معنای نماد هایی که سرخپوست ها از آن استفاده می کنند

به گزارش وبلاگ شخصی من، خبرنگاران: اگرچه تعیین نیست که چگونه یا چه زمانی، بیش از 570 قبیله سرخپوست برای اولین بار در قاره آمریکا ساکن شدند، اما می دانیم که آن ها فرهنگ منحصربه فرد خودشان را هم با خود آوردند. برخی از کار ها و نماد های آن ها بین قبایل مختلف متفاوت بود، اما همه آن ها عشق و احترام عمیقی برای طبیعت قائل بودند. ما سعی کردیم نماد های مختلف این قبایل دوستدار طبیعت و اهمیت آن ها را در زندگیشان تحلیل کنیم.

معنای نماد هایی که سرخپوست ها از آن استفاده می کنند

سمور دریایی

سموردریایی به عنوان یک حیوان آبی نماد زندگی و انرژی مثبت زندگی بخش است. آب هم پاک و تصفیه کننده است، بنابراین عشق به سمور دریایی نماد بهبودی و التیام است. همچنین این حیوان دریایی نماد چابکی، هوش، خلاقیت، شجاعت و صداقت است.

کایوت

سرخپوست ها کایوت را حیله گر توصیف می کنند و به عنوان یک یاغی شناخته می شود که با استفاده از فریب و شوخی از قردادهای اجتماعی سرکشی می کند. اما کایوت نماد شجاعت و قدرت نظامی هم است. آن ها اجتماعی هستند و همیشه آماده اند همه چیز را فدای کسانی کنند که دوستشان دارند. آن ها قوی، اما آرام و سخاوتمند هستند.

عقاب

درست مثل بسیاری از فرهنگ های باستانی، عقاب ها مورد احترام سرخپوست ها هم بودند. آن ها نماد شجاعت، خرد و قدرت هستند. پر های آن ها هم اهمیت ویژه ای داشت، به خصوص هنگام نیایش و گردهمایی های خاص. داشتن پر عقاب هنگام صحبت کردن هم تضمین صداقت بود.

سگ آبی

سگ آبی معانی متفاوتی برای قبیله های مختلف سرخپوست دارد، برخی از آن ها سگ آبی را نماد سختکوشی و پشتکار می دیدند، در حالی که بقیه آن را نماد خودخواهی و لجاجت می دانستند. برای قبایل مناطق آلاسکایی هم نماد موفقیت در شکار بود.

دارکوب

دارکوب برای بسیاری از قبایل سرخپوست طلسم خوش شانسی است و با خوشبختی و سعادت در ارتباط است. برخی جوامع هم به دلیل خواص درمانی آن ها برایشان ارزش قائلند. به همین دلیل، از پر دارکوب برای تزئین اشیای، تاج و لباس پایکوبی استفاده می شود.

گوزن

گوزن نماد رونق و فراوانی غذا است. چون سرخپوست ها ردپای گوزن را برای پیدا کردن غذا دنبال می کردند. این حیوان چابک همچنین نماد ملایمت و خلاقیت است. اگر کسی به عنوان آهو یاد شود، به این معناست که حس شوخ طبعی دارد و می تواند هر جمعی را شاد کند.

ماهی آزاد

در فرهنگ سرخپوستی، ماهی آزاد اغلب با عزم، رونق و نو شدن همراه است. چون ماهی آزاد منبع غذایی خوبی بود، قبایل سرخپوستی به آن ها احترام گذاشته و هیچ گونه توهینی به آن ها نمی کردند. همچنین مراسم خاصی در آغاز فصل صید ماهی آزاد برگزار می شد. اگر از کسی به عنوان ماهی آزاد یاد می شد، به این معنا بود که او خلاق، حسی و انگیزه بخش است.

خرس

خرس کسی است که بسیار محاسبه گر و عمل گرا است. برای آن ها ذهن بر قلب حاکم است. خرس همچنین نماد شجاعت و قدرت بدنی است. به همین دلیل، نماد خرس اغلب با قدرت و اعتبار همراه است.

کلاغ

کلاغ نماد خلاقیت، دگوگونی، دانش و اعتبار است. همچنین نشان دهنده پیچیدگی های طبیعت است. فرد کلاغ رمانتیک و کمالگرا همزمان است. اگر از کسی به عنوان کلاغ یاد شود، یعنی رمانتیک و ایده آل گرا است. مردم معمولا دوست دارند در اطراف آن ها باشند چون سرشار از انرژی و اشتیاق هستند که می تواند مسری باشد.

مار

سرخپوست ها به مار زنگی به عنوان پدربزرگ یا شاه مار ها احترام می گذارند. برخی فرهنگ ها هم مار ها را دروازه دو جهان می دانند. همچنین مار ها نماد رهبر معنوی یا شفابخش هستند. مارها جاه طلب هستند اما از روی انگیزه و بدون فکر عمل می کنند. این دوگانگی باعث می شود آن ها مرموز و دلسردکننده به نظر برسند.

جغد

جغد بین قبایل مختلف سرخپوستی معانی متفاوتی دارد. بیشتر قبایل آن ها را بدیمن و مرتبط با مرگ می دانند. در حالی که سایر قبایل به عنوان روح محافظ جنگجویان شجاع به جغد ها احترام می گذارند. همچنین قبایلی وجود ارد که فکر می کنند این پرندگان شبزی حامل دانش باستانی هستند و خرد عرفانی و عمیقی برای جهان فراهم می کنند.

غاز

کسانی که از آن ها به عنوان غاز یاد می شود، افراد فعال و زرنگی هستند. آن ها بلندپرواز هستند و هیچ چیز نمی تواند مانع رسیدن آن ها به اهدافشان شود. آن ها قابل اعتماد هستند و همیشه به خاطر کسانی که دوستشان دارند مقاومت می کنند. به دلیل ماهیت رقابتی که دارند، این افراد برای ورزش ها و کسب و کار های رقابتی مناسب هستند.

منبع: brightside

منبع: برترین ها

به "معنای نماد هایی که سرخپوست ها از آن استفاده می کنند" امتیاز دهید

2 کاربر به "معنای نماد هایی که سرخپوست ها از آن استفاده می کنند" امتیاز داده اند | 3 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معنای نماد هایی که سرخپوست ها از آن استفاده می کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید