خانواده ها عامل موثر در کنترل و مهار چرخه کرونا

به گزارش وبلاگ شخصی من، خبرنگاران/یزد مدیر کل بانوان و امور خانواده استانداری یزد با اشاره به نقش خانواده در مهار چرخه شیوع کرونا، توصیه هایی برای تسهیل شرایط در خانه ماندن ارائه کرد.

خانواده ها عامل موثر در کنترل و مهار چرخه کرونا

فاطمه دانش یزدی در گفت وگو با خبرنگار وبلاگ شخصی من، با اشاره به این که خانواده یکی از عوامل موثر در شکل گیری رفتارهای فردی است، اظهار کرد: در فضای خانه می توان با دوام ترین رفتارهای اجتماعی را شکل داد و از این رو ضروری است به بچه ها نیز در بستر خانواده توجه گردد چرا که بچه ها بیش از این که به نکات آموزشی و پند و اندرزهای پدر و مادر توجه نمایند، از رفتار آن ها الگو می گیرند.

وی با بیان این که در فضای کنونی به دنبال شیوع ویروس کرونا به عنوان یکی از دغدغه های اصلی جامعه، استفاده از ظرفیت خانواده جهت برطرف این بحران و یاری به حفظ سلامت جامعه بسیار حائز اهمیت است، گفت: رعایت نگاه بهداشتی و در خانه ماندن دو عامل مهمی هستند که در قطع زنجیره این ویروس بسیار موثر بوده و اگر این موضوع از سوی خانواده ها به شکلی جدی دنبال و تقویت نگردد، هرگز رفتاری مناسب را در جامعه شاهد نخواهیم بود.

وی اضافه نمود: خانواده ها با توجه به فرا رسیدن ایام نوروز و شروع سال نو در شرایط،کنونی کشور باید دید و بازدیدهای عید را برای فرصتی مناسب و بعد از غلبه بر این بیماری برنامه ریزی نمایند تا در ایام نوروزی بتوانیم با سلامت و آرامش خاطر بیشتری از این شرایط عبور کنیم.

دانش یزدی با توصیه به الگو قرار دادن سبک زندگی مراقبتی از سوی خانواده ها، گفت: افراد باید حفظ سلامت خود و جامعه به ویژه کادر بهداشتی و درمانی را مورد توجه قرار دهند و برای یاری به این جریان علاوه بر پرهیز از هر گونه مسافرت، پذیرای مسافران نوروزی نیز نباشند چرا که در غیر این صورت اثرات جبران ناپذیری به همراه خواهد داشت.

وی از ضرورت توجه ویژه به سالمندان در شرایط شیوع کرونا یاد کرد و گفت: این گروه باید مورد مراقبت و توجه بیشتری قرار گیرند تا از بیماری در امان بمانند لذا ملاقات با این سرمایه های عظیم معنوی باید به حداقل برسد.

مدیر کل بانوان استانداری با بیان این که خانواده ها می توانند در شرایط کنونی خانه ماندن را با روش های مختلفی تسهیل نمایند، گفت: در این زمان که خانواده ها بیشتر در کنار یکدیگر هستند با مطالعه کتاب، تماشای فیلم، قصه گویی و انجام فعالیت های هنری با روحیه ای مناسب تر در خانه بمانند و رژیم غذایی برای این شرایط را طبق اطلاع رسانی و توصیه های پزشکی مورد توجه قرار دهند.

دانش یزدی در سرانجام ابراز امیدواری کرد با همکاری حداکثری مردم و کوشش های مسئولان به ویژه در حوزه بهداشت و درمان، به زودی شاهد کنترل این بیماری و بازگشت نعمت سلامتی به جامعه و برای همه مردم باشیم.

Iنتهای پیغام

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "خانواده ها عامل موثر در کنترل و مهار چرخه کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خانواده ها عامل موثر در کنترل و مهار چرخه کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید