داستر ناخن چیست و چه کاربردی دارد؟

به گزارش وبلاگ شخصی من، ممکن است به یک مهمانی یا جشن عروسی دعوت شده باشید. احتمالا برای شرکت در این مجلس علاوه بر استایل موها و لباس هایتان به فکر زیباتر شدن ناخن ها هم هستید. برای زیبا و براق شدن دیزاین ناخن هایتان می توانید از لوازم آرایشی مختلفی مانند شوگر و شیمر بهره ببرید. پودر داستر هم گزینه دیگری است که دارید اما آیا می دانید داستر ناخن چیست؟ داستر با سایر لوازم آرایشی که برای بهداشت و زیبایی ناخن به کار می روند چه تفاوتی دارد؟ در صورتی که پاسخ این سؤالات را نمی دانید به خواندن این مقاله ادامه بدهید. در ادامه، شرح می دهیم که داستر ناخن چیست و چگونه باید از آن بهره ببرید.

داستر ناخن چیست و چه کاربردی دارد؟

داستر ناخن چیست؟

داستر ناخن پودری شبیه به پودر لاک ناخن است که برای طراحی و دیزاین ناخن ها به کار می رود. پودر داستر برخلاف پودر لاک ناخن حالت اکلیلی دارد. البته، دانه های اکلیلی این پودر طراحی و دیزاین ناخن کمی درشت تر از دانه های اکلیلی ساده هستند. این پودر را می توانید پس از کاشت ناخن با پودر اکریلیک، ژل یا زدن لاک ژلی به کار ببرید. پودر داستر ناخن در مقایسه با محصولات مشابه برای دیزاین ناخن بهتر است چون می توانید آن را روی ناخن های طبیعی هم بریزید. به همین دلیل، بسیاری از خانم های شیک پوش ترجیح می دهند از این پودر مجذوب نماینده و درخشان استفاده نمایند.

تفاوت شوگر و پودر داستر ناخن چیست؟

شوگر در مقایسه با شیمر به پودر داستر شباهت ظاهری بیشتری دارد. شوگر و داستر ناخن هر دو دانه های درشت تری دارند اما دانه های شیمر ریزتر است. بااین حال، پودر داستر ناخن با شوگر هم تفاوت دارد و این تفاوت به روش استفاده از این دو پودر آرایشی مربوط می گردد. برای استفاده از پودر شوگر باید آن را روی ناخن های مانیکور شده بریزید اما داستر ناخن پودری است که با استفاده از قلم مخصوص روی ناخن های مانیکور شده کشیده می گردد.

مزیتی که داستر ناخن در مقایسه با شوگر و شیمر دارد این است که پودر داستر را می توانید هم برای دیزاین ناخن های طبیعی و هم جهت زیباتر کردن ناخن های کاشته شده با ژل یا پودر به کار ببرید.

انواع داستر ناخن

وقتی صحبت از دیزاین ناخن با داستر می رسد، باید انواع آن را بشناسید. با شناخت انواع داستر کاشت ناخن، انتخاب های خود را بهتر آنالیز می کنید. در نتیجه، استایل ناخن هایتان زیباتر خواهد شد. داسترهای ناخن بر اساس رنگ و کیفیتی که دارند به دسته های بسیار متنوعی تقسیم می شوند. در ادامه، چند نمونه از آن ها را می خوانید.

داستر ناخن با دانه های ریزتر

داستر ناخن با پودرهای ریزتر گاهی با شیمر اشتباه گرفته می گردد. این پودر آرایشی به ناخن ها درخشش ظریفی می بخشد. پودر داستر ناخن با دانه های ریز را می توانید روی تمام ناخن ها بمالید یا اینکه ذره ای از آن را به عنوان سایه ای برای زیباتر کردن ظاهر دیزاین ناخن به کار ببرید.

داستر ناخن با دانه های درشت تر

بعضی از پودرهای داستر ناخن دانه های درشت تری دارند. این پودرهای آرایشی اغلب ترکیبی از دانه های ریز و درشت داستر هستند و می توانند در نهایت، با انعکاس نور به ناخن ها درخشش بیشتری بدهند.

داستر ناخن شفاف

در حال حاضر، این نوع داستر یکی از پرطرفدارترین نوع پودر داستر برای دیزاین ناخن است. این پودرهای شفاف را می توانید روی ناخن های کاشته شده با پودر اکریلیک، ژل یا ناخن هایی که لاک ژلی دارند بمالید. به این ترتیب، ناخن ها براق تر به نظر می رسند.

داستر ناخن هفت رنگ

داسترهای ناخن چند رنگ چندین رنگ شاد و مجذوب نماینده را یک جا دارند. در واقع، به جای اینکه ناخن خود را به یک رنگ دربیاورید و با یک رنگ دیزاین کنید، آن را به چند رنگ درمی آورید. به این ترتیب، استایل ناخن ها با لباس هایتان ساده تر می گردد.

داستر ناخن هولوگرامی

برای دیزاین ساده ناخن ها می توانید از داستر ناخن هولوگرامی بهره ببرید. این پودر داستر به ناخن های شما ظاهری هولوگرامی می دهد و با انعکاس نور روی آن ناخن با هر رنگی براق تر به نظر می رسد. این پودر داستر را می توانید به تنهایی یا به عنوان رنگ زمینه برای دیزاین ناخن به کار ببرید.

نکات مهم برای خرید داستر ناخن

اگر می خواهید کمی درخشش بیشتر به زندگی خود اضافه کنید، هیچ راهی بهتر از داشتن مانیکوری براق ندارید. برای داشتن مانیکوری براق هم می توانید از لوازم آرایشی مختلفی بهره ببرید که یکی از برترین آن ها داستر ناخن است. فرقی نمی نماید که قصد خرید ناخن داستر سفید را داشته باشید یا بخواهید یک داستر بنفش خریداری کنید، به هرحال، باید این محصول آرایشی را طوری انتخاب کنید که برترین کیفیت را داشته باشد و ناخن های شما را دچار مشکل نکند.

برای انتخاب داستر ناخن باید در وهله اول از استاندارد بودن آن مطمئن شوید. استاندارد بودن داستر ناخن هم مانند سایر لوازم آرایشی به وسیله بارکد این محصول تعیین می گردد. بارکدی که روی بسته این محصول درج شده یکتا است و می تواند فیک یا اصل بودن داستر را تعیین کند. فقط کافیست این بارکد را استعلام کنید تا از اصل بودن آن مطمئن شوید.

موضوع بعدی که باید موقع خرید داستر ناخن در نظر بگیرید، رنگ داستر است. پودرهای داستر رنگ های بسیار متنوعی دارند و می توانند دیزاین ناخن های شما را مجذوب نماینده تر نمایند. برای خرید این پودرها باید رنگی که قرار است ناخن شما با آن دیزاین گردد را در نظر بگیرید. به عنوان مثال، اگر قرار است تم ناخن و لباس های شما سیاه و سفید باشد، داستر ناخن سفید یکی از برترین انتخاب های شما خواهد بود. این پودر داستر را می توانید به عنوان براق نماینده رنگ اصلی یا زمینه ناخن ها به کار ببرید.

در نهایت، پیش از اینکه از این پودر بهره ببرید، مطمئن شوید که می دانید روش مناسب برای پاک کردن داستر ناخن چیست. به این ترتیب، موقع پاک کردن این پودر از روی ناخن ها دچار مشکل نخواهید شد. به هرحال، همواره پیشگیری بهتر از درمان است!

روش استفاده از داستر ناخن

مهم ترین موضوع پس از خرید داستر مناسب این است که بدانید برترین روش برای استفاده از داستر ناخن چیست. به طور کلی، داستر ناخن را می توانید با قلم مخصوص دیزاین ناخن روی ناخن ها بمالید اما برای این کار باید مراحلی را طی کنید.

برای آغاز باید ناخن ها را آماده کنید. برای آماده کردن ناخن ها هم باید مراحل مانیکور ناخن را با دقت انجام دهید. ناخن ها را تمیز کنید و روی آن ها سوهان بکشید تا برای مراحل بعدی صاف و یکدست شوند. پس از آن، ناخن کاشته شده یا طبیعی را با استفاده از سوهان دستی صاف کنید تا به شکل دل خواهتان دربیاید.

در مرحله بعدی باید از بافر ناخن بهره ببرید. بافر ناخن وسیله ای برای آرایش ناخن است که به سوهان شباهت دارد، با این تفاوت که نرم تر از سوهان است و حالت اسفنجی دارد. بافر به شما یاری می نماید تا سطح ناخن ها را صاف کنید. به این ترتیب، چربی ناخن ها از بین می رود و می توانید ژلیش ناخن را اعمال کنید.

وقتی ناخن آماده شد، نوبت به استفاده از بیس کات یا بیس ژل می رسد. با استفاده از قلم دیزاین ناخن اندازه اندکی از بیس ژل را روی ناخن های آماده شده بمالید. دقت کنید که لبه بالایی ناخن با قلم بسته گردد. این کار باعث می گردد که در آخر کار، لاک ژلی شما دچار ترک خوردگی نگردد.

در ادامه، باید از دستگاه یووی ال ای دی یا همان لاک خشک کن بهره ببرید. دست ها را زیر این دستگاه قرار دهید طوری که ناخن ها دقیقا زیر محفظه دستگاه قرار بگیرند. منتظر بمانید تا بیس ژل کاملا خشک گردد.

در مرحله بعدی، اندازه بسیار اندکی از لاک ژل را روی ناخن بمالید. دقت کنید که این اندازه لاک ژلی لایه ای نازک روی ناخن تشکیل دهد. این لاک ژلی را باید با فاصله از ریشه ناخن ها بمالید تا ریشه ناخن ها آسیبی نبینند. حالا قسمت بالایی لاک مالیده شده روی ناخن را با قلم به اطراف بکشید تا بسته گردد و با گذشت زمان دچار ترک خوردگی نگردد. سپس، لاک ناخن ها را مثل دفعه قبلی با دستگاه لاک خشک کن خشک کنید. نکته مهمی که باید در این مرحله به آن توجه کنید این است که باید از ژل ناخنی استفاده گردد که به اصطلاح دارای نوچی است. به این ترتیب، داستر بهتر روی ناخن می چسبد.

بعد از مالیدن لاک ژلی، نوبت به داستر ناخن می رسد. همان طور که قبلا اشاره کردیم، داستر ناخن را باید با استفاده از قلم روی ناخن ها مالید. اندازهی از داستر ناخن را با قلم بردارید و روی ناخنی که لاک ژلی دارد بمالید. حالا لبه آن را مانند مراحل قبلی صاف کنید و ببندید. با این کار لاک ناخن دچار ترک خوردگی یا لب پر شدن نمی گردد.

در نهایت، اندازهی از ژل تاپ کات یا تاپ ژل را روی ناخن ها بمالید. سطح ناخن باید کاملا با این ژل پوشش داده گردد. حالا برای آخرین بار دست ها را زیر دستگاه لاک خشک کن قرار بدهید تا ژل تاپ کات آن هم کاملا خشک گردد.

چگونه داستر ناخن را پاک کنیم؟

برای استفاده از این پودر آرایشی باید بدانید که روش پاک کردن داستر ناخن چیست. داستر را هم می توانید مانند ژلیش ناخن پاک کنید. روش پاک کردن داستر هم مانند ژلیش به نوع ناخنی که دیزاین نموده اید بستگی دارد.

اگر داستر را روی ناخن کاشته شده مالیده اید، باید برای پاک کردن آن از دستگاهی به نام سوهان ناخن برقی بهره ببرید. این دستگاه که به آن میکروموتور هم گفته می گردد، یکی از لوازمی است که در کاشت ناخن کاربرد دارد. این دستگاه به شما یاری می نماید تا ناخن های کاشته شده را بهتر سوهان بکشید و صاف کنید. برای پاک کردن داستر ناخن باید با استفاده از این دستگاه داستر را بتراشید. البته، استفاده از این دستگاه به تجربه و مهارت کافی احتیاج دارد. بنابراین، بهتر است که برای پاک کردن داستر از روی ناخن های کاشته شده از یک ناخن کار باتجربه و حرفه ای یاری بخواهید.

گاهی اوقات، داستر ناخن روی ناخن های طبیعی مالیده شده است. در چنین شرایطی، برای پاک کردن داستر ناخن 4 راه دارید. این راه ها عبارت اند از:

  • استفاده از ریمور ژل ناخن: ابتدا با استفاده از بافر تاپ ژل روی ناخن را به آرامی پاک کنید. سپس، روی ناخن ها ریمور ژل ناخن بمالید. سعی کنید این پاک نماینده روی تمام سطح ناخن پخش گردد. 10 تا 20 دقیقه صبر کنید تا داستر نرم گردد. در نهایت، با استفاده از عقب زن ناخن آن را از ناخن ها کاملا جدا کنید.
  • پد پاک نماینده لاک ژل: استفاده از این پد بسیار ساده تر از ریمور ژل ناخن است. کافیست تاپ ژل را به روش قبلی از روی ناخن ها پاک کنید. سپس، پد پاک نماینده را روی ناخن ها بگذارید تا داستر کاملا نرم گردد. حالا آن را با استفاده از عقب زن ناخن پاک کنید.
  • دستگاه ریمور ژل ناخن: این دستگاه از بخار آب و گرمای آن برای پاک کردن لاک ژلی استفاده می نماید و داستر ناخن را هم می توانید با همین دستگاه پاک کنید. برای استفاده از این دستگاه باید ابتدا ناخن ها را به روش قبل با بافر آماده کنید. پس از آماده شدن دستگاه انگشت های خود را داخل سوراخ های آن ببرید و چند دقیقه صبر کنید تا داستر نرم گردد. سپس، آن را با عقب زن از سطح ناخن جدا کنید. استفاده از این دستگاه هم به مهارت و تجربه احتیاج دارد. بنابراین، بهتر است برای استفاده از این دستگاه از یک ناخن کار حرفه ای یاری بخواهید.
  • استفاده از فویل: برای پاک کردن داستر می توانید از فویل و ریمور هم بهره ببرید. برای آغاز باید تاپ ژل را با استفاده از بافر از سطح ناخن ها پاک کنید. سپس، اندازهی پنبه را به ریمور ژل ناخن آغشته کنید و روی ناخن ها قرار بدهید. حالا ناخن ها را با فویل آلومینیومی نازکی بپوشانید. 10 دقیقه صبر کنید تا داستر ناخن کاملا نرم گردد. حالا درست مانند روش های قبلی داستر ناخن را با عقب زن از سطح ناخن ها جدا کنید.

کلام آخر

برای دیزاین ناخن و داشتن ناخن هایی براق و درخشان می توان از محصولات آرایشی مختلفی مانند شوگر، شیمر و داستر ناخن استفاده کرد. پودر داستر برخلاف سایر پودرهای آرایش ناخن هم برای ناخن های طبیعی و هم برای ناخن های کاشت کاربرد دارد. همین ویژگی هم باعث شده که این پودر آرایشی ناخن هواداران بیشتری داشته باشد. برای استفاده از این پودر آرایشی باید بدانید که روش استفاده و پاک کردن داستر ناخن چیست. با انتخاب داستر ناخن باکیفیت و توجه به آنچه در این مقاله شرح دادیم، می توانید ناخن هایی براق و درخشان داشته باشید. نکته مهمی که در استفاده از این پودر آرایشی از قلم نیاندازید این است که استفاده از داستر ناخن برای ناخن های کاشت به مهارت و تجربه کافی احتیاج دارد. بنابراین، اگر می خواهید از داستر برای براق کردن ناخن های کاشت بهره ببرید یا قصد پاک کردن آن از روی این ناخن ها را دارید، باید از یک ناخن کار حرفه ای و باتجربه یاری بگیرید. پاک کردن این پودر از ناخن های کاشت به تجربه کار با دستگاه سوهان ناخن برقی احتیاج دارد.

منبع: nailsbysujata

منبع: دیجیکالا مگ

به "داستر ناخن چیست و چه کاربردی دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داستر ناخن چیست و چه کاربردی دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید