حضور مسئولان بین مردم در افزایش آرامش جامعه غیرقابل انکار است

به گزارش وبلاگ شخصی من، یک جامعه شناس گفت: اقداماتی که دولت فعلی در پیش گرفته و همین در میان مردم بودن در افزایش سطح آرامش در جامعه بسیار موثر است

حضور مسئولان بین مردم در افزایش آرامش جامعه غیرقابل انکار است

امان الله قرائی مقدم جامعه شناس در تبادل نظر با خبرنگار گروه اجتماعی وبلاگ شخصی من، اظهار کرد: آگاهی بخشی از طرف مسئولان به مردم باعث می گردد تا دلهره، نگرانی و فشار روحی و روانی که به مردم وارد می آید، کم گردد.

وی اضافه نمود: وقتی مردم ببینند که مسئولان از صدر تا ذیل یعنی از مقامات عالی رتبه به میان آن ها می فرایند و صدا و سیما هم نهایت کوشش خود را بر آگاهی بخشی به مردم گذاشته است، خیلی در ایجاد آرامش در جامعه موثر خواهد بود.

این جامعه شناس اظهار داشت: حضور رئیس جمهور و وزیران و دیگر مسئولان مثل اقدام روز آدینه گذشته، در شرایطی که جامعه دچار تامین هراس مایحتاج خود است، به قول جامعه شناسان، موجب ایجاد امنیت فیزیولوژیکی می گردد.

قرائی مقدم بعلاوه توضیح داد: اولین و مهمترین احتیاج همه افراد احتیاجهای فیزیولوژیکی هستند و وقتی که مردم می بینند که کالاهای مورد احتیاج آن ها به وفور در بازار موجود است، خود این موضوع باعث ایجاد امنیت و آرامش می گردد.

وی در ادامه یادآور شد: اقداماتی که دولت فعلی در پیش گرفته و همین در میان مردم بودن در افزایش سطح آرامش در جامعه بسیار موثر است و باید ببینیم که این وعده ها مثل دوره قبل که می گفتند فلان کار را انجام می دهیم و وعده آن ها هیچ نتیجه ای نداد، نباشد.

این جامعه شناس اضافه نمود: حذف ارز دولتی، افزایش یارانه مردم و اقدامات این چنینی زوایای پنهانی دارد که باید به آن توجه گردد و هر چقدر مردم مسئولان را در کنار خود ببینند و پیش از اجرای تصمیمات به مردم اطلاع رسانی گردد، آرامش جامعه بیشتر خواهد بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "حضور مسئولان بین مردم در افزایش آرامش جامعه غیرقابل انکار است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور مسئولان بین مردم در افزایش آرامش جامعه غیرقابل انکار است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید