تیم های ملی هاکی روی چمن به مسابقات قهرمانی آسیا برای اولین بار اعزام شدند

به گزارش وبلاگ شخصی من، تیم های ملی هاکی روی چمن ایران برای اولین بار به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام خواهند شد.

تیم های ملی هاکی روی چمن به مسابقات قهرمانی آسیا برای اولین بار اعزام شدند

به گزارش گروه ورزشی وبلاگ شخصی من، تیم های ملی هاکی مردان و زنان کشورمان برای اولین بار به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام خواهند شد. این رقابت ها حکم انتخابی جام جهانی را دارد و در صلاله عمان برگزار خواهد شد. تاریخ برگزاری رقابت های هاکی قهرمانی آسیا در بخش بانوان از سوم تا ششم شهریور و در بخش مردان از هفتم تا یازدهم شهریور خواهد بود.

فدراسیون هاکی برای حضور قدرتمند ملی پوشان کشورمان در این رقابت ها مجموعا 5 اردو تدارک دید که 3 اردو برای تیم ملی مردان و 2 اردو برای تیم ملی بانوان بود و هر دو تیم در اردوی پایانی خود به سر می برند.

سلیم خالد مربی اهل پاکستان راهنمایی تیم ملی را مردان را بر عهده دارد و مشاور فنی تیم ملی بانوان نیز است. این مربی حدود 45 روز است که در کشورمان حضور دارد. قرار بود یک مربی چینی - آمریکایی برای راهنمایی تیم ملی بانوان به ایران بیاید که با وجود موافقت رسمی شورای برون مرزی وزارت ورزش و جوانان با حضور این مربی در ایران، هنوز ویزای او صادر نشده است.

در حالی که هاکی روی چمن بانوان در ایران به تازگی راه اندازی شده اما تیم ملی بانوان کشورمان جزو 10 تیم برتر جهانست اما برای حفظ این جایگاه و از طرفی به علت اینکه مربیان داخلی از تجربه کافی در سطح بین الملل برخوردار نیستند حضور مربی چینی - آمریکایی در تیم ملی بانوان لازم و لازم است.

در رقابت های قهرمانی آسیا تیم های مطرحی همانند هند، ژاپن، پاکستان و مالزی حضور دارند که در سطح جهان هم تیم های شناخته شده ای محسوب می شوند و حتی هند توانست به مدال برنز المپیک توکیو دست پیدا کند. این مسئله نشان دهنده کار سخت هاکی بازان کشورمان در رقابت های قهرمانی آسیا است.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "تیم های ملی هاکی روی چمن به مسابقات قهرمانی آسیا برای اولین بار اعزام شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیم های ملی هاکی روی چمن به مسابقات قهرمانی آسیا برای اولین بار اعزام شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید