فرانسه فناوری شناسایی صورت را قانونمند می نماید

به گزارش وبلاگ شخصی من به نقل از آر اف آی، مقامات فرانسوی تصمیم دارند یک چارچوب قانونی برای توسعه فناوری شناسایی صورت جهت استفاده در حوزه های امنیتی و نظارتی ایجاد نمایند.

فرانسه فناوری شناسایی صورت را قانونمند می نماید

فناوری شناسایی صورت نوعی از هوش مصنوعی است که می تواند فرد را براساس تحلیل عکس دیجیتال از صورت او شناسایی کند. این فناوری اکنون به طور گسترده در فرانسه استفاده می گردد. در حقیقت فرانسه میان کشورهای اروپایی پیشتاز توسعه و استفاده از این فناوری است.

این درحالی است که امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه تمایل دارد فرانسه و اروپا بتوانند به سطح فناوری های چین و آمریکا دست یابند. درهمین راستا مقامات دولتی فرانسه و قانونگذاران با کارشناسان حوزه فناوری شناسایی صورت، صنعت و گروه های آزادی های مدنی مشورت نموده اند تا این فناوری در حال گسترش را به سرعت قانونمند نمایند.

دولت فرانسه استفاده از شناسایی صورت در خدمات عمومی، بازاریابی، مدیریت منابع انسانی و امنیتی را بلامانع می داند. این درحالی است که در چین نیز سیستم نظارت انبوهی وجود دارد.

یکی از مقامات فرانسوی در این باره می گوید: امیدوارم در موضوعی که نگرانی های زیادی به وجود می آورد، بتوانیم به آرامی مذاکره کنیم. دولت فرانسه مایل است طی آزمایشی 6 ماهه تا یک ساله، این فناوری را تحت نظارت محققان و جامعه مدنی آزمایش کند.

روزنامه دیگری به نام Les Echos گزارش داده دولت تصمیم دارد آزمایشی را انجام دهد که در آن افراد در اماکن عمومی ردیابی می شوند.

دولت هنوز اعلام ننموده چنین آزمایشی با چه روشی انجام می گردد یا اصلا با قوانین حفاظت از اطلاعات اتحادیه اروپا همخوانی دارد یا خیر.

منبع: خبرگزاری مهر

به "فرانسه فناوری شناسایی صورت را قانونمند می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرانسه فناوری شناسایی صورت را قانونمند می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید