اراضی کشاورزی خراسان جنوبی برای ورود احتمالی ملخ ها رصد می شود

به گزارش وبلاگ شخصی من، معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: اراضی کشاورزی استان به طور مستمر برای شناسایی و هجوم احتمالی ملخ ها رصد و پایش می شود.

اراضی کشاورزی خراسان جنوبی برای ورود احتمالی ملخ ها رصد می شود

به گزارش وبلاگ شخصی من به نقل از ایرنا، مهدی عصمتی پور روز چهارشنبه 14 اسفند افزود: تمهیدات لازم برای مقابله با ملخ های صحرایی و مهاجر در خراسان جنوبی اندیشیده شده و تا به امروز موردی از هجوم ملخ ها به این استان مشاهده نشده است.

وی اظهار داشت: همچنین دستگاه های مبارزه با ملخ صحرایی آماده است و اکیپ های ذیربط به صورت مرتب در حال پایش و رصد شرایط استان هستند.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: در این خصوص کار پایش و شناسایی کانون ها آغاز شده است همچنین به کشاورزان، افراد محلی، چوپانان و باغداران گفته شده به محض دیدن این ملخ ها، جهاد کشاورزی را مطلع کنند.

وی یادآور شد: مبارزه با ملخ های مهاجر (صحرایی) اردیبهشت امسال در سطح یک هزار و 400 هکتار از اراضی استان خراسان جنوبی انجام و جلوی خسارت های احتمالی گرفته شد.

عصمتی پور گفت: در دوره قبل ورود ملخ های مهاجر به کشور، خراسان جنوبی آمادگی کامل برای مبارزه با این آفت را داشت لذا هنگام شناسایی کانون ملخ به موقع سم پاشی و خسارتی به اراضی گزارش نشد.

پارسال آفت ملخ صحرایی بعد از چند دهه وارد ایران و بیش از 750 هزار هکتار سمپاشی انجام شد.

با وجود این که خاستگاه ملخ صحرایی شبه جزیره عربستان است اما هجوم ملخ صحرایی از بهمن ماه سال 97 در اراضی کشاورزی و عرصه های منابع طبیعی بندر نخیلو استان هرمزگان نخستین بار دیده شد و تا اوایل مرداد امسال در بیش از 9 استان کشور شامل سیستان و بلوچستان، هرمزگان، بوشهر، کرمان، خوزستان، فارس، کهگیلویه و بویر احمد، ایلام، خراسان جنوبی و قشم سرایت کرد.

اکنون نیز مبارزه با ملخ صحرایی در استان هایی از جمله هرمزگان، کرمان، سیستان و بلوچستان، فارس، بوشهر و خوزستان در حال انجام است.

منبع: همشهری آنلاین

به "اراضی کشاورزی خراسان جنوبی برای ورود احتمالی ملخ ها رصد می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اراضی کشاورزی خراسان جنوبی برای ورود احتمالی ملخ ها رصد می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید