کدام واکسن برای بچه ها 5 تا 11 سال مجوز می گیرد؟

به گزارش وبلاگ شخصی من، تهران (پانا) - رئیس انستیتو پاستور ایران در پاسخ به اینکه کدام واکسن برای تزریق به بچه ها 5 تا 11 سال علیه کرونا مجوز دریافت می کند، گفت واکسن تولید شده این مرکز احتمالا تا سرانجام ماه مجوز تزریق دریافت خواهد کرد.

کدام واکسن برای بچه ها 5 تا 11 سال مجوز می گیرد؟

به گزارش ایسنا، علیرضا بیگلری با اشاره به اینکه مطالعات سازمان غذا و دارو بر روی واکسن پاستاکووک را برای گروه سنی 2 تا 18 سال مورد تایید قرار داده است، گفت: طبق تصمیم سیاست گذاران ارشد بهداشتی کشور، این نوع واکسن در حال حاضر برای گروه سنی 12 تا 18 سال قابل مصرف است در حالی که علاوه بر بالغین مجوز جهت تزریق برای بچه ها 2 تا 18 سال نیز دریافت شده است.

وی اضافه نمود: هم اکنون کمیته فنی واکسن برای سنین 5 تا 11 سال موافقت خود را اعلام کرده است و منتظر بررسی های بیشتر هستیم تا در ستاد کرونا مجوز را برای این گروه سنی دریافت کنیم که در این صورت پاستاکووک تنها واکسن ایرانی است که برای گروه سنی فوق مجوز تزریق را دریافت کرده است؛ البته واکسن سینوفارم که واکسنی وارداتی است این مجوز را دارد.

رییس انستیتو پاستور ایران یادآور شد: قطعا واکسن پاستاکووک برای سنین 5 تا 11 سال تصویب خواهد شد و احتمال می دهیم که حداکثر تا پایان این ماه تصمیمات لازم در این خصوص اتخاذ شود.

این مسئول در ادامه به طرح کارآزمایی واکسن کنژوگه اشاره کرد و یادآور شد: براساس مطالعات پیش بینی کردیم که دو دز در هیچ واکسنی کافی نخواهد بود و از اینرو واکسن کنژوگه را سه دزه مورد کارآزمایی و مطالعه قرار دادیم.

بیگلری ادامه داد: این طرح نشان داد تزریق سه دز تاثیر بسیار بیشتری داشته و 96.5 درصد می تواند از بیماری شدید کرونا و بستری شدن افراد جلوگیری کند؛ لذا واکسن را سه دز طراحی کردیم.

وی گفت: افراد در دز اول و دوم واکسن کنژوگه را دریافت می کنند و در دز سوم واکسن پاستاکوک پلاس تزریق می شود که در این دز یادآوری می کنیم که مخاطره ایمنی همیشه در بدن وجود دارد.

بیگلری با تاکید بر اینکه تنها سازنده واکسنی بودیم که دز یادآوری را طراحی کردیم، متذکر شد: امروز می بینیم که همه واکسن های دنیا دز سوم و یا چهارم را می خواهند تزریق کنند.

رییس انستیتو پاستور ایران اضافه نمود: امروز در کشور واکسن پاستاکووک به عنوان دز اول و دوم تزریق شده و پاستاکووک پلاس به عنوان دز بوستر یا همان یادآوری از طریق وزارت بهداشت مورد استفاده قرار گرفته است.

این مسئول در ارتباط با کسانی که در طرح کارآزمایی واکسن نوترکیب کنژوگه شرکت کرده و واکسن اصلی را دریافت کرده بودند، گفت: طبق بررسی های اجرا شده، سطح ایمنی کسانی که در این کارآزمایی شرکت داشتند، خوب بود.

وی شرح داد: طبق ابلاغیه وزارت بهداشت که این هفته صادر شد، افرادی که در این کارآزمایی واکسن دریافت کرده بودند حدود 6 ماه از آخرین زمان دریافت دز یادآوری خود باید واکسن پاستاکووک پلاس را برای دز چهارم دریافت کنند.

منبع: خبرگزاری پانا

به "کدام واکسن برای بچه ها 5 تا 11 سال مجوز می گیرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام واکسن برای بچه ها 5 تا 11 سال مجوز می گیرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید