شرایط ورزش شهرهای سوزان!

به گزارش وبلاگ شخصی من، فعالیت بدنی و ورزش کردن در شهرهای با دمای بالا شرایط خاصی دارد که باید از سوی ورزشکاران و سایر افراد مدنظر قرار گیرد و در غیر این صورت موجب آسیب رسیدن به سلامت جسمی آن ها خواهد شد.

شرایط ورزش شهرهای سوزان!

به گزارش وبلاگ شخصی من، استان هایی همچون خوزستان از شرایط جغرافیایی و آب و هوایی خاصی برخوردار هستند و گاها گرد و غبار و بعضا دما و رطوبت بسیار بالا را تجربه می نمایند که این افزایش دما با پشت سر گذاشتن نیمه دوم سال چند برابر می گردد.

بر اساس این مطلب که از سوی منصور روزدار، رئیس هیات پزشکی ورزشی خوزستان تهیه شده و از سوی فدراسیون پزشکی ورزشی در اختیار وبلاگ شخصی من قرار گرفته، آمده است: در استان هایی نظیر خوزستان از ساعت 10 تا 18 امکان فعالیت ورزشی در فضاهای آزاد ممکن نیست و فعالیت بدنی باید در این ساعات در اماکنی مدنظر قرار گیرد که سیستم تهویه مناسب دارند.

فعالیت بدنی و ورزشی در این بازه زمانی در فضای باز، بدن را با کم آبی و عوارض ناشی از آن روبرو خواهد نمود و برای سلامت افراد و ورزشکاران مضر خواهد بود.

در محیط های با دمای بالا باید لباس های خنک و نخی استفاده کرد و مصرف مایعات را مدنظر قرار داد؛ طبق قانون احتیاج است که هر 15 دقیقه 150 سی سی آب مصرف گردد و این مصرف آب باید قبل و بعد از تمرین وجود داشته باشد.

در استان هایی نظیر خوزستان یک تا 2 ساعت تمرین برای افراد با 3 کیلوگرم کاهش وزن همراه خواهد بود و نکته قابل تامل اینکه این سه کیلو وزن شامل مواد قندی و چربی نیستد و صرفا درصد کمی از آن را تشکیل می دهد عمده این کاهش وزن به علت کاهش آب بدن است.

به ورزشکاران توصیه می گردد که مصرف مایعات قبل، حین و پس از فعالیت ورزشی را در دستور کار قرار دهند و از سالن های سرپوشیده با سیستم تهویه مناسب استفاده نمایند، در عین حال باید در ساعات غروب آفتاب فعالیت ورزشی داشته باشند تا کمترین آسیب ورزشی به آن ها وارد گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "شرایط ورزش شهرهای سوزان!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط ورزش شهرهای سوزان!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید