بخشش رفقای مجرم؛ پدرِ دامادِ رئیس جمهور آمریکا هم عفو شد

به گزارش وبلاگ شخصی من، رئیس جمهور آمریکا ساعاتی پیش برای 26 نفر از جمله دو مشاور سابق خود و همچنین پدر دامادش حکم عفو صادر کرد.

بخشش رفقای مجرم؛ پدرِ دامادِ رئیس جمهور آمریکا هم عفو شد

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از فارس، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا چهارشنبه شب به وقت محلی (بامداد پنجشنبه به وقت تهران) حکم عفو 26 نفر را از جمله برای راجر استون مشاور پیشین خود، پائول منافورت رئیس پیشین ستاد انتخاباتی ترامپ و چارلز کوشنر پدر دامادش جرد کوشنر، صادر کرد.

در حالیکه دوران ریاست جمهوری ترامپ روزهای انتهای خود را سپری می نماید، وی برای بخشش مجرمانی که به وی وفادار هستند یا ارتباط نزدیکی به خانواده وی دارند، بشدت در کوشش است.

طبق گزارش بلومبرگ، در حالیکه تمامی رؤسای جمهور آمریکا در انتها دوران ریاست جمهوری خود، یک سری حکم های عفو جنجال برانگیز صادر می نمایند اما ترامپ در مقایسه با دیگر رؤسای جمهور آمریکا با سرعت عمل بیشتری اقدام به این کار نموده است و از این قدرت برای آزاد کردن دوستان و نزدیکان خود در حال سوء استفاده است.

رابرت مولر بازرس ویژه پیشین دادگستری ایالات متحده حدود دو سال پیش استون را به اتهام کارشکنی در راه قانون، اثرگذاری بر شهادت افراد و ارائه اظهارات کذب به مأموران قانون بازداشت کرد.

گزارش ها همچنین حاکی از آن است که ترامپ پیش از این نیز مجازات راجر استون را کاهش داده بود.

منافورت نیز بیش از یک سال پیش به اتهام فرار مالیاتی و تخلفات بانکی در دادگاهی در آمریکا به چهار سال حبس محکوم شد.

از طرف دیگر، گزارش ها حاکی از آن است که چارلز کوشنر در سال 2004 به اتهام فرار مالیاتی و دستکاری در اظهارات شاهدان به دو سال حبس محکوم شد که تنها 14 ماه از حبس خود را گذراند.

طبق گزارش بلومبرگ، صدور احکام عفو مجرمان موجی از نقدها هر دو حزب جمهوری خواه و دموکرات را برانگیخته است به طوریکه سناتور بن ساس جمهور ی خواه ایالت نبراسکا که بعضی اوقات با سیاست های ترامپ مخالف است، با صدور بیانیه ای کوتاه در این خصوص گفت: این اقدام از اساس اشتباه است.

این خبر در حالی منتشر شده است که یک روز قبل از آن، رئیس جمهور آمریکا بامداد روز چهارشنبه دستور عفو 15 نفر از جمله چند فرد نزدیک به حزب جمهوری خواه و چهار نظامی آمریکایی را که به دلیل کشتار شهروندان غیرنظامی عراقی محکوم شده بودند صادر نموده بود.

رئیس جمهور آمریکا اواخر ماه گذشته، مایکل فلین اولین مشاور امنیت ملی خود را نیز عفو نموده بود.

فلین، ژنرال بازنشسته ارتش در سال 2017 به دروغگویی به اف بی آی درباره تعاملات خود با سفیر روسیه در آمریکا در هفته های قبل از روی کار آمدن ترامپ، اعتراف کرد. او از آن موقع کوشش نموده از خود برطرف اتهام کند و گفته دادستان ها حقوق او را نقض کردند و او را برای بیان این اعتراف فریب دادند.

او یکی از چند دستیار ترامپ بود که پای آنها به تحقیقات رابرت مولر بازرس ویژه پرونده دخالت ادعایی روسیه در انتخابات آمریکا برای تقویت نامزدی ترامپ کشیده شد. مایکل فلین در شروع ریاست جمهوری دونالد ترامپ تنها 24 روز مشاور امنیت ملی او بود و بعد از آن اخراج شد.

روزنامه نیویورک تایمز پیش تر گزارش نموده است، ترامپ اعضای خانواده اش را از بیم هدف قرار دریافت از سوی جو بایدن رئیس جمهور منتخب آمریکا در لیست عفو خود قرار داده است.

اواسط ماه آذر یک منبع مطلع گفته بود که بحث هایی که در روزهای اخیر درباره تصمیم ترامپ درباره صدور حکم عفو برای سه فرزند اول خود، داماد و مشاورانش از جمله رودی جولیانی وکیل مدافع شخصی وی، اجرا شده است، بیشتر در قالب یک رئیس جمهوری است که احساس می نماید بشدت تحت فشار و گرفتار است.

منبع: جام جم آنلاین

به "بخشش رفقای مجرم؛ پدرِ دامادِ رئیس جمهور آمریکا هم عفو شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بخشش رفقای مجرم؛ پدرِ دامادِ رئیس جمهور آمریکا هم عفو شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید