خبرنگاران پوتین حقوق کادر درمان درگیر کرونا را افزایش داد

به گزارش وبلاگ شخصی من، مسکو- خبرنگاران - رئیس جمهوری روسیه درتازه ترین اظهار نظر خود در خصوص اقدامات کرملین برای مقابله با کرونا، گفت: با توجه به فشاری که بر روی کادر درمان روسیه وارد شده است حقوق پزشکان و پرستاران در روسیه افزایش می یابد.

خبرنگاران پوتین حقوق کادر درمان درگیر کرونا را افزایش داد

ولادیمیر پوتین روز چهارشنبه در نشست با استانداران روسیه که در فرمت کنفرانس ویدئویی برگزار گشت، با اشاره به نتیجه گفت وگوی روز گذشته خود با کارشناسان ویروس شناس و دانشمندان روس، سه هفته اخیر را سرنوشت ساز خواند و گفت: در این دوره باید با دقت اقدام کنیم و تمام امکانات لازم برای اینکه بحران را پشت سر گذاریم در اختیار داریم.

رئیس جمهوری روسیه با بیان اینکه اولویت کنونی ما آمادگی بیمارستان ها برای مقابله با کرونا است، اظهار کرد: 33 میلیارد روبل (بیش از 400 میلیون دلار) برای نوسازی و احداث بیمارستان ها در مناطق روسیه از محل بودجه فدرال تخصیص یافته است.

وی افزود: 13 میلیارد روبل (180 میلیون دلار) هم برای خرید تجهیزات پزشکی و خودروهای مورد نیاز مراکز درمانی تخصیص یافت.

پوتین شرح داد: باید برای حفظ جان هر فرد در مناطق روسیه اقدام کرد و باید سریع کار کرد و برای منابع اقتصادی که صرف می شود ارزش قائل شد.

رئیس جمهوری روسیه با بیان اینکه بیش از 10 میلیارد روبل (130 میلیون دلار) برای پرداخت اضافه حقوق به کادر درمانی درگیر مداوای کرونا اختصاص یافته است، گفت: در سه ماه آینده از ماه اوریل مبالغ اضافی به کادر درمانی پرداخت می شود.

وی ادامه داد: پزشکان 80 هزار روبل و پرستاران 50 هزار روبل اضافه حقوق دریافت می کنند و برای واحدهای سیار فوریت های پزشکی هم پزشکان 50 هزار روبل (650 دلار) و دستیاران انها 25 هزار روبل (325 دلار) دریافت خواهند کرد.

پوتین سپس گفت که همه شرایط برای اینکه مراکز اقتصادی به وضع عادی فعالیت خود بازگرداند فراهم کرد. اگر در مورد همه مناطق روسیه یکدست اقدام شود موثر نخواهد بود و باید در مورد هر منطقه و بخش و روستا و مرکز اقتصادی باتوجه شرایط موجود تصمیم گیری کرد.

وی گفت که دولت و بانک مرکزی روسیه در پنج روز آینده بسته جدید حمایت های اقتصادی را تنظیم می کنند.

پوتین گفت: عادلانه می دانم شرکت هایی که کارکنان خود را حفظ می کنند مورد حمایت دولت قرار گیرند.

وی ادامه داد: ما به افرادی که کار خود را از دست می دهند کمک می کنیم و از ماه آوریل جاری افراد بیکار 12 هزار و 300 روبل (150 دلار) مستمری بیکاری از دولت دریافت می کنند.

رئیس جمهوری روسیه گفت: از این ماه خانواده های دارای بچه ها بین سنین 3 تا 7 سال ماهانه 4 هزار روبل (حدود 50 دلار) کمک هزینه دریافت خواهند کرد.

وی با بیان اینکه حمایت از خانواده های دارای فرزندان مهم است، افزود: علاوه بر کمک هزینه به بچه ها بین 3-7 سال به خانوادهای دارای نوجوانان نیز ماهانه به عنوان کمک هزینه 3 هزار روبل (37 دلار) برای هر نوجوان پرداخت شود.

پوتین همچنین از مردم روسیه خواست باتوجه به شرایط سخت بوجود امده بر اثر شیوع کرونا حداکثر خویشتنداری را داشته باشند و به توصیه های برای حفظ سلامتی توجه کرده و تا حد امکان در خانه بمانند.

ستاد مقابله با گسترش کرونا در روسیه امروز گفت که طی 24 ساعت گذشته یک هزار و 175 نفر دیگر در روسیه به کرونا مبتلا شدند.

به گزارش روز چهارشنبه این ستاد، طی روز گذشته در روسیه، 5 تن دیگر جان خود را به دلیل ابتلا به این بیماری از دست دادند تا تعداد جانباختگان به 63 تن برسد.

در حال حاضر بر اساس آمار رسمی، هشت هزار و 672 نفر در 81 منطقه روسیه به کرونا مبتلا شده اند در حالی که تعداد بیماران مرخص شده 580 نفر گزارش شده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران پوتین حقوق کادر درمان درگیر کرونا را افزایش داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران پوتین حقوق کادر درمان درگیر کرونا را افزایش داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید