خبرنگاران یک هزار و 100 میلیارد ریال طرح آب و فاضلاب در کهگیلویه و بویراحمد افتتاح می گردد

به گزارش وبلاگ شخصی من، یاسوج- خبرنگاران- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد گفت:10 طرح آب و فاضلاب به زودی با اعتبار یک هزار و 100 میلیارد ریال در قالب پویش هر هفته الف ب ایران در این استان با حضور مسئولان وزارت نیرو افتتاح خواهد شد.

خبرنگاران یک هزار و 100 میلیارد ریال طرح آب و فاضلاب در کهگیلویه و بویراحمد افتتاح می گردد

فیض الله پاسره روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار وبلاگ شخصی من گفت: حدود 100 روستا در پی اجرایی شدن این طرح ها از این نعمت بهره مند می شوند.

وی اضافه کرد: در پویش هر هفته الف ب ایران، وزارت نیرو به دنبال امید آفرینی و رونق توسعه با فراهم کردن 2 زیرساخت بنیادی آب و برق است که در این میان استان کهگیلویه و بویراحمد بی نصیب نبوده و در تابستان سال جاری شاهد بهره برداری از طرح های صنعت آب و برق در استان خواهیم بود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد توضیح داد: مجتمع های آبرسانی چین و لوداب نیز دو نمونه از طرح های آبرسانی عظیم بهره مند از اعتبارات صندوق توسعه ملی است.

پاسره مطرح کرد:این طرح با اعتباری بیش از 210 میلیارد ریال در حال انجام است و هدف گذاری آن آبرسانی به 90 روستای منطقه با جمعیتی بیش از 10 هزار نفر است.

وی ابراز داشت: اجرای 24 مخزن ذخیره با حجم 5250 متر مکعب، 86 کیلومتر خط انتقال و بهسازی چشمه و ایجاد ایستگاه های پمپاژ، بخشی از اقدامات اجرایی در این پروژه است.

پاسره گفت:فرایند توسعه خدمات در روستاها ادامه دارد و در تمامی روستا های استان و به ویژه مناطق مورد احتیاج به توسعه شاهد اجرای عملیات آبرسانی هستیم.

:یکی از اهداف اصلی این شرکت در اجرای طرح های آب روستایی، توسعه زیرساخت آب در همه مناطق برای فراهم آوردن شرایط زندگی بهتر و جلوگیری از مهاجرت های بی رویه است.

در سال های اخیر نگاه دولت به آبرسانی روستایی ویژه بوده است به گونه ای که حدود یک هزار میلیارد ریال به آب روستایی استان از محل صندوق توسعه ملی اختصاص داده شد که ماحصل آن اجرای 18 مجتمع عظیم آبرسانی با ظرفیت آبرسانی به 485 روستا با جمعیتی افزون بر 100 هزار نفر بوده است.

یکهزار و 480 روستای این استان دارای تأسیسات آبی و حدود 90/75 درصد روستاهای کهگیلویه و بویراحمد زیرپوشش شبکه توزیع آبرسانی هستند.

کهگیلویه و بویراحمد افزون بر 162 هزار مشترک آب و بیش از 44 هزار مشترک فاضلاب دارد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران یک هزار و 100 میلیارد ریال طرح آب و فاضلاب در کهگیلویه و بویراحمد افتتاح می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران یک هزار و 100 میلیارد ریال طرح آب و فاضلاب در کهگیلویه و بویراحمد افتتاح می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید