تزیین اتاق خواب با وسیله ای ساده و شیک

به گزارش وبلاگ شخصی من، اگر می خواهید حال و هوای تازه ای به دکوراسیون اتاق خواب خود بدهید با ما همراه باشید.

تزیین اتاق خواب با وسیله ای ساده و شیک

در این مطلب از وبلاگ شخصی من به معرفی پرده های مناسب برای دکور اتاق خواب می پردازیم. با انتخاب صحیح پرده روح تازه ای به اتاق خود ببخشید.

پرده های مناسب برای دکور اتاق خواب

همان طور که می دانید پارچه های پرده ها معمولا شامل ساتن، مخمل، ژاکارد، ابریشم و پنبه است. از لحاظ طراحی نیز پرده ها شامل دو گروه می گردد که کشویی یا غلتکی نام گذاری شده اند. در ادامه به معرفی این پرده ها می پردازیم.

پرده کشویی از پرده های مناسب برای دکور اتاق خواب

یک روش سنتی برای نصب پنجره ها پرده های کشویی هستند. این پرده ها روی ریل خود به راست و چپ حرکت می نمایند. پرده های کشویی به صورت دستی و الکتریکی جابه جا می شوند.

پرده های کشویی اغلب دو دسته هستند:

پرده های متراکم و سنگین

این پرده ها، پرده های عمودی هستند که به طور کامل پنجره را می پوشانند و از ورود نور خورشید به منزل شما جلوگیری می نمایند. آن ها با پارچه های متراکم و سنگین دوخته می شوند.

پرده های نیمه شفاف

این پرده ها پرده های عمودی هستند که پنجره را به صورت جزئی یا کامل می پوشانند. این نوع پرده ها از پارچه های نازک و شفاف دوخته می شوند و نور خورشید را از خود عبور می دهند.

پرده غلتکی

در این روش پرده حول یک غلتک جمع می گردد و به سمت بالا می رود. این پرده ها به صورت الکتریکی و دستی جمع و جابه جا می شوند. این مدل از طریق یک اهرم که از بالای پرده آویزان شده است، کنترل خواهد شد. ویژگی خاص این مدل این است که می توانید در حدی که احتیاج است آن را پایین یا بالا ببرید. این مدل پرده برای فضای اتاق خواب عالی هستند، البته می توان گفت پرده های غلتکی تقریبا برای تمامی فضاهای دکوراسیون داخلی ایده آل هستند. اما بیشترین کاربرد آن ها برای پرده اتاق خواب و پرده نشیمن است. مزیت مهمی که دارند این است احتیاج به رسیدگی زیادی نخواهند داشت.

پرده اتاق خواب به سبک اتریشی

در این مدل پرده، پرده رویی نقش تزیینی دارد و تا نصف پرده زیری پایین می آید. با استفاده از نوار پرده به چوب پرده وصل می شوند، چین های ریزی به صورت افقی و عمودی ایجاد می گردد. در قسمت پایینی این مدل پرده نیز شاهد چین هایی دایره ای شکل و منظم خواهید بود. این مدل پرده به طور کامل باز نمی گردد و همین امر باعث می گردد ظاهری کلاسیک و باشکوه داشته باشند.

پرده اتاق خوب به سبک فرانسوی

این مدل پرده مانند سبک اتریشی چین دار است. ولی با این تفاوت که پرده های سبک فرانسوی در تمام طول پرده، هم در قسمت بالایی و هم پایینی دارای چین های دایره ای شکل و منظم است. ارتفاع این پرده ها می تواند تا آستانه پنجره یا تا پایین دیوار باشد. برای اینکه خانه خود را زیبا کنید به مطلب 7 ترفند بی نظیر برای پاکسازی منزل از انرژی منفی سر بزنید.

پرده اتاق خواب به سبک رومی

در این سبک، حلقه ها در پشت پرده قرار می گیرند و باعث می شوند زمانی که شما پرده را کنار می زنید، به جای حرکت به سمت راست یا چپ، به سمت بالا جمع گردد. این مدل سبک پرده یکی از مناسب ترین مدل ها برای تزیین اتاق خواب به سبک مدرن است.

پیشنهاد مطالعه: مطلب بودن این وسیله در هر خانه ای لازم است! را بخوانید.

منبع: پیام دلتا

به "تزیین اتاق خواب با وسیله ای ساده و شیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تزیین اتاق خواب با وسیله ای ساده و شیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید