شرط کردها برای توافق با دمشق

به گزارش وبلاگ شخصی من، فرمانده کل نیروهای سوریه دموکراتیک با بیان اینکه رویکرد دمشق نسبت به کردهای سوریه باید مثبت تر باشد، تاکید نمود ، دو شرط اساسی برای توافق با دولت دمشق وجود دارد.

شرط کردها برای توافق با دمشق

مظلوم عبدی، فرمانده نیروهای سوریه دموکراتیکقسد در واکنش به اظهارات بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه درباره مسئله کردها به شبکه کرد زبان روداو گفت، واقعیت این است که ما انتظار داریم دیدگاه دولت سوریه بهتر و مثبت تر باشد.

عبدی گفت، اقداماتی وجود دارد که می توانیم آنها را مثبت ارزیابی کنیم.وی با اشاره به تاکید دمشق بر توافق با کردها، مذاکره با آنها و ایستادن در کنارشان در برابر اشغالگری ترکیه گفت، رویکرد اسد در قبال مسئله کردها و حل و فصل مسئله منطقه شمال و شمال شرقی سوریه کافی نبود.

وی توضیح داد: ما دو شرط اساسی برای توافق با دولت سوریه داریم؛ اول اینکه مدیریت کنونی در شمال و شرق کشور به عنوان بخشی از مدیریت عمومی سوریه در چارچوب قانون اساسی به رسمیت شناخته گردد.دوم اینکه نیروهای سوریه دموکراتیک به عنوان یک نهاد مستقل و خصوصی به فعالیت خود ادامه دهند یا به عبارتی استقلال خود را در چارچوب نظام امنیت عمومی سوریه حفظ کند.

وی گفت: درخواست کردها این است که ساختار نظامی خود را حفظ نمایند و به عنوان بخشی از ارتش سوریه، در مناطق استقرار خود یعنی همه مناطق شمال و شرق سوریه وظایف خود در حفاظت از این مناطق را انجام دهند.اما دولت سوریه فکر دیگری در سر دارد.دمشق می پذیرد که کردها بخشی از ارتش آن باشند اما بدون استقلال نظامی آنها.پس دولت می خواهد این نیروها در قالب فرد و یا رهبر به ارتش بپیوندند که ما این امر را نمی پذیریم.

وی گفت، تحریم های کنونی کنگره آمریکا اگر به مرحله اجرا درآید، ترکیه تهاجم خود را متوقف خواهد نمود.

عبدی درباره حضور آمریکا در مناطق چاه های نفتی ادعا کرد: همه می دانند آمریکا به نفت نیاز ندارد.آنها می گویند که نمی خواهند نفت به دست داعش و دولت سوریه و یا نیروهای دیگر بیفتد . ضروری است آمریکایی ها اینجا بمانند تا بخشی از این توازن باشند.،ایسنا

بیشتر بخوانید،حمایت دمشق از کوبا در مقابل ظلم آمریکا

منبع: ایران آنلاین

به "شرط کردها برای توافق با دمشق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرط کردها برای توافق با دمشق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید