عراقچی: مطمئن نیستم در این دور، مذاکرات به انتها برسد

به گزارش وبلاگ شخصی من، رییس تیم مذاکره کننده ایران در مذاکرات وین گفت: شخصا مطمئن نیستم که در این دور از مذاکرات بتوانیم مسائل را جمع بندی کنیم .

عراقچی: مطمئن نیستم در این دور، مذاکرات به انتها برسد

سید عباس عراقچی بعداظهر امروز (دوشنبه) با بیان این که تقریباً یک هفته است که دور پنجم مذاکرات وین در حال اجرا است، گفت: مذاکرات پیچیدگی های زیادی دارد و ما به موضوعات اصلی مورد اختلاف رسیده ایم.

او اضافه کرد: فکر می کنم پیشرفت های خوبی تا به امروز داشته ایم، راستا خوبی را طی کردیم و اکنون در نقطه ای هستیم که فقط به مسائلی که اختلافات بارزی در خصوص آنها وجود دارد، پرداخته می گردد.

این دیپلمات ارشد کشورمان با بیان اینکه متن ها تهیه شده است و مقدار زیادی از متن ها آماده است و چند مورد اختلافی کماکان در دست آنالیز است، ادامه داد: جلسات فشرده ای را در این دوره داشتیم، من امروز جلسه سه جانبه ای را با دو کشور چین و روسیه داشتم هماهنگی های بسیار خوبی بین ما و این دو کشور وجود دارد و یک جلسه نیز با سه کشور اروپایی و به صورت چهار جانبه داشتیم، جلسات کارشناسی نیز به همین ترتیب برگزار شده است.

عراقچی تاکید نمود: به نظر من تا به امروز راستا خوبی طی شده است و اینکه آیا در این دور از مذاکرات بتوانیم مسائل را جمع بندی کنیم شخصاً مطمئن نیستم با این حال ما به کوشش خود ادامه می دهیم ممکن است که لازم باشد بار دیگر هیئت ها برای انجام مشورت های بیشتر به پایتخت ها مراجعه نمایند، هنوز در این مورد تصمیم قطعی نگرفته ایم و ظرف دو سه روز آینده کار را ادامه خواهیم داد.

او گفت که شخصا مطمئن نیستم که در این دور، مذاکرات به پایان برسد.

عراقچی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا قبل از مراجعه هیئت ها به پایتخت ها برای انجام مشورت، جلسه کمیسیون مشترک برجام برگزار خواهد شد یا نه؟ گفت: بله معمول کار این است که ما با یک جلسه کمیسیون مشترک برجام کار را آغاز می کنیم و با یک جلسه کمیسیون مشترک برجام دور مذاکراتی که اجرا شده است را جمع بندی می کنیم و پایان می دهیم.

او اضافه کرد: مذاکرات و بحث های اصلی در جلسات دو جانبه، سه جانبه و چند جانبه صورت می گیرد و در صورت لزوم در سطوح مختلف هیات ها با هم مذاکره می نمایند و طبیعتا هر وقت که قرار باشد به این دور از مذاکرات پایان داده گردد به وسیله یک جلسه جمع بندی کمیسیون مشترک خواهد بود.

این دیپلمات ارشد کشورمان ادامه داد: هنوز زود است که ما قضاوت کنیم که در چه روزی و در چه مقطعی به این نقطه خواهیم رسید و کوشش بر این که هر چه زودتر به یک جمع بندی نهایی برسیم، از نظر ما فرایند ادامه دارد و باید دید که چه خواهد شد.

منبع: فرارو

به "عراقچی: مطمئن نیستم در این دور، مذاکرات به انتها برسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراقچی: مطمئن نیستم در این دور، مذاکرات به انتها برسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید