عراق، عامل لجستیک تکفیری&zwnjها به دام اطلاعات حشد شعبی افتاد، کشف تونل مخفی داعش

به گزارش وبلاگ شخصی من، ناکام گذاشتن حمله داعش به شمال شرق دیالی، کشف تونل 4متری متعلق به تکفیری ها در کوههای مکحول، هلاکت 6 داعشی در کرکوک و بازداشت دو سرکرده خطرناک داعش در نینوا از مهمترین اخبار امنیتی عراق است.

عراق، عامل لجستیک تکفیری&zwnjها به دام اطلاعات حشد شعبی افتاد، کشف تونل مخفی داعش

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ شخصی من به نقل از عین العراق، محمد التمیمی از فرماندهان حشد شعبی عراق از دفع یورش داعش به شمال شرق دیالی اطلاع داد و گفت: نیروهای تیپ ائمه البقیع مستقر در بوستان های نوفل در 45کیلومتری شمال شرق بعقوبه پس از رصد تحرکات داعش و درگیری با آنها با سلاح های سبک و متوسط، حمله آنها را دفع کردند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی وبلاگ شخصی من بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال اینستاگرامی وبلاگ شخصی من بخوانید. (کلیک کنید)

وی اضافه نمود: داعشی ها به سبب حجم آتش سنگین و محاصره آنها به داخل بوستانها گریختند. نیروهای تیپ ائمه البقیع حشد شعبی در کمین تروریست ها هستند.

هشدار درباره سیطره داعش بر جاده بغداد موصل

یک مسئول دولتی در صلاح الدین درباره سیطره داعش بر جاده بغداد به موصل که جاده ای راهبردی است، هشدار داد و به حضور تکفیری ها در مناطق حدفاصل صلاح الدین و نینوا اشاره نمود.

حاتم طلک الشمری مدیر ناحیه تلول الباج الشمالی در الشرقاط در استان صلاح الدین گفت: ناحیه تلول الباج الشمالی در شمال شهر الشرقاط و اطراف شهر بیجی در صلاح الدین منطقه خطرناکی است و به سبب تحرکات گسترده داعش و نبود نیروهای امنیتی در مناطق الجزیره و الثرثار حدفاصل نینوا، الانبار و صلاح الدین در معرض فروپاشی است و کانون داعشی به شمار می رود.

وی افزود: تلول الباج به خط تماس با مناطق الثرثار واقع در 17کیلومتری شمال این ناحیه و منطقه الجزیره تبدیل شده است. به دنبال عملیات قتل و ربودن افراد از سوی داعشی ها شاهد کوچ روستاییان منطقه هستیم. باید حضور امنیتی قوی در این منطقه باشد تا خطر داعش دفع گردد و تحرکات آن میان الثرثار، الجزیره و تلول الباج متوقف گردد. باید از کشاورزان و غیرنظامیان حمایت گردد و برق منطقه همواره وصل باشد تا داعش شبانه دست به یورش نزند.

آمادگی پلیس الانبار برای تحویل دریافت پرونده امنیتی از ارتش

جمال الجمیلی رئیس پلیس الانبار از آمادگی برای تحویل دریافت پرونده امنیتی از ارتش در این استان اطلاع داد و در عین حال خواهان تجهیز پلیس الانبار به تجهیزات ضروری و افزایش شمار این نیروها برای انجام مأموریت های امنیتی شد.

هلاکت 6 داعشی در کرکوک

منابع امنیتی عراقی به هلاکت 6 داعشی در جریان حمله هوایی به منطقه الدبس در استان کرکوک اشاره و بیان نمودند که بر اثر این حمله یک تونل داعشی منهدم شد.

کشف تونل داعشی به طول 4 متر در کوه های مکحول

اداره اطلاع رسانی امنیتی عراق از کشف مقادیر زیادی مهمات و یک تونل وابسته به داعش در کوه های مکحول در شمال استان صلاح الدین اطلاع دادند و بیان نمودند: پس از حمله هوایی در کوههای مکحول که به هلاکت پنج داعشی منجر شد نیروهای فرماندهی عملیات صلاح الدین به جست وجوی منطقه پرداختند که در جریان آن پیروز به کشف یک تونل داعشی به طول 4 متر شدند، همچنین مقادیری مهمات از جمله 6 بمب و همچنین موشک بازوکا را کشف و خنثی کردند.

بازداشت سرکرده داعشی در نینوا

اداره اطلاعات و تحقیقات فدرال عراق از بازداشت یکی از سرکرده های داعش در استان نینوا اطلاع داد.

عامل لجستیک تکفیری ها به دام اطلاعات حشد شعبی افتاد

همچنین نیروهای تیپ 44 حشد شعبی پیروز به بازداشت عامل حمایت لجستیکی از داعش در نینوا و صلاح الدین شدند.

حشد شعبی بیان نمود که پس از دریافت اطلاعات دقیق و پیگیری های چندماهه نیروهای اطلاعات تیپ 44 با هماهنگی اطلاعات سازمان حشد شعبی، عامل حمایت لجستیکی داعش در نینوا و صلاح الدین موسوم به ایاد منصور رندا النمراوی را در بیجی در استان صلاح الدین بازداشت کردند.

حشد شعبی بیان نمود که این فرد میان جزیره نینوا و استان صلاح الدین در حال تردد بود و اطلاعات و خودروهایی را که بمب گذاری می شدند منتقل می کرد تا علیه نیروهای امنیتی و غیرنظامیان استفاده گردد. وی همچنین مایحتاج داعشی ها را تأمین می کرد.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "عراق، عامل لجستیک تکفیری&zwnjها به دام اطلاعات حشد شعبی افتاد، کشف تونل مخفی داعش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراق، عامل لجستیک تکفیری&zwnjها به دام اطلاعات حشد شعبی افتاد، کشف تونل مخفی داعش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید