دستمزد داوران باید 10 میلیون گردد، ذوب آهن خیلی عقب نشینی کرد

به گزارش وبلاگ شخصی من، رسول کربکندی در مصاحبه با خبرنگاران، با اشاره به اخراج وحید محمدزاده مدافع تیم فوتبال ذوب آهن در دقیقه نخست بازی با ماشین سازی گفت: محمدزاده به اشتباه از زمین اخراج شد و تمام تفکرات سرمربی ما هم بر هم خورد. طبیعی است که تیم ما نتوانست شکل منطقی خودش را داشته باشد و عقب نشینی کرد. البته تیم ما هم باید با توجه به شرایط حریف شکل کاری بهتری می داشت و آنقدر هم عقب نشینی نمی کرد.

دستمزد داوران باید 10 میلیون گردد، ذوب آهن خیلی عقب نشینی کرد

وی ادامه داد: در نیمه نخست به تیم حریف اجازه دادیم صاحب توپ گردد. نمی گردد از تاثیر اشتباه داور هم گذشت. در این مسابقه مثل بازی اول مقابل فولاد روی یک توپ ارسالی و ساده گل خوردیم. خوشبختانه شکست را با تساوی عوض کردیم ولی مهم این است برای جلوگیری از ایجاد هجمه علیه داوران، اشتباهات آنها رفع گردد.

عضو هیات مدیره باشگاه ذوب آهن اعلام کرد: وقتی باشگاه ذوب آهن به قضاوت داوران اعتراض می نماید، بقیه داوران می خواهند طوری در بازی های ما عمل نمایند تا این ذهنیت ایجاد نگردد که تحت تاثیر صحبت های ما بوده اند ولی اشتباهات بدتری انجام می دهند. داور ملاقات با ماشین سازی بر خلاف داور هفته نخست، بی تجربه نبود اما با صحنه برخورد بازیکن فاصله داشت.

کربکندی اضافه نمود: کاری به جز اعتراض به داور نمی توانیم انجام بدهیم. بعد از بازی هفته نخست به صورت کتبی به فدراسیون اعتراض کردیم که جواب دادند حق با شما است. اما برای ما چه سودی دارد؟ اصلاً محروم کردن داور چه فایده ای دارد؟ فوتبال ما احتیاج به داورانی دارد که خون تازه ای در رگهای جامعه داوری به جریان اندازند اما اگر این اشتباهات ادامه داشته باشد، هجمه ها سنگین تر می گردد. دو اشتباه عظیم در دو هفته متوالی علیه تیم ذوب آهن ما را به فکر می برد.

در ملاقات برگشت فصل گذشته ذوب آهن با ماشین سازی هم اشتباهات فاحشی از سوی داور رخ داد که حتی مسئولان وقت از دست های پشت پرده صحبت کردند. آیا فکر می کنید اتفاق بازی روز گذشته دو تیم هم در راستای همان مسائل سال گذشته است؟ سخنگوی باشگاه ذوب آهن در پاسخ به این سئوال گفت: در مورد ماشین سازی نمی توان این ذهنیت را داشت چرا که این تیم خیلی مورد توجه سرمایه گذارش هم نیست ولی اگر در بازی های بعد اشتباهات داوری ادامه یابد، ذهنیت ها منفی می گردد.

کربکندی اعلام کرد: باید دید اراده ای برای برخورد با این مسائل وجود دارد یا خیر. البته داوران قشر زحمت کشی هستند و دستمزد آن چنانی نمی گیرند. تا حق و حقوق داوران را کامل ندهیم، این مسائل هست. چه اشکالی دارد داور هم مثل بازیکن و مربی قرارداد سنگین داشته باشد و خوب پول بگیرد. الان اگر یک داور را برای دو، سه بازی محروم نمایند زیاد ضرر نمی نماید چون دستمزدش آنچنان بالا نیست. پیشنهادم این است دستمزد داوران را برای هر بازی 5 تا 10 میلیون تومان نمایند. به این ترتیب داوران حتی اگر شده برای جلوگیری از خسارت مادی و محرومیت، شرایطشان را بهتر می نمایند.

وی درباره شرایط فنی تیم ذوب آهن هم اظهار کرد: تمام تفکرات فنی سرمربی ما با اخراج مدافع به هم ریخت. سرمربی تیم تصمیم گرفت یک هافبک کم کند و یک مدافع به تیم اضافه گردد. به نظرم هنوز تیم ما شرایط ایده آل ندارد. متاسفانه تا تیممان می خواهد شکل بگیرد، فدای اشتباهات داوری می شویم. باید بیشتر بازی کنیم تا رحمان رضایی به تیم اشراف بیشتری پیدا کند.

سخنگوی باشگاه ذوب آهن توضیح داد: دنبال این نیستیم که هفته بعد سوت داور به نفع ما باشد. دنبال این هستیم بهانه ای دست تیم و مربی خود ندهیم. الان نمی گردد درباره مسائل فنی صحبت کرد چون اتفاقاتی اتفاق افتاده که خارج از حیطه اختیارات فنی بوده است.

کربکندی در ادامه گفتگوی خود با وبلاگ شخصی من، در مورد شکایت از بازیکنان سابق ذوب آهن به دلیل نحوه جدایی آنها گفت: از چند بازیکن شکایت کردیم. شکایت ما از مهدی پور به کمیته تعیین شرایط فدراسیون رسیده است. به نظرم این شکایت جدی تر از سایر پرونده ها بوده و برای ما بهتر است. سایر نفرات بندهایی در قراردادشان داشته اند که بر اساس آن اقدام به فسخ کردند ولی شرایط مهدی پور فرق می نماید.

وی درباره دفاع باشگاه ذوب آهن در دادگاه عالی ورزش در پرونده جدایی رضا شکاری تاکید نمود: چند روز پیش جلسه ای به مدت 9 ساعت با حضور شاهدان پرونده از جمله آقایان سعید آذری و فقیهی مدیران سابق باشگاه و مدیر برنامه بازیکن برگزار گشت. برنامه ریزی بسیار خوبی بود. خیلی به صدور رای به نفع باشگاه ذوب آهن امیدوار هستیم. وکلای پرونده هم خوشبین هستند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "دستمزد داوران باید 10 میلیون گردد، ذوب آهن خیلی عقب نشینی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستمزد داوران باید 10 میلیون گردد، ذوب آهن خیلی عقب نشینی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید