نشانه هایی بر پوست که حاکی از کرونای شدید است

به گزارش وبلاگ شخصی من، در حال حاضر، همه ما با شایع ترین علائم کرونا آشنا هستیم. علائمی مانند تب، سرفه، سردردهای وخیم و از دست دادن حس بویایی یا چشایی. اما علائم های پوستیی وجود دارند که به ندرت در مورد آنها صحبت می شود و با شرایط برخی از بدترین موارد کرونا ویروس در ارتباط است. تجزیه و تحلیل های این گزارش بر بیمارانی است که در طولانی مدت (60 روز یا بیشتر) به کرونا ویروس مبتلا بودند. نتایج نشان می دهد که کرونای شدید منجر به بثورات نکروتیک ناشی از به خطر افتادن رگ های خونی می شود.

نشانه هایی بر پوست که حاکی از کرونای شدید است

اگر این کمی ترسناک به نظر می رسد، به این علت است که واقعی است. این تحلیل ها که از طریق آکادمی پوست و ونرولوژی اروپا نجام شده است، توضیح می دهد: از 990 مورد مطالعه، بیماران با نشانی خون مردگی روی پوست،در بیمارستان بستری شدند. بیماران مبتلا به کرونا با این علائم در بسکمک از موارد دچار آسیب عروقی شدند که نشان می دهد این ویروس به شدت به اندام ها نفوذ می کند و با اختلال در خون رسانی به تدریج موجب آسیب های جدی به ارگان های بدن می شود. درست مانند همانی که در زیر پوست ظاهر می شود چرا که انسداد جریان خون به کبودی و خون مردگی می انجامد.

به گفته استر فریمن، مدیر پوست بهداشت جهانی در بیمارستان عمومی ماساچوست، این نوع علائم پوست را موقعیت وخیم بیمار مبتلا به کرونا می داند. او می گوید: پوست می تواند پنجره ای بصری را در التهاب فراهم کند یعنی وقتی ما قادر به دیدن رگ های اندام اهای داخلی نیستیم می توانیم از پوست بفهمیم که درون بدن ما چه می گذرد.

انگشت ها

شاید بهترین علامت شناخته شده پوست که می تواند مربوط به کروناویروس باشند قرمزی، تحریک و التهاب انگشت های دست یا پا است. به گفته پزشکان 16 درصد از افرادی که به کرونا ویروس شدید مبتلا هستند این نشانه پوستی را در انگشت های دست یا پای خود دارند.

اریتم

در لمباردی ایتالیا، مکانی که کرونا قربانیان زیادی گرفته است، اغلب بیماران دچار اریتم پوستی شدند که نوعی التهاب پوستی که ابتدا به صورت خشکی در پوست ایجاد می شود سپس به رنگ های قرمز، بنفش یا قهوه ای در می آید که به صورت لکه های کوچک بر پوست نمایان می شود. اگر بیماران مبتلا به کرونا به خشکی پوست دچار شوند نشانه یپیشروی بیشتر ویروس در بدن شان است.

در این باره بخوانید:

بیماری پوستی روزاسه در فصل های سرد؛ از علائم تا درمان خانگی

تغییر فصل و خلقی که تنگ می شود

کهیر

اگر بدون علت آلرژی، دچار کهیر شُدید، می تواند نشانه ای بر وجود کرونا در بدن و سطح گسترده این ویروس باشد. پزشکان بر این عقیده هستند که هر گونه بیماری التهابی شدید پوست می تواند به وجود کرونا ویروس و شرایط وخیم بیمار اشاره داشته باشد. راه جلوگیری از این اتفاقات مصرف بسیار مایعات و صرف نظر از غذاهای روغنی است؛ زیرا روغن در رگ ها ایجاد رسوب می کند و به انسداد عروق منجر می شود که موجب نرسیدن مواد غذایی و اکسیژن لازم به اندام خواهد شد و در راه از کار انداختن اندام های بدن، به ویروس کرونا کمک می کند.

منبع: بست لایف

منبع: ایرنا زندگی

به "نشانه هایی بر پوست که حاکی از کرونای شدید است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشانه هایی بر پوست که حاکی از کرونای شدید است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید