سرمربی تیم ملی سپک تاکرا: ایران جزو قدرت های طراز اول دنیا است

به گزارش وبلاگ شخصی من، سرمربی تیم ملی سپک تاکرا گفت: ایران جزء قدرت های طراز اول دنیا در این رشته محسوب می گردد.

سرمربی تیم ملی سپک تاکرا: ایران جزو قدرت های طراز اول دنیا است

پیغام شیرعلی در گفت وگو با خبرنگار وبلاگ شخصی من، اظهار کرد:با توجه به نتایج بسیار خوبی که تیم ملی سپک تاکرای ایران در رقابت های دنیای 2016 که در تایلند جریان داشت کسب نموده، هم اینک همه قدرت های این رشته در دنیا، روی ایران حساب ویژه ای باز نموده اند.

سرمربی گیلانی تیم ملی سپک تاکرا اضافه نمود:پیشرفت سپک تاکرای ایران نیز در دنیا بسیار محسوس است و پس از حدود 15 سال توانسته ایم به قدرت های طراز اول و یکی از قطب های برتر این رشته در دنیا تبدیل شویم.

وی یادآور شد: در سی و یکمین دوره رقابت های دنیای نیز، تیم ملی سپک تاکرای ایران جواز حضور در چهار رشته از پنج رشته این رقابت ها را کسب نموده بود که خاتمه پیروز شد دو عنوان قهرمانی دنیا، یک مقام نایب قهرمانی و یک مقام سوم دنیا را کسب کند.

سرمربی گیلانی تیم ملی سپک تاکرا ادامه داد: گرچه در دوران گذشته نیز تیم ملی سپک تاکرا عنوان دنیای کسب نموده بود اما این تعداد عنوان بی سابقه است چون در رقابت های 2014 و 2015 دنیای، تیم ملی توانسته بود یک مدال برنز کسب کند.

وی اعلام کرد: تیم ملی سپک تاکرای ایران در رشته های دبل(دونفره) و رگو توانست بر تمامی حریفان خود به پیروزی برسد و مقام قهرمانی دنیا را کسب کند.

شیرعلی که به مدت سه سال است سرمربیگری تیم ملی سپک تاکرا را در اختیار دارد، اظهار داشت: همچنین توانستیم در رقابت های اونت پس از هندوستان در مکان دوم دنیا و در رشته هوپ تاکرا نیز پس از تیم های تایلند و فیلیپین در رتبه سوم دنیا قرار گیریم.

وی گفت: سطح کیفی این دوره از رقابت ها نیز بسیار بالا بود و همه کشورهای قدرتمند و صاحب سبک این رشته از اقصی نقاط دنیا حضور داشتند که این امر باعث شده بود تا این مسابقات در سطح کیفی بسیار خوبی برگزار گردد .

سرمربی گیلانی تیم ملی سپک تاکرا که از سال 89 تا سال 92 به عنوان مربی بدنساز در تیم ملی فعالیت داشت، اضافه نمود: تیم ملی سپک تاکرای ایران نیز با 18 بازیکن راهی این دوره از رقابت ها شده بود که شش بازیکن در رده سنی امید بودند تا یک پشتوانه سازی مناسب برای تیم ملی باشد و بتوانیم با قدرت در رقابت های 2018 آسیایی اندنزی حضور یابیم.

به گزارش وبلاگ شخصی من، سپک تاکرا ورزشی شبیه والیبال است که به جای دست از پا برای گذراندن توپ از تور استفاده می گردد که این بازی از ورزش های بومی جنوب شرق آسیا است و در کشورهای تایلند، مالزی، لائوس و اندونزی بسیار محبوب است.

مسابقات سپک تاکرا قهرمانی دنیا با عنوان جام پادشاهی هر ساله در بانکوک تایلند برگزار می گردد که این رشته در برنامه مسابقات بازی های آسیایی و بازی های داخل سالن آسیا نیز قرار گرفته است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "سرمربی تیم ملی سپک تاکرا: ایران جزو قدرت های طراز اول دنیا است" امتیاز دهید

1 کاربر به "سرمربی تیم ملی سپک تاکرا: ایران جزو قدرت های طراز اول دنیا است" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرمربی تیم ملی سپک تاکرا: ایران جزو قدرت های طراز اول دنیا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید