اخبار سیاسی

نظرسنجی، محرومیت یک سوم آمریکایی ها از درمان به علت ناتوانی اقتصادی

نتایج یک نظرسنجی تازه نشان داد تقریباً یک سوم آمریکایی ها در 3 ماه گذشته از دریافت خدمات درمانی ضروری به علت نداشتن استطاعت اقتصادی خودداری نموده اند.

28 دی 1400

تحقیقات انگلیس از خرید ای آر ام از طریق ان ویدیا

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، ای آر ام از برترین شرکت های سازنده تراشه در انگلیس است و مقامات این کشور بیم دارند نهایی شدن خرید یادشده به انحصارطلبی ان ویدیا منجر شده و امنیت ملی این کشور را به خطر بیندازد.

27 دی 1400

مشهورترین افراد جهان در کدام دانشگاه ها تحصیل کرده اند؟

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید افراد مشهور جهان در کدام دانشگاه ها تحصیل کرده اند؛ همانطور که انتظار می رود، گروهی از این افراد که با دانش روز سرکار دارند، از برترین موسسات آموزشی جهان پذیرش تحصیلی گرفته اند؛ اما در کنار آنها چهره های برجسته رسانه...

17 دی 1400

دعوت از 92 متقاضی در جدیدترین Tech Draw بریتیش کلمبیا

استان بریتیش کلمبیای کانادا در تاریخ 15 دسامبر به وسیله برنامه مهاجرت استانی خود برای 92 متقاضی دعوتنامه صادر نموده است. در این پذیرش متقاضیان Skilled Worker و International Graduate در هر دو دسته اکسپرس انتری بریتیش کلمبیا (EEBC) و Skills Immigration (SI) هدف گرفته شدند. حداقل امتیاز...

17 دی 1400

دانشگاه های منطقه ترشیز با بحران کمبود دانشجو روبه رو است

خبرنگاران/خراسان رضوی نماینده دانشگاه های منطقه ترشیز گفت: متأسفانه طی سال های اخیر دانشگاه های منطقه ترشیز با بحران کمبود دانشجو روبرو شده اند.

12 دی 1400

رشد و توسعه مالی کشور نیازمند حذف ارز ترجیحی است

به گزارش خبرنگاران، لایحه تامین مطمئن کالاهای اساسی، نهاده های دائمی، دارو و تجهیزات پزشکی و سیاست های جبرانی برای حمایت از معیشت اقشار آسیب پذیر چندی پیش با قید دو فوریت تقدیم مجلس شد.

9 دی 1400

تقی زاده: 13 آبان ثمره بلوغ فکری و بصیرت سیاسی دانش آموزان و دانشجویان است

رییس دانشگاه پیغام نور در پیغامی به مناسبت روز سیزده آبان، این روز را ثمره بلوغ فکری و بصیرت سیاسی دانش آموزان و دانشجویان گفت.

6 دی 1400

تخصیص بیش از یک هزار میلیارد تومان اعتبار برای طرح های درمانی فارس

وزیر بهداشت از تخصیص بیش از یک هزار میلیارد تومان اعتبار برای 105 طرح بهداشتی در فارس اطلاع داد.

25 آبان 1400

خبر مهم برای آنهایی که هنوز صاحب خانه نشدند

تهران (پانا) - آنهایی که هنوز صاحب خانه نشدند، به گوش باشند که قرار است از امروز(چهارشنبه) ثبت نام برای 4 میلیون واحد مسکونی شروع گردد؛ البته ثبت نام کنندگان فرصت یکماهه دارند تا با ارزیابی شرایط، به طرح تازه جهش فراوری مسکن، آری یا خیر بگویند.

21 آبان 1400

یک کشته و 15 زخمی در نتیجه انفجار بمب در پاکستان

در اثر انفجار بمب کنار جاده ای در نزدیکی اتوبوس نیروهای پلیس که مقابل دانشگاهی در جنوب غرب پاکستان پارک بود، یک افسر کشته و 15 تن زخمی شدند.

16 آبان 1400

نولاند مذاکراتش در مسکو را مثمر ثمر خواند

معاون وزیر خارجه آمریکا در امور سیاسی تاکید نمود که مذاکراتش با نمایندگان دولت روسیه ثمربخش بوده و همه چیز خوب پیش رفته است.

8 آبان 1400

ناصری نژاد: آب شرب شادگان، فاضلاب است

نماینده مردم شادگان در مجلس گفت: آبی که به شادگان به اسم آب شرب تحویل داده می گردد فاضلاب است. این موضوع تبدیل به یک تراژدی ناتمام شده است.

5 آبان 1400

خودرو چه زمانی وارد بورس خواهد شد؟

تا کنون چندین بار عرضه خودرو در بروس مطرح شده اما هنوز عملی نشده است. سرانجام کی خودرو وارد بورس می شود؟ این اقدام چه تاثیری بر بازار خودرو خواهد داشت؟

28 مهر 1400

تاثیر واردات برنج خارجی بر قیمت ها ، قیمت برنج ایرانی چقدر شده است؟

به گزارش خبرنگاران، قیمت برنج ایرانی طی مدت اخیر فرایند صعودی داشته و بر اساس بعضی مشاهدات به رقمی بین 38 تا 45 هزار تومان به ازای هر کیلوگرم رسیده است.

24 مهر 1400

اعلام نتایج کنکور 1400

به گزارش خبرنگاران، به اطلاع پذیرفته شدگان نهایی رشته های مختلف تحصیلی دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، مراکزآموزشی دانشگاه پیام نور، پردیس های دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی، موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی، رشته های تحصیلی...

20 مهر 1400

تاکید بر تسریع فرایند راه اندازی کریدور شمال ـ جنوب

دبیر شورای عالی منطقه ها آزاد و ویژه مالی با تاکید بر تسریع فرایند راه اندازی کریدور شمال ـ جنوب گفت: با توجه به اهداف مشترک ایران و روسیه در زمینه های مالی و امنیتی می توانیم در کنار هم به اسم دو کشور همسایه فرایند تسریع این همکاری ها را پوشش دهیم. ...

16 مهر 1400

برندگان جوایز امی 2021 تعیین شد؛ درخشش تاج و تد لاسو

ساعاتی قبل لیست برندگان جوایز امی 2021 اعلام شد و جوایز برترین سریال درام و برترین سریال کمدی به ترتیب به تاج و تد لاسو رسید.

3 مهر 1400

سلامت و تربیت بدنی دو عامل مهم در بازگشایی مدارس

خبرنگاران/کردستان معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش کردستان گفت: نقش حوزه های سلامت و تربیت بدنی در اجرای سناریوهای فعالیت های آموزشی مدارس در دوران کرونا مهم و مشخص کننده است و بایستی به اسم یک فرصت جهت ارائه توانمندی ها و ظرفیت های این حوزه مد...

1 مهر 1400

دستور واکسیناسیون بالای 18 ساله ها ، هشدار در خصوص واکسن فایزر تقلبی

به گزارش خبرنگاران، بهرام عین اللهی، وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی اضافه کرد: با اقدامات اجرا شده در حوزه بهداشت و درمان به خصوص مقابله با کرونا شاهد گره گشایی های چشمگیری در این بخش هستیم و روز گذشته بیش از یک میلیون و 100 هزار دُز واکسن کرونا در کشور...

20 شهریور 1400

11 تا 19 شهریور ماه هفته پر واکسنی خواهد بود

دستیار وزیر خارجه با اعلام این که 11 تا 19 شهریور ماه هفته پر واکسنی خواهد بود، گفت که فردا (پنجشنبه) 11 شهریور ماه پنج میلیون دُز واکسن فوق برنامه وارد کشور خواهد شد.

12 شهریور 1400
تعداد: (138)