مخالفت وزیر راه با لغو محدودیت 60 درصدی پروازها، اسلامی: هیچکدام از ایرلاین های داخلی زیان ده نیستند

به گزارش وبلاگ شخصی من، محمد اسلامی ضمن مخالفت با درخواست شرکت های هواپیمایی برای لغو محدودیت استفاده 60 درصدی از صندلی پروازی به دلیل پروتکلهای بهداشتی مقابله با شیوع ویروس کرونا، اظهار کرد: ستاد ملی مبارزه با کرونا محدودیت 60 درصدی را مصوب و ابلاغ کرده و همچنان لازم الاجراست.

مخالفت وزیر راه با لغو محدودیت 60 درصدی پروازها، اسلامی: هیچکدام از ایرلاین های داخلی زیان ده نیستند

وی اضافه کرد: محدودیت 60 درصدی را شرکت های هواپیمایی باید فعلا تحمل کنند، الان در شرایطی سخت کرونایی قرار داریم و باید مملکت را از این شرایط عبور کند.

وی با تاکید بر این که الان وقت چنین درخواست ها و ملاحظات مربوط به آن نیست، شرح داد: باید به گونه ای دیگر برای ایرلاین های داخلی تسهیلات ایجاد کنیم که جبران شود.

وی یادآور شد: تا به امروز 2500 میلیارد تومان با سود 12 درصدی برای ایرلاین ها تسهیلات تخصیص یافت که تمام شرکت های هواپیمایی این تسهیلات را دریافت کرده اند.

وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به این پرسش که آیا شرکت های هواپیمایی زیان ده هستند، گفت: اگر ایرلاین ها زیان ده بودند تا الان صورت های مالی حسابرسی شده را به وزارت راه و شهرسازی ارائه می کردند تا پس از بررسی توسط یک کمیته کارشناسی اگر دیدیم اینها واقعا زیان ده هستند برای آنها چاره ای بیاندیشیم. این در حالی است که هیچکدام از ایرلاین ها -صورت های مالی حسابرسی شده - را نیاوردند و استقبال هم نکردند.

اسلامی در پاسخ به این پرسش که آیا هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران زیان ده است، اضافه کرد: خیر هیچ ایرلاینی زیان ده نیست. ما مهرماه از شرکت ها خواستیم که صورت های مالی خود را برای بررسی به وزارت راه ارائه دهند که تا به امروز این کار را انجام نداده اند.

وزیر راه و شهرسازی در عین حال تاکید کرد: البته نیازی به ارائه صورت های مالی حسابرسی شده نیست، اما وقتی نها ادعا می کنند زیان ده هستند باید شواهد و مدارکی را برای این ادعا ارائه کنند که قابل رسیدگی باشد.

به گزارش تسنیم، انجمن شرکت های هواپیمایی 10 دیماه امسال طی نامه ای به رئیس جمهوری با این ادعا که صنعت حمل ونقل هوایی کشور دچار آسیب شدید ناشی از محدودیت 60 درصدی استفاده از صندلی پروازی و شیوع کرونا شده اند، خواستار لغو این محدودیت شده بودند. ایرلاین ها همچنین مدعی زیان ده بودن هستند، در این زمینه وزارت راه و شهرسازی مهرماه امسال خواستار شفاف سازی صورت های مالی شرکت های هواپیمایی داخلی شده بود که به گفته وزیر راه و شهرسازی ایرلاین ها تا به امروز از این پیشنهاد استقبال نکرده اند.

از سوی دیگر چند وقتی است که صورت های مالی سال 97 هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در حال انتشار است. صورت های مالی که نشان می دهد ایران ایر سال مورد اشاره با ضرر و زیان به پایان رسانده است. اما صورت های مالی این ایرلاین و سایر شرکت ها در سال 98 و نیمه نخست امسال هنوز نه به وزارت راه ارائه شده و نه در رسانه ای منتشر شده است.

منبع: گردشبان

به "مخالفت وزیر راه با لغو محدودیت 60 درصدی پروازها، اسلامی: هیچکدام از ایرلاین های داخلی زیان ده نیستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفت وزیر راه با لغو محدودیت 60 درصدی پروازها، اسلامی: هیچکدام از ایرلاین های داخلی زیان ده نیستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید