معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی با سفیر ازبکستان در تهران ملاقات کرد

به گزارش وبلاگ شخصی من، خبرگزاری مهر/ براساس خبرهای منتشر شده، معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی با سفیر ازبکستان در تهران ملاقات کرد.

معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی با سفیر ازبکستان در تهران ملاقات کرد

مریم جلالی، معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی و بهادر عبدالله اف، سفیر ازبکستان در تهران در محل وزارت میراث فرهنگی ملاقات و درباره زمینه های همکاری بین دو کشور گفت و گو کردند.

جلالی با ابراز امیدواری از اینکه این ملاقات سرآغازی برای همکاری های بیشتر ایران و ازبکستان گردد، به روابطه محبت آمیز دو کشور اشاره نمود و گفت: ایجاد اشتغال و ارزش آفرینی در صادرات و مراودات بین المللی یکی از اهداف مهم دولت بوده و صنایع دستی حلقه گمشده دیپلماسی فرهنگی میان ایران و ازبکستان است.

وی با اشاره به آمادگی ایران در راستای ارتقای همکاری بین دو کشور اضافه کرد: مطالعات بازار و سلیقه یابی بین ایران و ازبکستان بسیار مهم و حضور هنرمندان صنایع دستی کشور ازبکستان در جشنواره بین المللی فجر صنایع دستی بهانه ای برای تبادل دانش و توانش خواهد بود.

معاون صنایع دستی کشور بیان داشت: شهرها و روستاهای جهانی صنایع دستی می تواند مبنایی برای تطبیق و مراوده با شهرها و روستاهای ازبکستان بوده و وجود استارتاپها و پلتفرم ها یاری خوبی به بازار فروش صنایع دستی ایران در ازبکستان خواهند داشت.

جلالی اعلام نمود: آداب و رسوم مشترک میان ایران و ازبکستان یک سرمایه اجتماعی است و فعالسازی تورهای گردشگری برای دانشجویان ایرانی در بازدید از کشور ازبکستان باعث تحکیم این سرمایه خواهد بود.

بهادر عبدالله اف نیز در این ملاقات به ارتباط مناسب بین ازبکستان و ایران طی سالیان گذشته اشاره نمود و گفت: همواره روابط محبت آمیز ای بین دو کشور حاکم بوده و در سیاستهای خارجی نیز همواره ایران برای ما جزو کشورهای دوست و برادر بوده است.

سفیر ازبکستان در ایران بیان نمود: همواره ایران و تاریخ فرهنگی این کشور در فکر مردم ازبکستان جایگاه مهمی داشته است و مردم ازبکستان پذیرای دوستان و گردشگران ایرانی هستند.

وی به نقاط مشترک فرهنگی بین دو کشور اشاره نمود و گفت: ما با عمق فرهنگ و قدمت تاریخ اصیل ایران آشنا هستیم و ازبکستان نیز دارای فرهنگ و قدمت تاریخی است.

عبدالله اف با اشاره اهمیت صنایع دستی در ایجاد اشتغال بویژه برای زنان اضافه کرد: امروزه در کشور ازبکستان شهرکهای صنایع دستی در حال ساخت و رونق است و برای پیشرفت و ارتقای صنایع دستی در کشور ازبکستان احتیاج به همکاری های مشترک داریم.

وی ایران را در زمینه فراوری انبوه و تجاری سازی صنایع دستی پیروز بیان کرد و گفت: در ملاقات رهبر معظم ایران و رئیس جمهور ازبکستان تاکید ویژه ای بر ارتباط فرهنگی میان دوکشور صورت گرفت و برگزاری جشنواره های فرهنگی مشترک بین ایران و ازبکستان باعث تقویت این ارتباط فرهنگی خواهد بود.

منبع: همگردی

به "معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی با سفیر ازبکستان در تهران ملاقات کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی با سفیر ازبکستان در تهران ملاقات کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید