تمجید اتحادیه جهانی از امیرحسین زارع

به گزارش وبلاگ شخصی من، اتحادیه جهانی کشتی در گزارش خود نوشت که امیرحسین زارع جزو پیروز ترین سنگین وزن های ایران است.

تمجید اتحادیه جهانی از امیرحسین زارع

به گزارش گروه ورزشی وبلاگ شخصی من، مسابقات کشتی آزاد قهرمانی دنیا از روز شنبه به میزبانی بلگراد صربستان شروع شد که امیرمحمد یزدانی، حسن یزدانی و امیرحسین زارع توانستند به فینال راه یابند.

امیرحسین زارع در مرحله نیمه نهایی طا ها آکگول دارنده مدال طلای المپیک را شکست داد و به فینال راه یافت. این رجحان در سایت اتحادیه دنیای کشتی بازتاب داشت.

این سایت نوشت: برای سومین سال متوالی، امیرحسین زارع باید در نیمه نهایی وزن 125 کیلوگرم آزاد به مصاف طا ها آکگل از ترکیه در مسابقات قهرمانی دنیا می رفت. این کشتی گیر ایرانی برای دومین بار حتی با همین امتیاز به رجحان رسید. زارع در مسابقه مهم خود با نتیجه 4 بر صفر مقابل آکگول مدافع عنوان قهرمانی پیروز شد سهمیه ایران را در المپیک پاریس سال آینده تضمین کرد.

زارع باید در فینال مقابل جنو پتریاشویلی مبارزه کند.

امیرحسین زارع در این باره گفت: امیدوارم در فینال هم کشتی خوبی بگیرم. اشتباهات سال گذشته را نداشته باشم و یک طلای خوشرنگ برای مردم ایران بگیرم.

طا ها آکگول قهرمان المپیک 2016 سال پیش در بلگراد در نیمه پ نهایی زارع را با نتیجه 4 بر 2 شکست داد تا سومین عنوان قهرمانی حرفه ای خود در دنیا را کسب کند. زارع با این پیروزی انتقام باخت سال قبل را گرفت. این کشتی گیر ایرانی در میان پیروز ترین ورزشکاران سنگین وزن واقع شده است.

آزادکار کشورمان با بیان اینکه این برد را به همه مردم عزیز ایران و تمام کسانی که منتظر این پیروزی بودند تقدیم می نماید، گفت: من پارسال این مسابقه را به اشتباه باختم، اما به لطف خدا با یاری مربیان، بدنی آماده و یک تیم آماده داریم. تحلیل خوبی بود و ما توانستیم طبق برنامه پیش برویم.

انتها پیغام/

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "تمجید اتحادیه جهانی از امیرحسین زارع" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمجید اتحادیه جهانی از امیرحسین زارع"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید