کاشفان حقیقی آمریکا در تاریخ گم شدند!

به گزارش وبلاگ شخصی من، با پیشرفت علم ژنتیک باستان شناسی، شواهد بیشتری به دست آمده که نشان می دهد اولین ساکنان قاره آمریکا بین 15 تا 17 هزار سال پیش وارد این سرزمین شدند.

کاشفان حقیقی آمریکا در تاریخ گم شدند!

به گزارش خبرگزاری وبلاگ شخصی من، اگر کریستف کلمب را به عنوان کاشف قاره آمریکا به یاد می آوریم اما هزاران سال پیش از او مردمانی ماجراجو به قاره نو رسیده و سرزمین های نو را کشف کرده بودند.

تا حدود 20 سال پیش، تمام شواهد باستان شناسی موجود نشان می دادند که اولین انسان ها در حدود 13 هزار سال پیش به آمریکای شمالی وارد شدند. ظهور قوم کلوویس، که بقایای آنها در اوایل دهه 1990 در کلوویس در نیومکزیکو کشف شد، مربوط به 13400 سال پیش است. این اکتشاف همزمان با تشخیص یک مسیر بدون یخ در امتداد کوه های راکی بود.

فرض دانشمندان بر این بود که این انسان ها با عبور از پل برینگ لند به داخل آلاسکای کنونی آمده اند و سپس به سمت جنوب حرکت کرده اند تا با عبور از این راه مناسب به سمت نیومکزیکو حرکت کنند. این یک نظریه بسیار قوی، در مورد چگونگی راه پیدا کردن مردم کلوویس به قاره آمریکا بود. تاد براجه، رئیس بخش مردم شناسی دانشگاه ایالتی سن دیه گو، در ایمیلی به لایو ساینس نوشت:به احتمال زیاد انسان ها توانسته اند زمانی که این مسیر عبور باز و قابل دسترس بوده و یخی نداشته است، خود را از شمال شرق آسیا به آمریکا برسانند.

اما حفاری های اخیر نشان می دهند که کلوویس ها، اولین مردم آمریکا نبوده اند. طبق مقاله ای که در سال 2011 در مجله ساینس منتشر شد، شواهدی از ابزارهای ساخته شده از طریق انسان ها در تگزاس بدست آمده که قدمت شان به 15500 سال پیش باز می گردد. در مقاله ای که در سال 2021 در مجله ساینس منتشر شد مطالبی در مورد ردپاهای 23 هزار ساله در نیومکزیکو آمده است؛ (اگرچه تاریخ این ردپاها از طریق پژوهشی که در سال 2022 در مجله تحقیقاتی کواترنری منتشر شد، مورد مناقشه قرار گرفته است. زیرا در این مقاله آمده که بذر گیاهانی که از طریق تیم اصلی برای معین تاریخ رادیوکربن در لایه رد پا مورد استفاده قرار گرفته است، مشکل ساز است.)

انسان هایی که قبل از مردم کلوویس در آمریکا زندگی می کرده اند، احتمالا مدتها قبل از باز شدن این مسیر بدون یخ به این سرزمین مهاجرت کرده اند. واترز می گوید:قدیمی ترین زمانی که این مسیر باز بوده مربوط به 14300 سال پیش است. غیر ممکن است مردمی که 16هزار سال پیش در تگزاس و آیداهو بوده اند و همچنین آنهایی که 14600 سال پیش در فلوریدا بوده اند، از این مسیر عبور کرده باشند. بنابراین آنها باید از طریق دیگری وارد آمریکا شده باشند.

در گزارش کریستف کلمب کاشف واقعی آمریکا نیست! در این باره بیشتر بخوانید.

5858

منبع: خبرآنلاین

به "کاشفان حقیقی آمریکا در تاریخ گم شدند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاشفان حقیقی آمریکا در تاریخ گم شدند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید