راهنمای جامع انتخاب ست لباس ورزشی مردانه برای باشگاه

به گزارش وبلاگ شخصی من، لباس ورزشی مردانه دنیای گسترده ای دارد؛ از انواع تیشرت ورزشی و لباس مخصوص باشگاه بدنسازی مردانه تا انواع گرمکن، شلوار ورزشی و کفش. اما سوال این است که از بین این ها کدام ها را باید برای رفتن به باشگاه و انجام ورزش حرفه ای انتخاب کنیم و به کدام یک بیشتر احتیاج خواهیم داشت؟ خریدن ست لباس مناسب برای باشگاه اهمیت بسیار زیادی دارد، چرا که لباس ورزشی در کیفیت ورزش کردن و سلامتی بدن شما موثر است. پس هر لباسی را به عنوان لباس ورزشی مردانه انتخاب نکنید. همیشه بهتر است در انتخاب خود به نکاتی که ورزشکاران حرفه ای به شما پیشنهاد می دهند، توجه داشته باشید. در این مطلب شما را با توصیه های حرفه ای برای خرید لباس باشگاه مردانه آشنا می کنیم.

راهنمای جامع انتخاب ست لباس ورزشی مردانه برای باشگاه

مهم ترین نکات برای انتخاب و خرید لباس ورزشی مردانه

بهتر است یک سویشرت ورزشی انتخاب کنید یا سراغ تیشرت یا تاپ ورزشی مردانه بروید؟ شلوار ورزشی ساده بپوشید یا شلوار گرمکن را برای باشگاه انتخاب کنید؟ در بازار داغ کفش ورزشی مردانه بهتر است سراغ کدام مدل ها بروید؟

تکنولوژی های ورزشی با سرعت نور در حال پیشرفت هستند. این تکنولوژی ها می خواهند ورزش کردن را برای شما ساده تر نمایند، سلامتتان را افزایش دهند و از بدنتان در برابر آسیب های احتمالی محافظت نمایند.

در نهایت لباس ورزشی مناسب می تواند شما را با طرح ها و قابلیت های هیجان انگیز به ورزشی بیشتر تشویق کند.

با رعایت نکاتی که در ادامه می آید شما هم می توانید به این دنیای بی نظیر وارد شوید و مثل یک حرفه ای لباس ورزشی خودتان را انتخاب کنید.

در انتخاب تیشرت ورزشی مناسب برای ورزش به چه نکاتی باید توجه کرد؟

برای آغاز یک تیشرت ورزشی که به اندازه کافی آزاد باشد، به شما اجازه دهد به خوبی در آن حرکت کنید، لطافت کافی را داشته باشد و به هوا اجازه عبور بدهد، بهترین انتخاب است.

شاید الان نگاهی به کمدتان بیندازید، یکی از آن تیشرت های آزاد و راحت خودتان را بردارید و فکر کنید خب همین می تواند کار یک لباس مناسب باشگاه مردانه را انجام دهد؛ اما نه! درست است که تیشرت مردانه ای که جنس آن نخی باشد اصولا کیفیت خوبی دارد، اما این برای ورزش کردن با یک لباس کفایت نمی نماید.

پارچه های با الیاف نخی، اگرچه اجازه عبور هوا و تنفس بدن را می دهند، اما رطوبت را به خودشان جذب می نمایند و دیر خشک می شوند. نتیجه این که با کوچکترین باد خنکی شما سرما می خورید.

به همین دلیل معمولا در یک لباس ورزشی با کیفیت از الیاف مصنوعی استفاده می گردد. به دلیل تکنولوژی به کار رفته در فراوری لباس های ورزشی، الیاف مصنوعی می تواند از الیاف طبیعی مانند نخ برای ورزش کردن مناسب تر باشد.

استفاده از الیاف مصنوعی در لباس ورزشی مردانه با تکنولوژی هایی همراه است که قابلیت تنفس و خشک و خنک نگه داشتن بدن را به آن ها می دهد.

علاوه بر این، بر خلاف پارچه های نخی و الیاف طبیعی، پارچه یک لباس ورزشی حرفه ای بسیار کم چروک می گردد. بنابراین بعد از پنج دقیقه ورزش احساس نمی کنید لباستان به تن شما چسبیده است و از گرما در حال خفه شدن هستید.

در انتخاب لباس ورزشی و لباس مخصوص باشگاه بدنسازی مردانه به فصل هم توجه کنید. برای فصل های سردتر به ویژه برای ورزش خارج از خانه سراغ تیشرت ورزشی مردانه آستین بلند یا لااقل آستین دار بروید. این تیشرت ها هم به اندازه کافی قابلیت تنفس دارند و هم بدن شما را گرم نگه می دارند. برای تابستان می توانید سراغ تاپ ورزشی مردانه یا تیشرت ورزشی آستین کوتاه بروید.

کدام شلوار ورزشی برای باشگاه مناسب است؟

به نظر شما شلوارک بهتر است یا شلوار بلند؟ جواب این سوال به ورزشی بستگی دارد که انجام می دهید.

برای انواع ورزش ایروبیک و تمرینات هوازی مثل پیاده روی، دویدن یا دوچرخه سواری، سراغ شلوارهای جذب تر و شلوارک بروید، که دست و پاگیر نباشد.

انواع مختلفی از شلوار ورزشی مردانه با طراحی های مختلف وجود دارد. بعضی از آن ها جذب هستند و بعضی دیگر فرم آزادتری دارند.

در واقع دو نوع کلی از شلوار ورزشی مردانه مناسب باشگاه وجود دارد که با نام های Sweatpants و Trackpants شناخته می شوند. شلوارهای Sweat معمولا فرم آزادتری دارند و از پارچه لطیف تری دوخته می شوند، در حالی که شلوارهای Track پارچه الیاف مصنوعی دارند، فیت آن ها جذب است و بیشتر برای ورزش هایی مانند دویدن مورد استفاده قرار می گیرند.

در نهایت انتخاب با خود شماست. اما نکاتی چون آب وهوا، میزان راحتی و نوع ورزش خود را در نظر داشته باشید. همچنین به این نکته توجه کنید که گاهی سادگی بهترین انتخاب است؛ لازم نیست در باشگاه نگاه همه به سوی شما برگردد.

کفش ورزشی مردانه برای رفتن به باشگاه

این که کدام کفش ورزشی را برای ست لباس ورزشی مردانه در باشگاه انتخاب کنید، سوالی است که یک پاسخ مسلم دارد؛ کفش مخصوص تمرین. کفش های تمرین به گونه ای طراحی می شوند که برای تمرینات مختلف ورزشی مناسب باشند. این مدل کفش ورزشی به اندازه کافی سبک و انعطاف پذیر است، طراحی آن به گونه ای است که از قوزک و کف پا به خوبی محافظت می نماید، در کفی آن از کوشن و در زیره آن از گریپ استفاده می گردد.

تنها نکته ای که برای انتخاب کفش ورزشی مردانه باقی می ماند این است که آن را از کدام برند و کجا انتخاب کنید. بهتر است سراغ برندهای معتبر ورزشی بروید که بهترین انتخاب ها را در اختیار شما می گذارند. پیش از خرید در خصوص این برندها و محصولاتشان کمی تحقیق کنید.

برندهای معتبر مثل نایکی (Nike)، آدیداس (Adidas) و ریباک (Reebok) در جدیدترین کلکسیون های ورزشی خودشان کوشش می نمایند بهترین ها را برای انجام انواع فعالیت های ورزشی در اختیار شما قرار دهند و انتخاب را برای شما ساده می نمایند.

نکته دیگری که در خرید کفش ورزشی مردانه باید به آن توجه کنید زمان تعویض آن است. کفش خود را به موقع عوض کنید؛ هر قدر هم که برای خرید کفش ورزشی پول صرف نموده باشید، قرار نیست تا ابد برایتان کار کند. اگر به طور مداوم ورزش می کنید حداقل به سالی دو یا سه جفت کفش ورزشی احتیاج دارید. اگر حرفه ای ورزش کنید این تعداد بیشتر هم می گردد.

هنگام خرید به انتخاب سایز کفش مناسب هم توجه کنید. برای خرید اینترنتی کفش ورزشی، پایتان را دقیق اندازه بگیرید؛ این اندازه گیری را بعد از ظهر انجام دهید که سایز پا به بیشترین حد خود رسیده است. از قلم نیاندازید با توجه به این که پا در حین تمرین کمی ورم می نماید، یک کفش ورزشی تنگ می تواند بسیار آزاردهنده باشد.

اکسسوری های ورزشی را از قلم نیاندازید

ست لباس ورزشی مردانه تنها با تیشرت، شلوار و کفش کامل نمی گردد؛ به خرده ریزهای دیگری هم احتیاج دارید که البته بسیار هم مهم هستند.

جوراب ورزشی

برای آغاز سراغ جوراب ورزشی می رویم. جوراب ورزشی باید به اندازه کافی جذب پا و در عین حال راحت و بادوام باشد.

در واقع جوراب ها مثل همه لباس های ورزشی دیگر، باید ویژگی های خاصی داشته باشند. یک جفت جوراب ورزشی از عرق کردن بیش از اندازه پا جلوگیری می نماید، باعث ایجاد احساس راحتی پا در کفش می گردد و از پا در برابر تاول زدن و ناراحتی های پوستی هم محافظت می نماید.

کیف و کوله ورزشی

اکسسوری دیگری که برای رفتن به باشگاه به آن احتیاج دارید، کیف و کوله ورزشی است.

کیف ورزشی یا کوله پشتی ورزشی هم باید به اندازه کافی سبک باشد و هم جیب های متعددی برای قرار دادن لباس ها و لوازم ورزشی شما داشته باشد. البته می توانید از یک کوله پشتی مردانه معمولی هم بهره ببرید، این بستگی به استایل و سلیقه شما دارد.

سخن آخر

بعد از دانستن تمام این نکات، باید این را هم بدانید که پوشیدن چه لباس هایی در باشگاه مجاز نیست و در واقع خط قرمزهای ورود به باشگاه چیست.

اگر برای خرید لباس ورزشی مردانه یا لوازم ورزشی خود به دنبال یک فروشگاه مناسب می شد، پیشنهاد ما این است که سراغ برندهای معتبر و خرید از نمایندگی بروید.

وبلاگ شخصی من با مجموعه کاملی از لباس ها و کفش های ورزشی از برندهای پرطرفداری مانند ریباک، آدیداس و نایکی و دیگر برندهای فعال در این زمینه می تواند به شما در انتخاب درست برای تیپ ورزشی اتان یاری کند.

وبلاگ شخصی من به عنوان نماینده رسمی این برندها جدیدترین کلکسیون های ورزشی را در کوتاه ترین زمان و با صرف کمترین هزینه در اختیار شما قرار می دهد.

منبع: دیجی استایل

به "راهنمای جامع انتخاب ست لباس ورزشی مردانه برای باشگاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای جامع انتخاب ست لباس ورزشی مردانه برای باشگاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید