تیک، تو با یک قرارداد 460 میلیون دلاری شرکت گیرباکس را تصاحب می نماید

به گزارش وبلاگ شخصی من، شرکت تیک-تو اینتراکتیو سافتور (Take-Two Interactive) میخواهد طی یک معامله 460 میلیون دلاری شرکت گیرباکس اینترتینمنت را از شرکت ایمبریسر گروپ خریداری کند.

تیک، تو با یک قرارداد 460 میلیون دلاری شرکت گیرباکس را تصاحب می نماید

اگر اخبار این روزها را دنبال نموده باشید، می دانید که ایمبریسر گروپ که در سال های گذشته به شکل عجیبی به خرید استودیو و شرکت ها مختلف پرداخته بود، مدتی است با چالش مدیریت این استودیوها روبرو شده و نیروهای زیادی را اخراج نموده و بعضی از دارایی های خود از جمله شرکت سیبر اینتراکتیو را هم به فروش گذاشت. یکی دیگر از استودیوهایی که امبریسر قصد فروش آن را دارد، گیرباکس اینترتینمنت (Gearbox Entertainment) است که به نظر می رسد اکنون مشتری بزرگی پیدا نموده است.

پس از این معامله، گیرباکس به عنوان یک استودیو زیرنظر 2K فعالیت خواهد نمود و مدیریت آن هم بر عهده مؤسس و مدیرعامل گیرباکس یعنی رندی پیچفورد (Randy Pithford) و تیم مدیریتی او خواهد بود.

گیرباکس اینترتینمت در حال حاضر شش پروژه کلیدی تفریح تعاملی را در مراحل مختلف توسعه دنبال می نماید، از جمله پنج دنباله که دو مورد از آن ها از فرنچایز بردرلندز (Borderlands) و هوم ورلد (Homeworld) خواهد بود و حداقل یکی از این بازی ها یک عنوان کاملاً نو است.

پس از نهایی شدن این قرارداد، شرکت گیرباکس اینترتینمنت استودیوهای گیرباکس سافتور، گیرباکس مونترل، گیرباکس استودیو کِبِک و فرنچایزهای بردرلندز و تینی تینا واندرلندز را حفظ خواهد نمود. از دیگر فرنچایزهایی که همچنان تحت اختیار گیرباکس خواهد بود، می تواند به Homeworld، Risk of Rain، Brothers in Arms و Duke Nukem اشاره نمود.

از سوی دیگر، امبریسر گروپ همچنان شعبه انتشار بازی گیرباکس در سن فرانسیسکو (Gearbox Publishing San Francisco) را حفظ خواهد نمود که البته نام آن تغییر خواهد نمود. به این ترتیب، حق انتشار فرنچایزهایی مثل Remnant، Hyper Light Breaker و دیگر بازی های قابل توجه معرفی نشده به ایمبریسر خواهد رسید. بعلاوه استودیو کریپتیک و دارایی های آن مثل Neverwinter Online و Star Trek Online، استودیو لاست بویز اینتراکتیو (Lost Boys Interactive) و استودیو کپچرد دایمنشنز (Captured Dimensions) همچنان در اختیار ایمبریسر خواهد ماند.

پیش بینی می گردد که این خرید در سه ماهه اول سال مالی 2025 شرکت تیک تو (که منتهی به 30 ژوئن 2024 می گردد) تکمیل گردد و مشروط به کسب شرایط مرسوم این قراردادها از جمله تأییدیه های نظارتی قابل اجرا است. این تراکنش بعضی از انتشارات شخص ثالث و سایر دارایی هایی را که تیک -تو آن ها را غیراصولی در تجارت خود می دانست، مستثنی می نماید.

تیک -تو انتظار دارد که با این قرارداد رابطه پیروز خود با گیرباکس اینترتینمنت را تعمیق ببخشد و به وسیله یک ساختار عملیاتی کاملاً یکپارچه مزایای مالی از این رابطه را تقویت کند. همان طور که گفته شد، تیک -تو تصاحب تعدادی از برترین عناوین گیرباکس را هم که نام بسیاری از آن ها در بالا اشاره شد، در اختیار می گیرد.

استراوس زِلنیک (Strauss Zelnick)، مدیرعامل شرکت تیک -تو، درباره این خرید بزرگ گفت: خرید گیرباکس لحظه ای هیجان انگیز برای تیک -تو است و استعداد خلاق پیشرو در صنعت و مجموعه عناوین تحت تصاحب ما را تقویت می نماید، از جمله امتیاز فرنچایز مهم بردرلندز. این ترکیب شرایط مالی پروژه های موجود ما با گیرباکس را افزایش می دهد و این فرصت را برای ما باز می نماید تا با استفاده از منابع کامل تیک -تو در تمام ابتکارات هیجان انگیز گیرباکس، رشد بلندمدتی را افزایش دهیم.

رئیس شرکت 2K هم در این زمینه اعلام کرد: با چیزی نزدیک به 20 سال سابقه کار با یکدیگر، گیرباکس با توجه به توانایی منحصر به فردش در ایجاد تجربیات تفریح تعاملی که دارای شخصیت های محبوب، دنیاهای نو هیجان انگیز و داستان سرایی طنز است، نقش مهمی در پیروزیت ما ایفا نموده است. ما خوشحالیم که از رندی پیچفورد و تیم توسعه دهندگان پرشور و با استعدادش استقبال می کنیم و مشتاقانه منتظر انتشار پروژه های متعددی در آینده به عنوان همکار هستیم. ما عاشق شراکت با گیرباکس در هر نسخه از فرنچایز بردرلندز هستیم و خوشحالیم که در توسعه فعال قسمت بعدی این سری نقش داریم.

در خاتمه، رندی پیچفورد، مؤسس و مدیر عامل گیرباکس اینترتینمت، هم در سخنانی گفت: پیوستن نیروهایمان به تیک-تو اینتراکتیو و 2K به گیرباکس یاری می نماید تا به مرحله بعدی خودمان صعود کنیم. تیک-تو و 2K بارها تعهد خود را به موتور بازی سازی ما برای ایجاد خلاقیت، شادی و کسب سود نشان داده اند. زمانی که به عنوان شریک در کنار هم کار می کردیم، ما سطحی بالایی از تفریح های تعاملی را معین کردیم و با بازی های پیشگامانه و رکوردشکن به نتایج قابل توجهی دست یافتیم. من به طور باورنکردنی درباره کارهایی که می توانیم انجام دهیم، هیجان زده هستم که کاملاً با هم هماهنگ شده ایم.

منبع: Gematsu

منبع: دیجیکالا مگ

به "تیک، تو با یک قرارداد 460 میلیون دلاری شرکت گیرباکس را تصاحب می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیک، تو با یک قرارداد 460 میلیون دلاری شرکت گیرباکس را تصاحب می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید