وصول به موقع مطالبات، توانایی پرداخت تسهیلات را افزایش می دهد

به گزارش وبلاگ شخصی من، در بازدید جعفر آقا ملائی و هیات همراه از شعب استان آذربایجان شرقی، به اهمیت وصول مطالبات در بالا بردن توانایی بانک در پرداخت تسهیلات تاکید شد.

وصول به موقع مطالبات، توانایی پرداخت تسهیلات را افزایش می دهد

به گزارش خبرگزاری وبلاگ شخصی من ، جعفرآقاملائی عضو هیات مدیره بانک مسکن به همراه مرتضی صالحی مدیر امور شعب منطقه غرب کشور و مهدی احمدی رئیس اداره کل روابط عمومی بانک مسکن، چهارشنبه تاریخ 10/10/99 از شعب مرکزی بناب، شهید مطهری (ره) بناب، امام خمینی(ره مراغه، خواجه نصیر مراغه ، مرکزی مراغه و حوزه جنوب استان بازدید کردند.

در این بازدید جعفر آقاملائی عضو هیات مدیره بانک مسکن ضمن استماع گزارش مبسوط هر یک از روسای شعب مذکور، با بیان مطالبی وصول مطالبات را یکی از وظایف اصلی هر یک از کارکنان در تمامی رده ها عنوان کرد و اضافه نمود: از آنجایی که پرداخت تسهیلات به مردم اصلی ترین وظیفه بانک می باشد لذا در صورتیکه بانک با مطالبات معوق روبرو باشد این امر را دچار مشکل شده و چرخه پرداخت تسهیلات به کندی صورت میگیرد .

آقاملائی از تک تک کارکنان خواست تا مسئله وصول مطالبات را جدی بگیرند تا از بلوکه نشدن منابع شعب در مطالبات جلوگیری گردد.،وی در ادامه گفت: در وصول مطالبات باید راهکارهای مطروحه از سوی مشتری و شعبه، در نظر گرفته گردد تا بتوان به راهکار نهایی و مطلوب به نحوی که در آن هم منافع مشتری ، هم منافع بانک حاصل گردد، دست یافت.

وی یکی از اصول مهم در وصول مطالبات را آموزش و عادت دادن مردم به یک سیستم پرداخت اقساط منظم به صورت ماهیانه عنوان کرد و اضافه نمود: اگر متقاضی تسهیلات از اول به این سیستم عادت کند باعث خواهد شد که در آینده، هم خود فرد دچار اقساط معوق نگردد و هم اهداف بانک در زمینه پرداخت انواع تسهیلات محقق گردد.

اقاملائی به شرایط سخت کرونائی نیز اشاره نمود و اضافه نمود: آمارهای موجود در مورد فوتی ها اخیر نشان می دهد که کارکنان بانک ها بعد از پرسنل درمان، دومین قشر آسیب پذیر از ویروس کرونا می باشند بنابراین ضمن قدردانی از کارکنانی که در شرایط کرونائی به سختی مشغول به خدمت می باشند خواست تا با رعایت نکات بهداشتی همچنان به خدمت رسانی به مردم ادامه داده تا به امید خدا در آینده شرایط به روال عادی خود برگردد.

وی در ادامه گفت :در شرایط فعلی احتیاج اساسی به ارائه خدمات غیرحضوری و الکترونیک توسط بانک ها ، بیش از پیش احساس می گردد و باید در ادامه این راستا، امکانات و خدماتی که امکان ارائه آن به صورت غیر حضوری وجود دارد به مشتریان اطلاع رسانی گردد، همچنین مشتریان بانک به استفاده از خدمات غیرحضوری تشویق شوند تا شاهد کاهش رفت و آمد مردم به شعب بانک باشیم.

وی همچنین با استماع مسائل و مسائل مطروحه روسای شعب در مورد صدور ضمانت نامه، از گسترش حدود و اختیارات شعب در بخش صدور ضمانت نامه در آینده خبرداد و گفت تصمیمات مناسبی در این زمینه به تصویب هیات مدیره بانک رسیده که به زودی برای اجراء، به شعب ابلاغ خواهد شد.

->

منبع: خبرگزاری آریا

به "وصول به موقع مطالبات، توانایی پرداخت تسهیلات را افزایش می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وصول به موقع مطالبات، توانایی پرداخت تسهیلات را افزایش می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید