برگزاری جشن فارغ التحصیلی روباتیک در ژاپن

به گزارش وبلاگ شخصی من، دانش آموختگان دانشگاه در ژاپن در پی شیوع کووید-19 و لزوم رعایت فاصله گیری اجتماعی به وسیله ربات ها و به صورت آنلاین در جشن فارغ التحصیلی خود شرکت می نمایند.

برگزاری جشن فارغ التحصیلی روباتیک در ژاپن

دانشگاهی در ژاپن راهی برای برگزاری مراسم فارغ التحصیلی بدون زیر پا گذاشتن فاصله گذاری اجتماعی در بحبوحه شیوع کووید-19 پیدا نموده است که شامل روبات ها می گردد.

دانشگاه پیشرفت کسب و کار(BBT) در ژاپن در تاریخ 28 مارس یک مراسم فارغ التحصیلی را در یک هتل در توکیو برگزار کرد.

در حالی که دنیا برای جلوگیری از گسترش و شیوع بی رویه کروناویروس جدید، فاصله گذاری یا فاصله گیری اجتماعی را رعایت می نماید، مراسمی مانند عروسی ها، جشن های تولد و اکنون مراسم فارغ التحصیلی که احتیاج به جمع شدن افراد کنار هم دارند، با یاری فناوری به نحوی جدید برگزار می گردد.

بدین ترتیب دانش آموختگان این دانشگاه در ژاپن به جای حضور در مراسم فارغ التحصیلی خود، از راه دور و با یاری روبات های موسوم به Newme در آن شرکت کردند. در سر این ربات ها یک تبلت نصب شده بود و دانشجویان فارغ التحصیل به صورت تماس تصویری در مراسم حضور داشتند و رباتها مدرک فارغ التحصیلی را به نمایندگی از آنها پذیرفتند.

به این ربات ها لباس مخصوص جشن فارغ التحصیلی پوشانده شده بود.

سایر فارغ التحصیلان شرکت کننده در این مراسم نیز به وسیله برنامه Zoom به آن پیوستند و نظرات و احساسات خود را در لحظه ابراز کردند.

می توان گفت که فناوری تبدیل به پلی برای اتصال زندگی عادی پیش از شیوع کروناویروس و زندگی جدید در قرنطینه شده که اکنون بسیاری از مردم دنیا با آن روبرو هستند.،ایسنا

اخبار مربوط به ویروس کرونا در ایران و دنیا را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین

به "برگزاری جشن فارغ التحصیلی روباتیک در ژاپن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری جشن فارغ التحصیلی روباتیک در ژاپن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید