ورزشی که افسردگی را از بین می برد

به گزارش وبلاگ شخصی من، در این تحقیق افراد به همه فعالیت های ورزشی علاقه بیشتری یافتند در نتیجه روحیه بهتری ایجاد شد و احساس بی ارزشی کاهش یافت.

ورزشی که افسردگی را از بین می برد

به گزارش بهداشت نیوز، نتایج تحقیق نو نشان می دهد که بلند کردن وزنه و تمرینات قدرتی به کاهش افسردگی یاری می نماید. تمرینات قدرتی می تواند به طور قابل توجهی علائم افراد را حتی برای افرادی که افسردگی میانه دارند و کسانی که اغلب تمرین ورزشی نمی نمایند بهبود بخشد.

در واقع، این مطالعه نتیجه گرفت که تمرینات قدرتی، از جمله وزنه برداری، به ویژه برای افرادی که علائم افسردگی شدیدتری دارند، موثر است. بعلاوه اهمیتی نداشت که افراد ورزشکار بودند یا خیر و هیچ ارتباطی بین داشتن عضلات بیشتر و احساس بهتر وجود نداشت؛ نکته اصلی فقط انجام تمرین بود.

پس از تمرینات قدرتی یا وزنه برداری، افراد به همه فعالیت ها علاقه بیشتری پیدا می کردند، خلق و خوی بهتری داشتند و باعث کاهش احساس بی ارزشی آنان می شد. مطالعات نمی توانند به ما بگویند که چرا تمرینات قدرتی در این مورد مفید هستند اما ممکن است به این علت باشد که جریان خون به مغز را افزایش می دهند. نتایج تحقیقات قبلی نیز بیان کردند که وزنه برداری علائم اضطراب را کاهش می دهد.

برت گوردون، محقق ارشد این تحقیق گفت: جالب توجه این است که پیشرفت های بزرگ تری در میان بزرگسالان مبتلا به علائم افسردگی که نشان دهنده افسردگی خفیف تا میانه است در مقایسه با بزرگسالان بدون چنین مواردی مشاهده شد که نشان می دهد این روش ممکن است به ویژه برای کسانی که علائم افسردگی بیشتری دارند موثر باشد.

نتیجه گیری از آنالیز 33 مطالعه جداگانه شامل 1877 نفر به دست آمده است که این مطالعات شامل افراد افسرده و سالم بود. نتایج نشان داد که فرقی نمی نماید افراد پنج بار در هفته یا فقط دو بار در هفته به باشگاه می روند یا چند بار تمرینات را تکرار می نمایند، فواید تقریبا یکسان است. تنها چیزی که واقعا مهم است، حضور در باشگاه و تکمیل تمرین خواهد بود.

محققان نتیجه گرفتند که تمرینات ورزشی مقاومتی به طور قابل توجهی علائم افسردگی را در بین بزرگسالان بدون توجه به شرایط سلامتی، حجم کلی تمرینات ورزشی مقاومتی توصیه شده یا بهبود قابل توجهی در قدرت کاهش داد.

تمرینات با وزنه فواید مشابهی برای سلامت روان دارند که با تمرینات هوازی، مانند دویدن انجام می گردد. این کاملا جدا از مزایای فیزیولوژیکی آن مانند افزایش استحکام استخوان و جلوگیری از سایر بیماری های مزمن است. محققان توصیه می نمایند که حداقل دو بار در هفته ورزش کنید و حدود 10 تکرار از 10 تمرین مختلف مقاومتی را انجام دهید.

منبع: فرارو

به "ورزشی که افسردگی را از بین می برد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورزشی که افسردگی را از بین می برد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید