تعاریف و اصطلاحات

دلیل سنگینی سر و سردرد هواپیما چیست و چطور درمان می گردد؟

وقتی قرار است سوار هواپیما بشوید با چه مسائلی دست به گریبانید؟ استرس دارید؟ از پرواز می ترسید؟ دچار سردرد و سنگینی سر در هواپیما می شوید؟ شاید تا پیش از این در نظرمان ترس از پرواز،یکی از شایع ترین مسائل موقع سفر با هواپیما بود، اما تحقیقات تازه نشان داده...

23 دی 1400

چگونه چربی سوزی کنیم؟

اضافه وزن داشتن همواره به معنی سالم نبودن نیست. افراد چاق زیادی هستند که در سلامت کامل به سر می برند. از آن طرف، خیلی ها که وزن سالم دارند دچار مسائل متابولیک مربوط به چاقی هستند.علت آن این است که چربی زیر پوست مشکل اصلی نیست، چربی موجود در حفره شکم...

14 آبان 1400

چگونه حمام کنیم؟

دوش گرفتن. به دو دلیل، چون وقتی فرد در وان دراز می کشد مقداری از چرک و آلودگی های سطح بدنش وارد آب راکد وان می شود که این آب وان را آلوده می کند. از سوی دیگر، وقتی حمام فرد تمام می شود و آب وان خالی می شود، مقداری از این آلودگی ها به دیواره های وان می چسبد....

6 مهر 1400

مکانیسم عملکرد سنسور باران در خودرو چیست؟ ، دانستنی های خودرو

مکانیسم عملکرد سنسور باران که در خودروهای رده میانه و لوکس وجود دارد، چیست؟

2 مهر 1400

هر آنچه از بلک آدام می دانیم؛ فیلم ابرقهرمانی تازه DC با بازی راک

مدت زیادی می گذرد اما بالاخره اولین فیلم دواین جانسون (راک) در دنیای پیشرفته DC در شرف اکران در سینماها است. بلک آدام با بازی این اسطوره کشتی کج (که بازیگر نقش اصلی و ضد قهرمان فیلم است) یک اثر اسپین آف و دنباله فیلم شزم در سال 2019 است.

29 شهریور 1400

نگرانی از تخریب جنگل هیرکانی، گردشگری بدون زیرساخت بلای جان ابر شد

جنگل ابر به اسم یک اثر ثبت جهانی طی سال های اخیر به علت عدم برنامه ریزی به خصوص در زمینه گردشگری مسئولانه و طبیعت گردی در جهت تخریب پیش می رود.

26 شهریور 1400

قیمت تیگو 5 به مرز 800 میلیون رسید!

به گزارش خبرنگاران، چری تیگو 5 IL یک خودروی شاسی بلند است که مدت هاست به وسیله شرکت مدیران خودرو فراوری و عرضه می گردد. قیمت این خودرو در بازار به 690 میلیون تومان رسیده است.

24 شهریور 1400

7 سؤالی که به مدیران در موفقیت یک کسب و کار یاری می نماید

برنامه ریزی برای یک کسب و کار می تواند به مدیران یاری کند تا بتوانند کسب و کار خود را رونق دهند و به موفقیت برسند.

25 تیر 1400

راهنمای خرید مودم همراه

مهم ترین نکته در انتخاب و خرید خوب، احتیاج و انتظاراتی که از آن دارید برمی شود. سایر مواردی که باید به آن توجه کنید معطوف به ظرفیت باتری، شبکه های قابل پشتیبانی و امکانات مودم بر می شود که در ادامه به آنالیز هر یک از آنها می پردازیم.

21 تیر 1400

دسته PS5 رسما در رنگ های مشکی و قرمز معرفی گشت

کنترلر رسمی پلی استیشن 5 چه از منظر کارکرد و ویژگی های جدید و چه از منظر ظاهر و حتی رنگ تفاوت های خاصی با پیشینیان خود دارد. از زمانی که کنترلر رسمی کنسول پلی استیشن 5 معرفی شده است و همه متوجه شده اند که رنگ اصلی آن سفید است، بسیاری خواهان این بودند که کنترلری...

3 تیر 1400

محصولی: نباید در تله دو قطبی های کاذب میدان-دیپلماسی گرفتار شویم

دبیر کل جبهه پایداری گفت: ما نباید در تله دشمن و دو قطبی های کاذب مثل مذاکره-جنگ یا میدان-دیپلماسی گرفتار شویم.

30 اردیبهشت 1400

بازار سرمایه ، شاخص نتوانست مجدد رشد کند، خریداران از بازار کوچ نموده اند!

خبرنگاران- شاخص کل امروز بیش از 8 هزار واحد افت کرد.

3 فروردین 1400

توجه به احتیاج عاطفی جوانان

روانشناسان تاکید می نمایند که باید به نیازهای روانی و عاطفی جوانان توجه ویژه ای گردد و در کنار آن بستر های اجتماعی برای ایجاد اشتغال و ازدواج آن ها فراهم شده تا این نیروی مولد و توانمند آینده کشور را بسازد.

25 بهمن 1399

ضرورت ها و نیازهای صنعت پتروشیمی در 57 سالگی

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی با تأکید بر توسعه هوشمند صنعت پتروشیمی گفت: با برنامه ریزی صورت گرفته، پتروشیمی در ابتدای سال 1406 صنعتی بسیار متفاوت خواهد بود.

12 بهمن 1399

تست شخصیتی برای کشف نقاط منفی در ضمیر ناخودآگاه شما

تست های شخصیت، آن نقطه از ضمیر ناخودآگاه که بر همه ما پوشیده است را تعیین می نمایند.

6 دی 1399

هفت کاری که نباید اول صبح انجام داد

اما اگر بعد از برخاستن از خواب، مدت طولانی در نیمه تاریکی و نیمه روشنایی بمانید، بدن شما به تصور این که شاید هنوز خورشید طلوع نکرده است و از حالت سستی و کاهلی خواب خارج نمی گردد.

3 دی 1399

تعبیر خواب لباس سیاه، مفهوم لباس سیاه بر تن داشتن چیست؟

دیدن لباس مشکی در خواب معمولا ناشی از احساسات پنهان، ضمیر ناخودآگاه و غرایز جسمانی بیننده خواب است. با تعبیر خواب لباس مشکی همراه ما باشید.

16 آذر 1399

فرهانیان: قانونی برای الزام پرداخت سود شرکت ها به وسیله سجام وجود ندارد!

مدیر برنامه ریزی و توسعه شرکت سپرده گذاری مرکزی گفت: در نیمه نخست سال 99 تعداد 36 شرکت مبلغی بالغ بر 13 هزار و 939 میلیارد ریال به وسیله سامانه سجام، سود مجامع خود را توزیع کردند.

8 آذر 1399

انتها کار ساختمان چیست؟ چگونگی اخذ آن بدون دردسر و قانونی

هر چیزی شروع و پایانی دارد! با استناد به این جمله می توان گفت که: در حوزه ساختمانی اخذ پروانه ساخت به عنوان شروع پروژه و پایان کار ساختمان هم به عنوان اتمام پروژه قلمداد می شود. اینکه پروژه مطابق با قوانین فنی و مقررات شهرسازی ساخته شده است و خلافی و بدهی...

6 آذر 1399

هرآنچه درمورد بازی درمانی باید بدانید

بازی کردن تاثیر مستقیمی بر روی رشد فکری کودک دارد. همچنین می تواند بر روی یادگیری کودک نیز اثر گذار باشد. این موضوع امروزه تا حدی مورد توجه متخصصان قرار گرفته که علمی به نام علم بازی درمانی به وجود آمده است.

23 آبان 1399
تعداد: (24)