آناتولی عنوان کرد: ائتلاف های بی خاصیت عربستان طی پنج سال گذشته

به گزارش وبلاگ شخصی من، یک رسانه ترکیه ای از تشکیل پنج ائتلاف توسط رژیم سعودی طی پنج سال گذشته که هیچ فایده ای برای آل سعود نداشته است، انتقاد کرد.

آناتولی عنوان کرد: ائتلاف های بی خاصیت عربستان طی پنج سال گذشته

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ شخصی من، خبرگزاری رسمی آناتولی ترکیه با انتقاد گسترده از سیاست های عربستان سعودی نوشت که ائتلاف عربی به فرماندهی عربستان دچار فرسایش داخلی شده و ناتوی عربی نیز مرده به جهان آمده است.

این خبرگزاری که سیاست های آن نشان دهنده رویکردهای رسمی دولت ترکیه به شمار می رود، از اعلام عربستان سعودی مبنی بر تشکیل پنجمین ائتلاف جدید این کشور از سال 2015 تا کنون انتقاد کرد، ائتلافی که با مشارکت 7 دولت ساحلی دریای سرخ تشکیل می گردد.

به نوشته این گزارش، عربستان سعودی 5 ائتلاف را در 5 سال گذشته تشکیل داده که از هیچ کدام از آنها به اهداف مورد نظرش نرسیده است. ائتلاف های عربستان سعودی فاقد وحدت اهداف و رویکرد و اولویت است.

آناتولی می افزاید که عربستان چندین ائتلاف تشکیل داده که شامل ائتلاف دریای سرخ، ائتلاف عربی در یمن، ائتلاف نظامی اسلامی برای مبارزه با تروریسم، ناتوی عربی و ائتلاف چهار جانبه برای مقابله با قطر است. علاوه بر اینکه عربستان ائتلاف هایی را نیز ضد ایران تشکیل داده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "آناتولی عنوان کرد: ائتلاف های بی خاصیت عربستان طی پنج سال گذشته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آناتولی عنوان کرد: ائتلاف های بی خاصیت عربستان طی پنج سال گذشته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید