ثبت لحظاتی جاودانه از بهترین پل های جهان و طبیعت اطرافشان

به گزارش وبلاگ شخصی من، در طبیعت می توان شگفتی های بسیاری را پیدا کرد که ساخت خداوند می باشند. ولی در کنار این آفرینش می توان جاذبه های گردشگری را یافت که با این که ساخته دست انسان اند ولی از معروفیت و زیبایی خارق العاده ای برخوردارند. یکی از جاذبه های گردشگری که در دل طبیعت های گوناگون گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می کند، از جمله عجیب ترین پل های جهان است که زیبایی و چشم گیری و محکم بودنشان زبان زد عام و خاص است. در جای جای جهان هستی می توان بهترین پل های جهان را یافت ولی این که برای گردشگری و خلق لحظات ناب بهترین پل ها را انتخاب کرد، باید از طبیعت و آب و هوا و موقعیت هر کدام اطلاع داشته باشیم تا بتوانیم با توجه به سلیقه و علایق خود، مکان مناسب را بیابیم. حال کمربند های خود را ببندید تا به خاص ترین پل های جهان سفر کنیم. پس با ما در مجله گردشگری خبرنگاران همراه باشید...

ثبت لحظاتی جاودانه از بهترین پل های جهان و طبیعت اطرافشان

پلی طویل به نام پامبان

موقعیت این پل زیبا در کشور هند می باشد و برای شرح دقیق تر آن می توان گفت که در حد فاصل طبیعت جزیره پامبان و شبه جزیره هند است که در اصل واصل این دو منطقه می باشد. قدمت پامبان به 104 سال پیش باز می شود که از آن زمان تا کنون جایگاه دوم را در بین طویل ترین پل های دریایی و عجیب ترین پل های دنیا را به خود اختصاص داده است. طول این پل زیبا در کنار طبیعت آبی 2 کیلومتر به ثبت رسیده است. با نگاه کردن به نمای پامبان و استواری آن به معماری اصیل هند پی خواهیم برد که فریبندگی این پل را به زیبایی هر چه تمام تر به نمایش گذاشته است. اگر طرفدار گشت و گذار در دل یک طبیعت آبی و بکر هستید می توانید با سوار شدن بر قطاری که روی پل تعبیه شده از زاویه ای زیبا به دیدنی چشم انداز ها و چشم انداز های اطراف خود بپردازید. این طبیعت چشم اندازی از خلیجی دیدنی به نام منار را روبروی چشمان شما قرار خواهد داد. این پل از خاص ترین پل های دنیا و جاذبه های گردشگری هند به شمار می رود که لقب اولین پل دریایی را از آن خود کرده است.

پل افسانه ای پونته گوبو

قدمت این پل افسانه ای و زیبا به سال های حکومت رومی ها تعلق دارد که از آن زمان تا اکنون افسانه ای در مورد محل این پل در این منطقه پیچیده است که حاکی از تقابل شیطان و کولومبای قدیس می باشد. منطقه ای به نام امیلیا-رومانیا واقع در کشور ایتالیا میزبان پونته گوبو می باشد که در اصل یکی از جاذبه های گردشگری بولیو و سمبل این شهر و عجیب ترین پل های دنیا به شمار می رود. نام این پل به زبان انگلیسی نیز Ponte Gobbo ثبت شده است. اگر در سفر به ایتالیا در پی جاذبه های گردشگری و طبیعت متفاوت هستید این منطقه می تواند به علاقه شما به خوبی پاسخ دهد. از این فعالیت ها می توان به دیدنی نمای این پل و استفاده از چشمه های آب گرمی که این منطقه را توریستی تر کرده است نام برد. پونته گوبو در اصل یادگاری از 11 قرن پیش از این منطقه می باشد.

پل مخصوص مسابقات 7 مایلی

موقعیت این پل زیبا در کشور آمریکا و در منطقه ای به نام فلوریدا واقع شده است که در لیست برترین پل های دنیا نیز مشاهده می شود. طول این پل به 6.8 کیلومتر می رسد که طبیعت و چشم انداز آن را جزایر زیبای مرجانی تشکیل می دهند. زاویه این پل از سمت بالای آن از ناب ترین نماها و لحظات به شمار می رود. شایان ذکر است که این پل بخشی از معروفیتش را مدیون مسابقاتی است که هر ساله میزبان تعداد زیادی از دوندگان از سراسر دنیا می باشد. زمان برگزاری این مسابقات معمولا در ماه اوریل و روز های شنبه می باشد که تردد در این پل به مدت چند ساعت ممنوع می باشد و می توانید شاهد برگزاری مسابقات باشید.

کلیفتون؛ پلی شگفت انگیز

اگر برای گذراندن تعطیلات طبیعت کشور انگلیس را انتخاب کردید، بد نیست تا برای لمس جاذبه های گردشگری بیشتر و دیدنی یکی از عجیب ترین پل های دنیا سری به منطقه بریستول بزنید. این منطقه دارای یکی از خاص ترین پل های دنیا است که باعث شگفتی همگان شده و قدمت آن به 134 سال پیش باز می شود که از آن زمان تا کنون از برترین جاذبه های بخش غربی بریتانیا به شمار می رود. دوچرخه سواری و یا حتی رانندگی از روی کلیفتون در کنار طبیعت آبی رودخانه ای به نام آون می تواند سفرتان را به سفری پر هیجان و چالش تبدیل کند. این پل جاودانه از برترین پل های دنیا در واقع تراوشات فکر مهندسی به نام آیزامبارد کینگدام برونل می باشد که یکی از خارق العاده ترین معماری ها را در دنیا به کار برده است. میزبان اصلی کلیفتون در واقع تنگه ای به نام آون جرج می باشد. اگر طرفدار دیدنی بالن سواری هستید، می توانید در ماه هایی که کلیفتون محل برگزاری جشنواره زیبای بالن سواری است، این منطقه را به عنوان مقصد گردشگری خود برگزینید. دیدن این پل معلق در کنار طبیعت و چشم انداز های زیبایش می تواند به زندگیتان جانی دوباره را ببخشد.

هزاره؛ پلی دیگر در کشور انگلستان

موقعیت این پل زیبا از عجیب ترین پل های دنیا در شهر لندن واقع شده است که در اصل، واصل رودخانه ای به نام تیمز به این شهر است. نام این پل از سال بازگشایی آن الهام گرفته است که به سال 2000 مربوط می شود. در مورد گذشته هزاره می توان گفت که برای عبور از رودخانه و رسیدن به لندن پلی برای عابران وجود نداشته، تا این که این پل احداث شد و عبور و مرور را آسان تر و البته چشم انداز زیبایی از کلیسای سنت پائول و تئاتر گلوب و موزه ای به نام تیت مدرن را به عابران ارائه می دهد. طبیعت زیبای اطراف هزاره از مرکز لندن باعث شده که یکی از جاذبه های گردشگری شهر لندن و از خاص ترین پل های دنیا به حساب آید. گردشگرانی که قصد رسیدن به ساحل رودخانه را دارند این پل کمک شایانی به آن ها خواهد کرد. برای دیدن هزاره شب برترین زمان است که زیباییش چند برابر می شود.

پلی تاریخی به نام چارلز

شاید تا به حال به جمهوری چک سفر کرده باشید و جاذبه ای به نام چارلز را شنیده یا دیده باشید. این پل دنیای از خاص ترین پل های دنیا در منطقه ای به نام پراگ در جمهوری چک واقع شده است. قدمت چارلز به 700 سال پیش باز می شود که امروزه یکی از معروف ترین و برترین پل های دنیا در زمینه باستانی و قدیمی بودن در سراسر دنیا به ثبت رسیده است. دستور احداث این پل از طریق یکی از پادشاهان به نام چارلز چهارم داده شد که سال های بعد به این دستور جامه عمل پوشاندند. یکی از مواردی که فریبندگی چارلز را چند برابر کرده است مجسمه هایی است که در آن ها می توان متد معماری باروک را به وضوح مشاهده کرد و به گذشته ای دور سفر کرد. تعداد این مجسمه های زیبا 30 عدد گزارش شده است. هدف از ساخت این مجسمه ها در نرده های هزاره، نمایش دادن قدیسان برای عموم مردم می باشد. طول این پل 621 متر گزارش شده است. سازه های گوتیک در دنیا زیاد وجود دارد که یکی از آن ها چارلز می باشد. این پل واصل الد تاون به قلعه ای به نام پراگ می باشد. وجود طبیعت و چشم انداز خارق العاده از شهر در این منطقه باعث جذب بسکمک از گردشگران به این پل می شود. رنگارنگی خانه های اطراف این پل حال و هوای خاصی را به این جاذبه بخشیده است.

بروکلین؛ پلی معلق و خارق العاده

کشور آمریکا دارای جاذبه های گردشگری بسکمک می باشد که بروکلین در شهر نیویورک در این کشور واقع شده است. پل هایی که سبک معماری خاص و ویژه ای نظیر معلق بودن و... در ساخت آن ها به کار رفته باشد، طرفداران زیادی را خواهند داشت و بروکلین دقیقا سبک معماری معلق بودن و کابلی را در خود دارد که همین امر موجب معروفیت و طرفدار شدن آن شده و از برترین پل های دنیا است. بروکلین نیز و اصل دو منطقه به نام منهتن و بروکلین به یکدیگر می باشد. قدمت بروکلین به سال 1883 باز می شود. وجود رودخانه ای به نام رودخانه شرقی یا East river زیبایی طبیعت این منطقه را چند برابر کرده است. ناگفته نماند که بروکلین لقب یکی از باستانی ترین پل های آمریکا را از آن خود کرده است. امروزه افراد زیادی هستند که نیویورک را با نام بردن این پل به خوبی خواهند شناخت. در سینمای هالیوود از این پل زیبا و فوق العاده بسیار زیاد بهره می برند. یکی از امتیازات مثبت این مکان این است که افرادی که این پل را به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری شهر نیویورک و برترین پل های دنیا انتخاب می کنند، با وجود دو راه مخصوص پیاده روی و عبور مرور وسایل نقلیه، می توانند با توجه به علاقه خود به پیاده روی یا رانندگی در دیدنی طبیعت یکی از این دو راه در بروکلین انتخاب کنند.

میلو؛ بلند ترین پل دنیا

لمس ابرها در زیر پاها حس بسیار ناب و خاصی است که هر انسانی علاقه به تجربه آن در زندگی خود دارد. برای تجریه این حس زیبا و به یاد ماندنی کافی است تا به فرانسه سفر کنید. فرانسه در واقع میزبان پلی است که در سراسر دنیا ارتفاعش زبان زد عام و خاص بوده و به 343 متر می رسد. در هنگام قدم زدن روی میلو طبیعت شگفت انگیز آب و ابر ها در کنار یکدیگر حس غرور خاصی را به گردشگران منتقل می کند. در مورد طول میلو نیز می توان به جرأت گفت که 2.5 کیلومتر به ثبت رسیده است. عرض رودخانه ای به نام تام در فرانسه این جاذبه زیبا را در دل خود جای داده است و هر ساله در فصول مختلف سال با زیبایی های مختلف گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می کند و از جاذبه های گردشگری اصلی و پر طرفدار فرانسه به شمار میرود. قدمت میلو به سال ها پیش باز می شود ولی آخرین اقدامات و افتتاح آن به روی عموم در سال 2001 انجام شده است. موقعیت جغرافیایی میلو نیز در جنوب فرانسه می باشد.

گلدن گیت؛ پلی با معماری خارق العاده

موقعیت این پل زیبا در سن فرانسیسکو می باشد که در ایالات متحده آمریکا قرار گرفته است. اگر در این شهر ماشینی را برای گشت و گذار در سطح شهر و دیدن جاذبه های گردشگری اجاره کردید، دیدنی چشم انداز طبیعت بی نظیر گلدن گیت را از دست ندهید. به جرأت می توان گفت که آمار عکس هایی که در جای جای دنیا از پل های ساخته شده گرفته شده، هرگز به گلدن گیت نخواهد رسید. قدم زدن و یا رانندگی روی پلی که معروفیت دنیای دارد، می تواند طعم دیگری را در سفر به آمریکا به شما هدیه کند. با نگاه کردن به عظمت و شکوه گلدن گیت، به هنر طراح و معمار این جاذبه پی خواهیم برد که با ظرافتی خاص، استواری و زیبایی را با هم در یک سازه به نمایش گذاشته است. در فصولی از سال که هوا مه آلود و ابری است، ابر و مه در زیر گلدن گیت و در زیر پاهای شما خواهند بود که همین توصیفات باعث شده تا یکی از برترین جاذبه های گردشگری امریکا به شمار رود.

پل برج؛ نماد رودخانه تیمز

در شهر لندن پلی را در بالاتر معرفی کردیم که از زیبایی خاصی برخوردار بود. حال پلی دیگر را در منطقه بریتانیا معرفی خواهیم کرد که بخشی از معروفیت جاذبه های گردشگری و شهر لندن به آن مربوط می شود. این پل برج نام دارد. برای فیلم برداری و عکس برداری استفاده های زیادی از این مکان مخصوصا در سینما می شود که باعث شده تا مردم هر گوشه کنار دنیا با آن آشنا شوند. اتاق هایی در برج های این جاذبه تعبیه شده اند که آماده پذیرایی از گردشگران می باشند و با پرداخت مبلغی می توانید از آن ها استفاده کنید. سال احداث این جاذبه به سال های 1886 تا 1894 مربوط می شود که از آن زمان تا به امروز محل مناسبی برای آرامش گرفتن از چشم اندازی از طبیعت بی نظیر و فوق العاده بوده است. با نگاه کردن به نمای برج به قرن 19 سفر خواهیم کرد که در آن زمان معمولا معماری سازه ها به سبک گوتیک ویکتوریایی بوده است. شهر تیمز را نیز با نام این جاذبه می شناسند.

سخن آخر

پل های زیبای بسکمک را در دنیا هستی می توان یافت که هر کدام از طبیعت و زیبایی خاصی برخوردارند و جزو جاذبه های گردشگری شهر و یا کشور خود به حساب می آیند، ولی در این جا 10 تا از برترین پل ها با زیباترین طبیعت ها و چشم انداز ها اطرافشان را معرفی کردیم که امیدواریم از سفر به شهر های مختلف دنیا لذت کافی را برده باشید.

منبع: همگردی

به "ثبت لحظاتی جاودانه از بهترین پل های جهان و طبیعت اطرافشان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت لحظاتی جاودانه از بهترین پل های جهان و طبیعت اطرافشان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید