10 لباس مناسب مسافرت در تابستان برای استایل شیک و خنک

به گزارش وبلاگ شخصی من، برای گردش در روزهای گرم چه لباسی بپوشیم؟ انتخاب لباس مناسب در به شما یاری می نماید تا احساس بهتری را تجربه کنید و لذت بیشتری از گردشتان ببرید. از طرف دیگر یکی از مجذوب کننده ترین بخش های گردش های تابستانه گرفتن عکس های یادگاری است، از همین رو بهتر است علاوه بر راحتی سعی کنید از لباس هایی با رنگ متناسب و هماهنگ بهره ببرید تا عکس هایتان زیباتر گردد. اما کدام لباس مناسب مسافرت زنانه و مردانه فصل تابستان است؟ در فصل گرما چه بپوشیم تا راحت تر باشیم و گرمازده نشویم؟ آیا چیزی در خصوص فهرست لباس های مناسب برای تابستان می دانید؟ در این مقاله از سرویس در می توانید با انواع لباس مناسب مسافرت در تابستان آشنا شوید. در انتهای مقاله به سوالات متداول در خصوص لباس های تابستانی مناسب گردش و مسافرت پاسخ خواهیم داد.

10 لباس مناسب مسافرت در تابستان برای استایل شیک و خنک

فهرست لباس های مناسب مسافرت تابستان

تابستان فصل گردش و گشت و گذار در بیرون شهر و اطراف دریا و رودخانه است. انتخاب لباس تابستانه مناسب در سفر می تواند به شما یاری کند تا در روزهای گرم تابستان کمتر احساس گرما را تجربه کنید و با انرژی بیشتری از گردش لذت ببرید. جنس لباسی که برای گردش تابستانی انتخاب می کنید در کنار مدل و فرم آن می تواند روی راحتی شما در گردش موثر باشد.

اما لباس مناسب مسافرت در تابستان باید طبق چه اصولی انتخاب گردد؟ در فصل گرما چه بپوشیم که گرمای تابستان قابل تحمل تر باشد؟ در ادامه می توانید با اصول انتخاب لباس های مناسب در گردش های تابستانه آشنا شوید.

1- از کلاه بهره ببرید

یکی از مهم ترین آیتم هایی که پیشنهاد می گردد در گردش های تابستانه و مسافرت به همراه داشته باشید، کلاه لبه دار یا کلاه حصیری است. اگر دوست ندارید بعد از یک گردش تابستانه پوست صورتتان حسابی بسوزد و رنگ پوست صورتتان تیره گردد، بهتر است از یک کلاه لبه دار یا کلاه حصیری بهره ببرید.

از طرف دیگر استفاده از کلاه مانع برخورد مستقیم نور آفتاب به موها و پوست سر می گردد و جلوی آسیب رسیدن به موها را می گیرد. توجه داشته باشید که هر چقدر لبه کلاه شما پهن تر باشد، بهتر جلوی تابش نور خورشید را می گیرد، بنابراین بهتر است حتماً در انتخاب کلاه های تابستانی دقت بیشتری به خرج دهید.

2- لباس های نخی و خنک برای تابستان انتخاب کنید

در فصل تابستان به خصوص برای گردش و سفر سعی کنید از بهره ببرید. بهتر است لباس هایی بپوشید که کمی گشاد و هستند و به بدن نمی چسبند. این لباس ها معمولاً احساس بهتری به شما می دهند و از نیز جلوگیری می نمایند.

3- لباس های رنگ روشن گزینه های بهتری هستند

اگر در پی لباس مناسب مسافرت تابستان هستید، بهتر است بیشتر به سراغ لباس های رنگ روشن بروید. رنگ های روشن گرما را کمتر به خود جذب می نمایند و از همین رو برای تابستان خنک تر هستند. رنگ سفید، آبی روشن، خاکستری روشن و هر رنگ روشن تری معمولاً برای این فصل مناسب تر است. پارچه های نخی، پنبه ای، کتان و الیاف طبیعی برای تابستان گزینه های مناسبی محسوب می شوند.

4- از صندل و کفش مناسب بهره ببرید

در فصل تابستان بهتر است به جای پوشیدن انواع کفش از صندل و کفش های تابستانی بهره ببرید. این کفش ها از عرق کردن پا جلوگیری می نمایند و احساس خنک تری به شما می بخشند. اگر قصد دارید به جنگل بروید و پیاده روی کنید، پیشنهاد می گردد از کفش های راحت پارچه ای که تبادل هوا در آن ها بهتر صورت می گیرد، بهره ببرید.

از قلم نیاندازید که کفش های پلاستیکی، چرمی و کفش هایی که تهویه مناسبی ندارند برای تابستان مناسب نیست و موجب ایجاد بوی نامطبوع و افزایش احساس گرما می گردد. اگر از کتانی و کفش های بسته استفاده می کنید، بهتر است جوراب نازک بپوشید تا پاهایتان عرق نکند. برای گردش های تابستانی سعی کنید در پی کفش های راحت با کفه طبی باشید تا در طول گردش پاهایتان راحت باشد و در گشت و گذار دچار مشکل نشوید.

5- استفاده از عینک آفتابی را از قلم نیاندازید

عینک آفتابی برای روزهای گرم تابستان یک وسیله لازم است و می توانید از چشم های شما در برابر نور خورشید محافظت کند. سعی کنید حتماً از عینک هایی بهره ببرید که دارای یو وی 90 تا 100 هستند. عینک آفتابی مناسب می تواند جلوی آسیب رسیدن به چشم ها را بگیرد و تهیه آن یکی از است. اگر ندارید، بهتر است قبل از سفر و آغاز مسافرت تابستانی حتماً یک عینک مناسب تهیه کنید.

6- یک ژاکت نازک در کیف داشته باشید

درست است که هوای تابستان گرم است و این گرما بیشتر از هر چیز دیگری در این فصل آزاردهنده است، اما در بسیاری از منطقه ها در حین مسافرت تابستانی احتمال بارش باران، باد شدید و یا ابری شدن هوا وجود دارد. از همین رو پیشنهاد می گردد در این گردش ها حتماً یک لایه لباس ضخیم تر همراه خود داشته باشید.

7- از شلوار پارچه ای بهره ببرید

بهتر است در تابستان فکر پوشیدن شلوارهای ضخیم و شلوار جین را فراموش کنید. از طرف دیگر شلوارهای تنگ و چسبان نیز برای فصل تابستان مناسب نیستند. بهتر است در این فصل و به خصوص برای روزهایی که به گردش می روید، از شلوارهای پارچه ای و خنک بهره ببرید تا احساس بهتری داشته باشید.

شلوارهای کتان جیب دار گزینه های مناسبی برای گردش در کوه و جنگل هستند، اگر دوست دارید در طبیعت بگردید، بهتر است از این شلوارهای 6 جیب بهره ببرید. اگر عادت به پوشیدن دارید، پیشنهاد می گردد برای تابستان از شلوارهای رنگ روشن بهره ببرید.

8- حواستان به جنس لباس زیری که استفاده می کنید، باشد

شاید در مسافرت های تابستانی کمتر به این موضوع فکر کنید، اما انتخاب یک لباس زیر مناسب و خنک می تواند به شما یاری کند تا هم احساس راحتی بیشتری را تجربه کنید. برای لباس زیر بهتر است تنها از جنس های نخی و نازک با الیاف طبیعی بهره ببرید تا گرمای هوا کمتر اذیتتان کند.

بیشتر بخوانید: برترین روش های شستن لباس زیر با دست و ماشین

9- از شال و روسری های خنک بهره ببرید

در فهرست لباس های مناسب برای مسافرت تابستان بهتر است حواستان به انتخاب شال و روسری های خنک نیز باشد. اگر قصد دارید در روزهای گرم تابستانی به گشت و گذار در طبیعت بروید، سعی کنید از شال و روسری های خنک و نخی بهره ببرید.

استفاده از شال و روسری های ساتن و پلاستیکی موجب افزایش احساس گرما و عرق کردن سر می گردد. معمولاً شال و روسری های سبک را رنگ روشن و الیاف طبیعی برای تابستان بسیار مناسب هستند.

10- لباس های کوتاه برای گردش های تابستانی مناسب تر هستند

سعی کنید در طول تابستان کمتر از لباس های بلند و دست و پاگیر بهره ببرید. معمولاً مانتوهای کوتاه و مقداری گشاد برای روزهای تابستان انتخاب مناسبی هستند، اما بهتر است برای گردش به سراغ مانتوهای خیلی گشاد نروید تا در زمان گردش احساس بهتری را تجربه کنید.

مانتوهای جلو بسته نخی با رنگ روشن بسیار برای تابستان مناسب هستند. برای این که همواره در گردش های تابستانی مرتب و خوش تیپ باشید، پیشنهاد می گردد لباس هایی را انتخاب کنید که کمتر چروک می شوند و در همه حال ظاهری زیبا دارند.

سوالات متداول

فهرست لباس مناسب برای مسافرت تابستان چیست؟

به عنوان راهنمای انتخاب لباس مناسب برای مسافرت تابستان پیشنهاد می گردد از لباس های خنک، لباس های رنگ روشن، شلوار پارچه ای، لباس زیر راحت، کلاه و عینک، صندل، شال و روسری سبک و خنک بهره ببرید.

کدام لباس مناسب مسافرت فصل تابستان است؟

برای انتخاب لباس مناسب مسافرت در تابستان بهتر است در پی لباس های نخی گشاد با رنگ روشن باشید.

چرا باید در گردش های تابستانی از کلاه بهره ببرید؟

اگر دوست ندارید بعد از یک گردش تابستانه پوست صورتتان بسوزد و رنگ پوست صورتتان تیره گردد، بهتر است از یک کلاه لبه دار یا کلاه حصیری بهره ببرید. از طرف دیگر استفاده از کلاه مانع برخورد مستقیم نور آفتاب به موها و پوست سر می گردد و جلوی آسیب رسیدن به موها را می گیرد.

منابع: smartertravel، thepointsguy

منبع: افق کوروش

به "10 لباس مناسب مسافرت در تابستان برای استایل شیک و خنک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 لباس مناسب مسافرت در تابستان برای استایل شیک و خنک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید