سفر هنری کیسینجر در سال 2020 به روسیه

به گزارش وبلاگ شخصی من، وزیر خارجه روسیه در مصاحبه ای با کانال تلویزیونی روسیا-1 گفت، وزیر خارجه پیشین و مشاور امنیت ملی اسبق دولت آمریکا قرار است سال آینده میلادی به روسیه برود.

سفر هنری کیسینجر در سال 2020 به روسیه

به نقل از خبرگزاری تاس، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه گفت، با هنری کیسینجر، وزیر خارجه و مشاور امنیت ملی دولت پیشین آمریکا چند وقت قبل در نیویورک دیدار نموده است.

وی ادامه داد: او گفت که می خواسته برای شرکت در رویدادهای مربوط به نودمین سالگرد تولد یوگنی پریماکوف، نخست وزیر درگذشته روسیه به این کشور بیاید. اما به دلیل شرایطی نتوانسته در این مراسم شرکت کند. بنابراین، سال آینده میلادی به روسیه می آید. امیدواریم او به روسیه سفری داشته باشد.

هنری کیسینجر سیاستمدار و دولتمرد آمریکایی است. وی در سال های 1969 تا 1975 مشاور امنیت ملی ایالات متحده آمریکا و از سال های 1973 تا 1977 وزیر خارجه این کشور بود. در 1973، وی برای تکمیل مذاکرات صلح پاریس به همراه له دوک تو، سیاستمدار اهل ویتنام جایزه صلح نوبل را از آن خود کرد؛ مذاکراتی که آغازی بر سرانجام جنگ ویتنام بود.

کیسینجر در مه 2019، 96 ساله شد.

کیسینجر گهگاه به روسیه می رود. وی بیش از 10 بار در جریان این سفرهایش با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه دیدار نموده است. نخستین دیدار آنها مربوط به ژوئیه 2001 و آخرین آن در ژوئن 2017 است.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "سفر هنری کیسینجر در سال 2020 به روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر هنری کیسینجر در سال 2020 به روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید