فرهنگ و هنر

جدایی نادر از سیمین در بین 101 فیلمنامه برتر قرن 21 نهاده شد

انجمن نویسندگان آمریکا فهرست 101 فیلم نامه برتر قرن بیست ویکم را منتشر نموده که فیلم نامه فیلم جدایی نادر از سیمین در رتبه شصت وششم این فهرست قرار گرفته است.

29 دی 1400

دلیل سنگینی سر و سردرد هواپیما چیست و چطور درمان می گردد؟

وقتی قرار است سوار هواپیما بشوید با چه مسائلی دست به گریبانید؟ استرس دارید؟ از پرواز می ترسید؟ دچار سردرد و سنگینی سر در هواپیما می شوید؟ شاید تا پیش از این در نظرمان ترس از پرواز،یکی از شایع ترین مسائل موقع سفر با هواپیما بود، اما تحقیقات تازه نشان داده...

23 دی 1400

آقای گلزار، برای خوانندگی پرستیژ نیاز است

برترین ها: محمدرضا گلزار برای اجرای کنسرت موسیقی به آمریکا و شهر لس آنجلس رفته است که برگزاری این کنسرت با حواشی بسیاری از جمله فروش بلیت و میزان استقبال از سوی مخاطبان همراه بوده است که در ادامه به مرور آن می پردازیم.

21 دی 1400

مشهورترین افراد جهان در کدام دانشگاه ها تحصیل کرده اند؟

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید افراد مشهور جهان در کدام دانشگاه ها تحصیل کرده اند؛ همانطور که انتظار می رود، گروهی از این افراد که با دانش روز سرکار دارند، از برترین موسسات آموزشی جهان پذیرش تحصیلی گرفته اند؛ اما در کنار آنها چهره های برجسته رسانه...

17 دی 1400

کاخ سروستان چگونه میراث جهانی شد؟، پیوند معماری باستان به عصراسلامی

کاخ سروستان برای ثبت در میراث جهانی،جهت طولانی را پیمود و حالا این بنای ارزشمند به عنوان پیوند دهنده معماری ایران باستان به عصر اسلامی، ظرفیت مهم گردشگری کشور محسوب می شود.

15 دی 1400

فضای ذخیره سازی در واتساپ را چگونه مدیریت کنیم؟

تهران (پانا) - در این گزارش با قابلیت نو واتساپ به منظور مدیریت فضای ذخیره سازی و جلوگیری از پر شدن حافظه آشنا می شوید.

14 دی 1400

دانشگاه های منطقه ترشیز با بحران کمبود دانشجو روبه رو است

خبرنگاران/خراسان رضوی نماینده دانشگاه های منطقه ترشیز گفت: متأسفانه طی سال های اخیر دانشگاه های منطقه ترشیز با بحران کمبود دانشجو روبرو شده اند.

12 دی 1400

فیلم حمله وحشیانه کفتارها به سلطان جنگل ، لحظه نجات هیجان انگیز شیر!

خبرنگاران: فیلم حمله وحشیانه کفتارها به سلطان جنگل در فضای مجازی کولاک کرد.

7 دی 1400

انتخاب لپ تاپ مناسب تحصیلی، راهگشای راستا پیشرفت

امروزه لپ تاپ ها متناسب با احتیاج کاربر طراحی می شوند و لپ تاپ های تحصیلی نیز مانند کتاب های درسی جزو لوازم کاربردی برای محصلین به شمار می فرایند. به خصوص با شیوع پاندمی کرونا کاربرد لپ تاپ برای دانش آموزان و دانشجویان اهمیت بیشتری پیدا نموده است. زیرا...

13 آذر 1400

سارا و نیکا با این فیلم غوغا کردند ! ، مردم چه شنیدند !

خبرنگاران:واکنش جالب سارا و نیکا بازیگران جنجالی دوقلوهای سریال مرکز به اینکه آیا مردم طرفدار خود را با پول عوض می کنند.

10 آذر 1400

برای تو فریاد می زنم

به گزارش خبرنگار خبرنگاران در فارس، برای تو فریاد می زنم، مجموعه دل نوشته های ادبی محدثه رحمانی، دانشجوی رشته زبان و ادبیات فارسی و از بانوان اهل قلم شیراز منتشر شد.

10 آذر 1400

تشخیص اتیسم با ازمایش خون

محققان با انجام آزمایش خون تازه روی بچه ها مبتلا به اوتیسم دریافتند که پروتئین های موجود در پلاسمای خون این بچه ها به دلیل مواد قندی و مولکول های مضر حاوی اکسیژن، دچار آسیب می شوند.

1 آذر 1400

شوشتر شهر کامل ایران لقب گرفت

خبرگزاری خبرنگاران- مدیر پایگاه میراث جهانی شوشتر: در نخستین رویداد انتخاب شهر کامل ایران که از طریق نشریه بین المللی ـ تخصصی 2 A برگزار شد، شهر شوشتر در کنار یزد و ماسوله عنوان شهر کامل ایران را از آن خود کرد.

29 آبان 1400

پیغام مدیرکل دفتر موسیقی به چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران

تهران (پانا) - محمد اله کمک سرپرست دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران پیغام داد.

29 آبان 1400

ببو ها به صحنه تئاتر بر می گردند

نمایش ببو که به علت شیوع کرونا متوقف شده بود از نهم آبان به روی صحنه باز می شود.

28 آبان 1400

خلوت عرفانی جوانه دلشاد در مسجد

خبرنگاران: جوانه دلشاد بازیگر نام آشنای سینما،تئاتر وتلویزیون کشور عکس جدیدی از خود در مسجد منتشر کرد.

28 مهر 1400

شعر و آشنایی با مراحل تهیه ظروف سفالی، انتشار گِل شُلَکی چی می شه! برای بچه ها

به گزارش خبرنگاران ، به نقل از روابط عمومی انتشارات سیمای شرق، کتاب گِل شُلَکی چی می شه!نوشته زهرا موسوی و تصویرگری ثریا علی جان زاده از مجموعه کتاب های این جوری بود، اون جوری شد از طریق کتاب های زرافه در 28 صفحه و در قطع خشتی برای گروه سنی الف و ب، با قیمت...

25 مهر 1400

چالش سرزمین خیالی من در جشنواره34 با مشارکت بچه ها و نوجوانان کلید خورد

تهران (پانا) - بچه ها و نوجوانان می توانند در قالب یک ویدیو، سرزمین خیالی خود را توصیف نموده و برای جشنواره بین المللی فیلم های بچه ها و نوجوانان ارسال نمایند.

19 مهر 1400

فیلم فیگورهای زنان بدنساز ایرانی کنار پسران غریبه!

خبرنگاران: زنان بدنساز با گرفتن فیگورهای مختلف در کنار مردان و بانوان دیگر عکس می گیرند.

14 مهر 1400

روایت جلال آل احمد از فحش دادن به شاه و دست بوسی روشنفکران

جلال آل احمد نوشته است: ما که قلم می زدیم و می زنیم و هنرمندیم و اجتماعات و الخ... را از راه روشنفکری می پیماییم و می پیمودیم، باید هم تنها تکیه گاه قدرت و حرفمان همین مردم باشند و آرایشان.

12 مهر 1400
تعداد: (113)