتر اکسیژن می تواند منجر به کشف اشکال حیات جالب گردد و در عین حال جستجو را آسان تر کند. کالتنگر گفت: امیدواریم در حال حاضر سیاراتی را پیدا کنیم که اتفاقاً اکسیژن بیشتری نسبت به زمین دارند، زیرا این امر جستجوی حیات را کمی آسان تر می نماید. و چه کسی می داند، شاید دایناسورهای دیگری در انتظار ما باشند.

منبع: nypost

  • میمون های فضانورد ایرانی تشکیل خانواده دادند

  • خداحافظی با مریخ/ سیاره سرخ از آسمان ناپدید شد/ عکس

227323

منبع: خبرآنلاین

به "دایناسورها در سیاره ای دیگر هنوز زنده اند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دایناسورها در سیاره ای دیگر هنوز زنده اند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید