چرا نمایشگر گوشی گاهی اوقات لمس انگشت را تشخیص نمی دهد؟

به گزارش وبلاگ شخصی من، اگر از جمله کاربرانی هستید که مرتبا با مشکل عدم تشخیص لمس انگشت به وسیله نمایشگر گوشی خود روبرو می شوید، توصیه می کنیم این مطلب را از دست ندهید.

چرا نمایشگر گوشی گاهی اوقات لمس انگشت را تشخیص نمی دهد؟

نمایشگر گوشی چگونه کار می نماید؟

برای درک اینکه چرا گاهی اوقات نمایشگر گوشی برای لمس انگشت دچار مشکل می گردد، ابتدا باید به نحوه کارکرد نمایشگر بپردازیم. تقریبا تمام نمایشگرهای لمسی از نوع خازنی هستند. این یعنی زیر لایه محافظ نمایشگر یک لایه الکترود شفاف تعبیه شده است.

انگشت شما رسانای الکتریکی است و وقتی نمایشگر را لمس می کنید، الگوی الکتریکی لایه الکترود را تغییر می دهید. این یعنی لایه موردنظر عمل آنالوگ لمس انگشت را به سیگنال های دیجیتالی تبدیل می نماید. ماتریس الکترود آنقدر حساس است که حتی قبل از رسیدن انگشت به نمایشگر می تواند لمس را تشخیص دهد اما نرم افزار گوشی را طوری تغییر داده اند که فقط در صورت قرارگیری انگشت روی نمایشگر چنین اتفاقی رخ دهد. با این کار احتمال خطا و مسائل در پی آن کاهش پیدا می نماید.

چرا نمایشگر گاهی اوقات لمس انگشت را تشخیص نمی دهد؟

خشکی پوست و پینه های ضخیم از جمله شایعه ترین دلایل بروز این مشکل هستند. البته علت اول طبیعتا شایع تر است. اگر پوست بسیار خشکی داشته باشید، سطح پوست نسبت به زمانی که به خوبی مرطوب شده باشد، بار الکتریکی کمتری حمل می نماید. به همین علت بسیاری از کاربران در فصل زمستان گاهی اوقات با این مشکل روبرو می شوند. افرادی هم که در منطقه ها کویری زندگی می نمایند، معمولا بیشتر از سایر افراد با این معضل روبرو می شوند.

در رابطه با مشکل انگشت های پینه بسته هم باید بگوییم که اکثریت کاربران چنین مسئله ای را ندارند. اما افرادی مانند نجار ها و نفراتی که ساعات زیادی را صرف انجام کارهایی مانند صخره نوری می نمایند، با انگشت های پینه بسته روبرو می شوند و در نتیجه برای استفاده از نمایشگر لمسی تا حدی به مشکل می خورند.

چه کاری از دستتان برمی آید؟

اگر مشکل شما خشکی دست است، با استفاده از یک کرم مرطوب نماینده ساده می توانید این مشکل را رفع کنید. بعضی افرادی که پوست به شدت خشکی دارند، باید در طول روز چند بار از کرم های مربوط نماینده بهره ببرند. اما اگر در طول روز دوست ندارید از مرطوب نماینده برای دست های خود بهره ببرید، می توانید قبل از خواب چنین کاری را انجام دهید که روز بعد با خشکی دست روبرو نشوید.

اگر پینه های دست ضخیم نیستند، احتمالا با استفاده از مرطوب نماینده مشکل رفع می گردد. اما اگر پینه ها ضخیم هستند، می توانید از سنگ پا برای نازک کردن آن ها بهره ببرید. در این میان افرادی که ساعات زیادی گیتار می زنند هم انگشت های پینه بسته دارند و اگر می خواهید این پینه ها را حفظ کنید، می توانید از قابلیت تنظیم حساسیت نمایشگر که در بعضی گوشی ها وجود دارد بهره ببرید. به عنوان مثال بعضی از گوشی های سامسونگ چنین قابلیتی را ارائه می دهند تا کاربران در صورت استفاده از گلس محافظ بتوانند حساسیت نمایشگر را افزایش دهند.

منبع: How To Geek

منبع: دیجیکالا مگ

به "چرا نمایشگر گوشی گاهی اوقات لمس انگشت را تشخیص نمی دهد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا نمایشگر گوشی گاهی اوقات لمس انگشت را تشخیص نمی دهد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید