قدیمی ترین کفش چرمی جهان

به گزارش وبلاگ شخصی من، این کفش قدیمی ترین کفش چرمی است که در جهان ساخته شده و عجیب آن است که کفش در شرایط خوبی واقع شده است و شباهت بسیاری با کفش هایی امروزی دارد و کارشناسان معتقدند که این کفش در عصر مس ارمنستان ساخته شده است.

قدیمی ترین کفش چرمی جهان

قدیمی ترین کفش چرمی جهان با قدمت حدود 3500 سال در ارمنستان کشف شده است. باستان شناسی در سال 2010 یک کفش چرمی با قدمتی حدود 3500 سال کشف کرد.

این کفش قدیمی ترین کفش چرمی است که در جهان ساخته شده و عجیب آن است که کفش در شرایط خوبی واقع شده است و شباهت بسیاری با کفش هایی امروزی دارد و کارشناسان معتقدند که این کفش در عصر مس ارمنستان ساخته شده است.

نکته عجیب تر در این کفش این است که اندازه کفش بزرگ است و طول آن حدود 60 سانتی متر است و این نشان می دهد که قوم باستان جسم نسبتاً بزرگی داشته اند و دانشمندان حدس می زنند کفش پیدا شده لنگه مربوط به پای راست بوده است.

با بررسی های تخصصی مشخص شد که این کفش از چرم گاو ساخته شده است و با طنابی چرمی به عنوان بند بسته می شود. جالبتر اینکه کفش از داخل و خارج رنگ شده است و این روش یکی از فن آوری های مدرن و امروزی محسوب می شود.

گریگوری آیشیان باستان شناس دانشگاه کالیفرنیا در خصوص این کفش چرمی باستانی گفت: من فکر می کنم یکی از مهمترین دلایل ساخت آن کفش محافظت از پا در برابر آسیب است، به خصوص اینکه منطقه کوهستانی ارمنستان ناهموار است و پستی بلندی های بسیاری دارد. همچنین استفاده از چرم جهت تحمل دما در آن منطقه بوده است که گاهی تا حدود 45 درجه سانتیگراد می رسیده است.

متخصصان باستان شناسی تاکید می کنند که تحقیقات ثابت کرده است که مردمی که در محدوده ارمنستان امروزی زندگی می کردند نخستین افرادی بودند که تصمیم گرفتند دیگر پابرهنه راه نروند و با هدف خودنمایی و آراستگی کفش می ساختند.

ربکا شوکرس باستان شناس تاکید کرد که این کفش یکی از شیک ترین کفش هاست و تا امروز نیز از طراحی آن استفاده می شود. قدمت صندل از کفش بیشتر است، زیرا نخستین صندل 7000 سال پیش و در غاری در مرکز میسوری ایالات متحده آمریکا کشف شد.

منبع: فرادید

به "قدیمی ترین کفش چرمی جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قدیمی ترین کفش چرمی جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید