تقسیم بندی شهرها به سه شرایط زرد، قرمز و بحرانی در کرونا

به گزارش وبلاگ شخصی من، خبرنگاران : معاون وزیر کشور در کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا گفت: طی جلساتی که با وزارت بهداشت داشتیم، مقرر شد تا شاخص های جامع برای دسته بندی شهرها و اعمال محدودیت ها تعیین شود.

تقسیم بندی شهرها به سه شرایط زرد، قرمز و بحرانی در کرونا

به گزارش وبلاگ شخصی من به نقل از فارس، چهل و سومین جلسه کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا عصر یکشنبه 18 آبان ماه به ریاست حسین ذوالفقاری در سالن پیامبر اعظم وزارت کشور برگزار شد.

حسین ذوالفقاری معاون وزیر کشور در این جلسه ضمن مرور اقدامات و تصمیمات گذشته، گفت: طی جلساتی که با وزارت بهداشت داشتیم، مقرر شد تا شاخص های جامع برای دسته بندی شهرها و اعمال محدودیتها مشخص شود.

وی افزود: این شاخص ها در چند بخش تقسیم بندی شهرها براساس رنگ (سه رنگ بحرانی، قرمز و زرد) با اعمال محدودیتها در 6 حوزه اجتماعی، خدماتی، فرهنگی، آموزشی، حمل و نقل و کسب و کار خواهد بود. همچنین ضمانت های اجرایی و مجری اعمال این محدودیت ها نیز مشخص خواهد شد.

ذوالفقاری هدف از این شاخص بندی ها را ایجاد چارچوبی برای ستادهای استانی مدیریت کرونا برای مدیریت و اعمال محدودیتها در هر شهری براساس شرایط آن بیان نمود و گفت: با مشخص شاخص های جامع، ستادهای استانی مسئول اعمال محدودیتهای متناسب با شرایط شهر خواهند بود.

رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا گفت: براین اساس مقرر شده است که شرایط شهرها براساس شاخص هایی مشخص و در سایت وزارت بهداشت به صورت آنلاین اعلام شود تا بر آن اساس اطلاع رسانی و اقدامات لازم صورت گیرد.

وی شرح داد: با این روش به دنبال جلوگیری از تصمیم گیری مقطعی و موردی در ستاد ملی هستیم تا بتوانیم نسخه قابل اجرایی تا خاتمه سال داشته باشیم.

ذوالفقاری با بیان اینکه به حدی درگیر تصمیم گیری و تصمیم سازی ها هستیم که فرصت اجرای تصمیمات را نداریم، افزود: بایستی با ترسیم شمای کلی، پروتکلهای بهداشتی دقیق و مشخص شده ای را تا خاتمه سال اجرا کنیم.

رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا در تشریح نحوه تقسیم بندی شهرها در سه شرایط بحرانی، قرمز و زرد گفت: برای هر کدام از این شرایط ها مصادیقی در نظر گرفته شده است که میزان بستریها، میزان فوتی ها، ضریب تختهای بیمارستانی اشغال شده و نسبت ابتلای شهروندان به جمعیت شهر از آن جمله اند و یک شهر با داشتن هر یک از این مصادیق در دسته بندی زرد، قرمز یا بحرانی قرار می گیرد.

وی گفت: شرایط شهرها طبق اعلام رسمی وزارت بهداشت و درمان در سایت این وزارت خانه هر دوشنبه به روزرسانی خواهد شد و استانها بر این اساس نسبت به اعمال محدودیتهای مشخص شده از فردای همان روز(صبح شه شنبه) اقدام خواهند کرد که تا هفته بعد ادامه خواهد داشت و در هفته بعد، با اعلام مجدد شرایطها، یکی از سه حالت تشدید محدودیت ها، کاهش محدودیت ها و تداوم محدودیتها را در شهرها خواهیم داشت.

ذوالفقاری گفت: پس از اجرای این طرح، مردم می توانند ضمن مراجعه به سایت وزارت بهداشت از شرایط شهرها مطلع شوند و در صورت نیاز به تردد یا سفر بین شهرها؛ در جریان محدودیتهای تردد و عبور و مرور و سایر محدودیتهای اعمالی در شهرها قرار گیرند و براین اساس تصمیم گیری کنند.

براساس گفته رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی محدودیتهای هر سه شرایط زرد، قرمز و بحرانی مشخص و برای تصمیم گیری نهایی به ستاد ملی مدیریت کرونا ارائه خواهد شد.

گفتنی است؛ مصوبات کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا پس از بررسی و ارزیابی نهایی در ستاد ملی کرونا، از سوی ستاد ملی مصوب می شود.

منبع: اقتصادنیوز

به "تقسیم بندی شهرها به سه شرایط زرد، قرمز و بحرانی در کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقسیم بندی شهرها به سه شرایط زرد، قرمز و بحرانی در کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید