9 دانشگاه اسپانیا برای دانشجویان بین المللی

به گزارش وبلاگ شخصی من، اسپانیا کشوری با جاذبه های گردشگری بسیار است، اما از اهمیت دانشگاه های این کشور در زمینه مهاجرت تحصیلی نباید غافل شد. برترین دانشگاه های این کشور را می شناسید؟

9 دانشگاه اسپانیا برای دانشجویان بین المللی

کسانی که به فکر تحصیل در خارج هستند، می توانند اسپانیا را در فهرست آنالیز خود قرار دهند. اگر با دانشگاه های اسپانیا آشنا نیستید و نمی دانید کدام دانشگاه ها برای دانشجویان بین المللی بهتر هستند، ما در اینجا فهرستی از آن ها را تهیه نموده ایم که می تواند به شما در این زمینه یاری بسیاری کند. در اسپانیا صدها دانشگاه وجود دارد و بسیاری از این دانشگاه ها معروفیت جهانی دارند. این فهرست به شما یاری می نماید تا بفهمید کدام دانشگاه برای تحصیل در چه رشته ای مناسب است. اما می دانیم که انتخاب از بین این همه دانشگاه کار آسانی نیست. به همین علت به شما یاری می کنیم تا راحت تر دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

دانشگاه بارسلونا

معماری منحصر به فرد بارسلونا در شهر بارسلونا و در دانشگاه بارسلونا بیش از هر جای دیگر خود نمایی می نماید.

بارسلونا دومین شهر بزرگ اسپانیا است و دانشگاه بارسلونا برنامه های زیادی برای دانشجویان بین المللی خود ارائه می دهد. دانشجویان بسیاری از سراسر جهان برای دنبال کردن تحقیقات خود به این شهر می آیند. در بارسلونا می توانید از ساحل، و معماری خیره کننده گائودی لذت ببرید، بعلاوه رفت و آمد به اروپا از این شهر بسیار آسان است. بارسلونا یکی از مقاصد توریستی مشهور در جهان است و دارای 8 میراث جهانی یونسکو، 68 پارک، خط ساحلی گسترده با بنادر زیبا، و فعالیت های فرهنگی بسیار زیاد است.

دانشگاه بارسلونا در سال 1450 تاسیس شد و یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اسپانیا است (حتی قدیمی تر از قاره آمریکا) و بعلاوه از رنکینگ جهانی خوبی در میان دانشگاه های جهان برخوردار است و اولین مرکز تحقیقات در کل اسپانیا به شمار می رود. این دانشگاه در سال 2011 پیروز به کسب مقام نخست در میان دانشگاه های اسپانیا شده است. بعلاوه به وسیله وزارت علوم دولت اسپانیا به عنوان دانشگاه برتر در ارائه خدمات آموزشی به دانشجویان بین المللی در سال 2009 انتخاب شده است. این دانشگاه در تاریخ 560 ساله خود تا به حال 63000 دانشجو داشته است.

دانشگاه پلی تکنیک کاتالونیا

دانشگاه پلی تکنیک کاتالونیا دانشگاهی است که به خاطر محیط دانشگاهی فعال، پرانرژی و روحیه تحقیقاتی بالا معروفیت جهانی دارد. این دانشگاه دارای 53 رشته در مقطع لیسانس، 119 رشته در مقطع فوق لیسانس (که 21 رشته آن کاملا به زبان انگلیسی تدریس می شوند) و 59 رشته در مقطع دکترا است. این دانشگاه با بیش از 130 کشور جهان توافقنامه امضا نموده است و هرساله بیش از 2500 دانشجوی خارجی برای ادامه تحصیل در زمینه علوم، تکنولوژی، مهندسی و ریاضی به این دانشگاه می آیند.

مادرید هم به عنوان مرکز اسپانیا مثل بارسلونا هرساله پذیرای هزاران دانشجوی خارجی از گوشه و کنار جهان است. مادرید پرجمعیت ترین شهر اسپانیا است و به خاطر جاذبه های فرهنگی اش، شب های زیبا و پرشور و غذاهای متنوع توریستهای زیادی را به سوی خود می کشاند. فقط 73 موزه در این شهر وجود دارد که می تواند شما را به مدت یک سال سرگرم کند.

دانشگاه کامپلوتنس مادرید

دانشگاه کامپلوتنس یکی از شش دانشگاه عمومی در شهر مادرید است که به برترین و بزرگترین دانشگاه در کل اروپا معروفیت دارد. با بیش از 77 رشته تحصیلی، می توانید مطمئن باشید که رشته مورد علاقه خود را در آن پیدا خواهید کرد. در میان همکلاسی های خود دانشجویانی از سراسر جهان، از آمریکا، خاورمیانه، اقیانوسیه و آسیا خواهید یافت. علاوه بر جذابیت های خاصی که این تنوع فرهنگی ایجاد می نماید، دانشگاه نیز بیش از 12 برنامه فرهنگی و ورزشی را در داخل محیط دانشگاه ارائه می نماید.

دانشگاه خودگردان مادرید

دانشگاه خودگردان مادرید (UAM) یکی از برترین دانشگاه ها در اسپانیا و جزء 200 دانشگاه برتر در سراسر جهان است. این دانشگاه از اعتبار خوبی در میان سازمان های مطرح جهانی مثل ال موندو، مجله تایمزهایر اجوکیشن و سازمان بین المللی رنکینگ جهانی دانشگاه ها برخوردار است. این دانشگاه نیز مثل دانشگاه فنی بارسلونا فضای خوبی برای به اشتراک گذاشتن ایده ها، علم و فن با بیش از 30000 دانشجوی بین المللی ایجاد نموده است. اگر اولین بار است در کشور اسپانیایی بان تحصیل می کنید، دانشگاه UAM دوره های زبان ویژه با جمعیت کمتر از 15 نفر برگزار می نماید.

دانشگاه های شهرهای کوچک تر

دانشگاه سویل

سویل (سویا) به خاطر دسترسی آسان، آب و هوای گرم تر، رشته های تحصیلی متنوع و فرهنگ آندلسی آن تبدیل به قطب بزرگی در جذب دانشجویان بین المللی شده است. دانشگاه سویل (US) به علت محوطه بسیار بزرگ و مرکزیت آن بسیار معروفیت دارد. دانشگاه سویل یکی از برترین دانشگاه های اسپانیا است که بیش از 70000 دانشجوی خارجی در آن به تحصیل مشغولند. هر برنامه در این دانشگاه بر جذب دانشجوی بین المللی تمرکز ویژه ای دارد، بیش از 67 رشته در مقطع لیسانس و 77 رشته در مقطع فوق لیسانس به شما امکان تحصیل در حداقل در یکی از رشته های این دانشگاه را می دهد. امکانات این دانشگاه به اینجا ختم نمی گردد، بلکه دانشگاه سویل یک دستگاه لپ تاپ در اختیار هر دانشجو قرار می دهد تا به تمام اطلاعات روز جهان به راحتی دسترسی داشته باشید.

دانشگاه گرانادا

گرانادا یکی از برترین شهرهای اسپانیا برای ادامه تحصیل است که به علت در دسترس بودن آن برای دانش آموختگان کالج ها و بعلاوه دانشجویان خارجی بسیار معروفیت دارد. در این شهر دانشگاه گرانادا می تواند برترین گزینه برای دانشجویان بین المللی باشد. تقریبا 13 درصد دانشجویان این دانشگاه خارجی هستند و از سراسر جهان برای ادامه تحصیل خود، این دانشگاه را برگزیده اند. این دانشگاه تقریبا با 800 موسسه آموزش عالی در سراسر جهان توافقنامه امضا نموده است. حدود 58 رشته در مقطع لیسانس و حدود 78 رشته در مقطع فوق لیسانس در این دانشگاه ارائه می گردد. هر برنامه در این دانشگاه به خوبی با امکانات مناسبی که در خارج و داخل دانشگاه در نظر گرفته شده است، پشتیبانی می گردد. گرانادا آب و هوای معتدلی دارد و شهری کوهستانی با اقلیمی مدیترانه ای است. در اوقات فراغت می توانید از بسیاری از برنامه های فرهنگی و تفریحی بهره ببرید. به علاوه مهم ترین مزیت زندگی در این شهر ارزان بودن آن است.

دانشگاه آلمریا

دانشگاه آلمریا بیش از 12000 دانشجو دارد و جمعیت دانشجویان بین المللی آن رو به افزایش است. با اینکه این دانشگاه تازه تاسیس است و بیش از 10 سال از سابقه این دانشگاه نمی گذرد، رشد بسیار سریعی در زمینه تکنولوژی و سطح علمی اساتید داشته است. رشته های مطرح در این دانشگاه عبارتند از: بهداشت، علوم تجربی، علوم اجتماعی، حقوق، رشته های فنی، علوم انسانی و یک برنامه ویژه هم برای معلمان ارائه می دهد. این دانشگاه بعلاوه در زمینه فیلم و تئاتر هم فعالیت هایی در خارج از دانشگاه دارد.

دانشگاه کادیز

دانشگاه کادیز (UCA) در شهر ساحلی نه چندان بزرگ کادیز واقع شده است. در رشته های پزشکی، داروسازی، فنی مهندسی و خدمات اجتماعی معروفیت دارد. این دانشگاه یک دانشگاه دیجیتال است و در کنار کلاس های درسی، برنامه های کارآموزی زیادی هم ارائه می دهد تا با تجربه واقعی علوم نیز آشنا شوید و راحت تر جذب بازار کار شوید. این برنامه ها شامل حال دانشجویان بین المللی نیز می گردد، حتی در بعضی از مواقع جزء واحدهای درسی به شمار می آید. می توانید برای جابه جایی در داخل محوطه دانشگاه از دوچرخه هایی که دانشگاه در اختیار شما قرار می دهد، بهره ببرید.

دانشگاه سالامانکا

این دانشگاه در سال 1134 تاسیس شده و زمان درازی است در زمینه علوم اقتصاد، اکتشافات علمی و علوم سیاسی معروفیت دارد. این دانشگاه دارای بالاترین رتبه در اسپانیا است و علاوه بر دانشجویان داخلی، هرساله تعداد قابل توجهی دانشجوی خارجی نیز جذب دانشگاه سالامانکا می شوند. سالانه بالغ بر 2000 دانشجوی خارجی در این دانشگاه پذیرش می شوند و دوره های زبان اسپانیایی برای دانشجویان خارجی، دانشجویان علوم انسانی و دانشجویان حقوق در این دانشگاه باکیفیت عالی ارائه می گردد.

اکنون که پیش زمینه ذهنی بهتری نسبت به دانشگاه های اسپانیا پیدا نموده اید، می توانید در صورت تمایل در یکی از برنامه های دانشگاه های این کشور ثبت نام نموده و شانس خود را امتحان کنید.

منبع: کجارو / gooverseas.com

به "9 دانشگاه اسپانیا برای دانشجویان بین المللی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "9 دانشگاه اسپانیا برای دانشجویان بین المللی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید