مقررات سفر از ایران به اتریش

به گزارش وبلاگ شخصی من، اتریش از جمله کشورهای اروپایی است که سفر با واکسن سینوفارم را علاوه بر واکسن های مورد تایید آژانس دارویی اروپا پذیرفته، اما برای مسافران واکسینه شده شرط گذاشته است.

مقررات سفر از ایران به اتریش

ایسنا: اتریش درحال حاضر به افرادی که دارای پاسپورت اتحادیه اروپا/ ایسلند/ سوئیس/ انگلستان/ آمریکا/ کانادا هستند و یا اقامت اتحادیه اروپا/ ایسلند/ نروژ/ سوئیس را دارند و یا دارای ویزای معتبر تایپ D اتریش و حوزه شنگن هستند و یا ویزای تایپ C اتریش را دارند، اجازه ورود می دهد.

براساس مقرراتی که به تازگی این کشور در راستای رعایت پروتکل های بهداشتی اعلام نموده است، تمام مسافران بالای 12 سال باید در محدوده 72 ساعت مانده به ورود، در یکی از مراکز مورد تایید وزارت بهداشت و یا شرکت هواپیمایی ایی که با آن سفر انجام می گردد، آزمایش PCR انجام دهند و گواهی منفی آن به انگلیسی و با QR code را همراه داشته باشد.

مسافران دارای کارت وکاسیناسیون که از نوبت واکسن جانسون آن ها 21 روز و یا از دومین دُز نوبت واکسن فایزر یا مدرنا یا آسترانزنکا یا سینوفارم 14 روز گذشته باشد، از انجام تست PCR معاف خواهند بود، مشروط بر این که از زمان انجام واکسن دُز دوم، بیش از 270 روز نگذشته باشد. مسافرانی که 270 روز از دریافت نوبت دوم واکسن آن ها گذشته باشد باید دُز تکمیلی (نوبت سوم واکسن) را دریافت نموده باشد.

کارت واکسیناسیون به انگلیسی باید همراه مسافر باشد. اتریش از جمله کشورهایی است که هنگام سفر به آن باید گواهی واکسن صادر شده از ایران معادل سازی گردد تا در اماکن بسته همانند موزه، رستوران و مراکز خرید قابل استناد باشد، در غیر اینصورت از ورود افراد حتی با وجود کارت واکسن ایرانی، جلوگیری خواهد شد.

با وجود چنین مقررات و تدابیری، اما به گفته آژانس داران در ایران، سختگیری در صدور ویزای اتریش به ویژه در دوران کرونا باعث شده است فعلا توری به این مقصد اجرا نگردد. در سایت سفارت اتریش در ایران نیز به این نکته اشاره شده که سفرهای ورودی به اتریش به دلیل همه گیری کووید-19 محدود شده است.

منبع: توریسم آنلاین

به "مقررات سفر از ایران به اتریش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقررات سفر از ایران به اتریش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید