جایزه اتحادیه روزنامه نگاران ترکیه برای مستند ایرانی

به گزارش وبلاگ شخصی من، فیلم مستند مرز مه آلود ساخته آتبین حسینی جایزه اتحادیه روزنامه نگاران بین المللی ترکیه را گرفت.

جایزه اتحادیه روزنامه نگاران ترکیه برای مستند ایرانی

به گزارش وبلاگ شخصی من به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، در پنجمین دوره جشنواره مستند جهان تورک که در کشور ترکیه برگزار گشت، مستند مرز مه آلود به کارگردانی آتبین حسینی ضمن نمایش در این رویداد، جایزه اتحادیه روزنامه نگاران بین المللی ترکیه را کسب کرد.

در خلاصه موضوع این فیلم 35 دقیقه ای آمده است: در خلال جنگ جهانی دوم (شهریور 1320) و با وجود موافقت ضمنی و اعلام حکومت ایران بر بی طرفی، نیروهای روسیه به قصد مقابله با جاسوسان آلمانی از شمال (استان اردبیل) به خاک ایران حمله می کنند و در مرز آذربایجان حسینعلی صدآفرین معاون وقت پاسگاه به تنهایی در مقابل هجوم ارتش روسیه مقاومت می کند... مستند مرز مه آلود تاریخ شفاهی مردمان مرزنشین شهرستان نمین و خاطرات شان از حسینعلی صدآفرین است.

پژوهشگر، کارگردان، تدوینگر و تهیه کننده این فیلم آتبین حسینی است. لقمان خالدی (مشاور پروژه)، فرهاد طالبی نژاد (تصویربردار)، سعید بجنوردی (صدابردار و صداگذار)، فرزانه فردوسی میلانی (عکاس) و امیر فولادوند (دستیار کارگردان) نیز از دیگر عوامل تولید این اثر مستند نیمه بلند هستند.

مرز مه آلود با حضور عمار احمدی (نویسنده و پژوهشگر اردبیل)، احد بیوته (کارگردان و مجری بازیگر تلویزیون اردبیل) و اهالی روستاهای پیله رود، خواجه بلاغی و دلیگلی داش جلوی دوربین رفته است.

این فیلم محصول مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "جایزه اتحادیه روزنامه نگاران ترکیه برای مستند ایرانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جایزه اتحادیه روزنامه نگاران ترکیه برای مستند ایرانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید