مکانیک کوانتوم از هیچ انرژی می سازد!

به گزارش وبلاگ شخصی من به نقل از اینترستینگ انجیرینگ، دو آزمایش فیزیکی مختلف نشان دادند این رویداد زمانی رخ می دهد که انرژی با استفاده از روش دور نوردی(تله پورت) از خلا خارج می گردد.

مکانیک کوانتوم از هیچ انرژی می سازد!

آزمایش های نو براساس نظریه ماساهیرو هوتا از دانشگاه توکیو انجام شدند. این نظریه در سال 2008 میلادی مطرح شده بود.

نظریه هوتا در آن موقع توجهات کمی را به خود جلب کرد زیرا استخراج انرژی از خلا کوانتومی غیرواقعی به نظر می رسید اما آزمایش های نو در حقیقت گام های نهایی در تغییر این مفهوم در جامعه علمی به حساب می آیند.

هرچند بسیاری از محققان نظریه هوتا را رد کردند. اما این فرضیه در حقیقت نشان دهنده فرایندی نامحسوس تر از استخراج انرژی از هوا بود. براساس این نظریه با استفاده از ویژگی های مکانیک کوانتومی می توان انرژی را به محیطی منتقل کرد که در آن هیچگونه انرژی وجود نداشته است.

ست لوید یک فیزیکدان کوانتومی در انستیتوMIT در این باره می گوید: این تست نشان داد هنگام دور نوردی واقعا انرژی استخراج می گردد.

نظریه هوتا براساس ایده دورنوردی بنا شده بود که طبق آن فیزیکدانان می توانند انرژی را به وسیله نوسانات در میدان های کوانتومی از اطراف به خلاء بکشند و سپس از آن استفاده نمایند.

پژوهش های هوتا درباره نظریه ای که در سال 2008 بیان نمود، او را به این نتیجه رساند که انرژی منفی یک عمل مستقل نیست. سپس. او درباره خلا کوانتومی تحقیق کرد. براساس محاسبات وی خلا کوانتومی می تواند در میدان های کوانتومی نوسان کند. این امر در تئوری به معنای آن بود که انرژی می تواند بین دو منطقه مختلف حرکت کند یا تلپورت گردد.

کانسپت دور نوردی تا به امروز دو بار به وسیله محققان دانشگاه واترلو و استونی بروک ارائه شده اند. هر دو گروه از محققان توانستند انرژی را در مسافت های میکروسکوپی در دو دستگاه کوانتومی جداگانه تلپورت و نظریه هوتا را اثبات نمایند.

محققان دانشگاه واترلو براساس نظریه هوتا متوجه شدند هنگامیکه انرژی در یک منطقه مصرف می گردد، به یک خلاء انرژی در فضای متفاوت اجازه می دهد به انرژی دسترسی پیدا کند.

نایلی رودریگز بریونز یکی از محققان این پروژه که اکنون در دانشگاه برکلی کالیفرنیا فعالیت می نماید، در این باره می گوید: جالب بود که با تکنولوژی فعلی می توانیم فعالسازی انرژی را مشاهده کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "مکانیک کوانتوم از هیچ انرژی می سازد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مکانیک کوانتوم از هیچ انرژی می سازد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید