بیش از سه هزار فرصت شغلی برای مددجویان جویای کار ایجاد شد

به گزارش وبلاگ شخصی من، سه هزار و 450 فرصت شغلی از ابتدای امسال تا به امروز با همکاری بانک های عامل برای مددجویان نیازمند جویای کار زیرپوشش کمیته امداد هرمزگان ایجاد شد.

بیش از سه هزار فرصت شغلی برای مددجویان جویای کار ایجاد شد

به گزارش وبلاگ شخصی من به نقل از ایرنا، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان هرمزگان گفت: در حال حاضر حدود سه هزار و 852 طرح اشتغال برای دریافت تسهیلات قرض الحسنه به بانک های طرف قرارداد این نهاد معرفی شدند که در صورت پرداخت، بیش از پنج هزار و 700 فرصت شغلی در استان ایجاد می گردد.

عبدالرضا خسروانی دوشنبه 9 دی در تشریح این خبر اضافه نمود: در مدت 9 ماهه سال جاری، 711 میلیارد و 300 میلیون ریال تسهیلات اشتغال به صورت قرض الحسنه به وسیله بانک های عامل طرف قرارداد با کمیته امداد به مددجویان جویای کار در هرمزگان پرداخت شده است.

وی اعلام کرد: این تسهیلات باهدف ایجاد کسب وکار زودبازده از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی، منابع تبصره 16، طرح توسعه اشتغال پایدار روستایی و عشایری وهم افزایی بانک های عامل در اختیار نیازمندان نهاده شد.

معاون اشتغال کمیته امداد هرمزگان گفت: شناسایی مددجویان مستعد، شناسایی ظرفیت ها و امکانات مناطق، راهنمایی مددجویان به سمت اجرای طرح های کوچک مالی و خوداشتغالی، نظارت فنی و مدیریتی قبل، حین و بعد از اجرای طرح های اشتغال و تعامل با کارفرمایان و صاحبان صنایع به منظور به کارگیری مددجویان در بنگاه های مربوطه از مهم ترین برنامه های حوزه اشتغال و خودکفایی کمیته امداد در راستای توانمندسازی خانواده ها و کاهش بیکاری است.

خسروانی اعلام کرد: در سال گذشته یک سوم کل اشتغال ایجادشده در کشور توسط کمیته امداد اجرا شده است.

منبع: همشهری آنلاین

به "بیش از سه هزار فرصت شغلی برای مددجویان جویای کار ایجاد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیش از سه هزار فرصت شغلی برای مددجویان جویای کار ایجاد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید