صنایع غذایی جزء اولویت ها و مزیت های اصلی مالی کشور، سهم 12 درصدی صنایع غذایی و آشامیدنی از کل صنعت

به گزارش وبلاگ شخصی من، معاون امور صنایع وزارت صمت در جریان افتتاح بیست و هشمین نمایشگاه بین المللی اگروفود و بیستمین نمایشگاه شیرینی و شکلات خاطرنشان کرد: صنایع غذایی جزء اولویت ها ومزیت های اصلی مالی کشور به شمارمی رود و از نظر تعدادی سهم حدود 12 درصدی از کل واحد های صنعتی به این صنایع اختصاص دارد.

صنایع غذایی جزء اولویت ها و مزیت های اصلی مالی کشور، سهم 12 درصدی صنایع غذایی و آشامیدنی از کل صنعت

به گزارش گروه مالی وبلاگ شخصی من، مهدی صادقی نیارکی در جریان شروع به کار این دو نمایشگاه بین المللی که با حضور بیش از 450 واحد صنعتی برگزار می گردد، گفت: حدود 15 درصد از کل اشتغال صنعتی کل کشور در حوزه صنایع غذایی وآشامیدنی می باشد و سهم 11 درصدی ارزشی از صادرات غیر نفتی کشور به بخش کشاورزی و صنایع غذایی در 5 ماهه سالجاری اختصاص دارد.

وی اضافه کرد: در سال گذشته صادرات در صنعت غذا از نظر وزنی با رشد 23 درصدی وزنی به حدود یک میلیارد و 800 میلیون دلار رسیده است و با توجه به ظرفیت ها وسرمایه گذاری های خوبی که در این بخش اجرا شده، توسعه صادرات در صنایع غذایی به ویژه به کشور های همسایه هدف گذاری شده است.

معاون امور صنایع وزارت صمت با اشاره به توانایی تولیدنمایندگان صنایع غذایی در تامین احتیاج بازار داخلی گفت: سرمایه گذاری خوبی در حوزه طراحی، تکمیل محصول، ماشین آلات وتجهیزات، برندسازی وتوسعه محصول انجام شده و ظرفیت های خوبی برای تامین احتیاجداخل از محل محصولات داخلی وجود دارد.

صادقی نیارکی در ادامه با مرور اجمالی شرایط صنعت شیرینی و شکلات از سهم 2/7درصدی این صنعت از کل واحد های صنعتی از نظر تعدادی، اطلاع داد و گفت: بیش از هزار و 900واحد تولیدی در این بخش فعالیت می نمایند و از کل اشتغال ایجاد شده برای واحد های صنعتی، این صنعت سهم 3/6درصدی را به خود اختصاص داده است.

وی در خاتمه با اشاره به توانمندی های صنعتگران در حوزه غذایی وکشاورزی اظهار امیدواری کرد با رشدی که در بخش صنایع غذایی رخ داده، شاهد ارتقاء صندلی این صنعت در کشور و بازار های خارجی باشیم.

منبع: شاتا

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "صنایع غذایی جزء اولویت ها و مزیت های اصلی مالی کشور، سهم 12 درصدی صنایع غذایی و آشامیدنی از کل صنعت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صنایع غذایی جزء اولویت ها و مزیت های اصلی مالی کشور، سهم 12 درصدی صنایع غذایی و آشامیدنی از کل صنعت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید