کیش میزبان جشن جهانی نوروز می گردد

به گزارش وبلاگ شخصی من، ایران به عنوان مهد جشن های باستانی نوروز میزبانی رویدادی جهانی مرتبط با نوروز را در روزهای آغازین سال آینده به عهده می گیرد.

کیش میزبان جشن جهانی نوروز می گردد

به گزارش وبلاگ شخصی من به نقل از روابط عمومی و اموربین الملل سازمان منطقه آزاد کیش دکتر غلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در هشتاد و چهارمین جلسه شورای اداری کیش که با حضور امام آدینه جزیره، امام آدینه اهل سنت، معاونان ومدیران سازمان، روسای ادارات ونهادها وجوامع کیش و فرماندهان نظامی، انتظامی وامنیتی جزیره برگزار گردید، گفت:

برگزاری طرح جشن جهانی کیش با حضور کشورهای دارای فرهنگ نوروز، کاری مهم ، سنگین وگسترده است . البته وقتی عضو سازمان جهانی جهانگردی هستیم و نوروز یک جشن جهانی است و از سویی جزیره کیش باید به سمت جذب جهانگردی خارجی وفعالیت های بین المللی برود باید کارهای بزرگی از این دست انجام دهیم واین موضوع نیازمند عزم جدی است.

دکتر مظفری تاکید نمود: باید میزبان شایسته ای برای جهانگردان نوروزی باشیم و جهانگردان از سفر به کیش لذت ببرند. در زیباسازی کیش باید مقید باشیم تا درنگاه شهروندان وجهانگردان چیزی از مقاصد بین المللی کم نداشته باشیم . پاکسازی جزیره کیش از اولویت هاست که می توان دراین زمینه علاوه بر کوشش های شرکت عمران، آب وخدمات شهری با فرهنگ سازی از شهروندان نیز یاری بگیریم . همچون بسیاری از کشورها که ریختن زباله با جریمه همراه است درکیش هم ابتدا فرهنگ سازی کنیم وسپس این رفتارها را به قانون تبدیل کنیم. مهم است که ویژگیها وامتیازهای کیش مانند نوع زندگی شهری، فرهنگ رانندگی، تمیزی، آرامش و نظم شهر را حفظ کنیم وارتقا ببخشیم.

مجید ملانوروزی معاون جهانگردی سازمان منطقه آزاد کیش نیز دراین جلسه نوروز را فرصتی برای رونق جهانگردی کیش دانست وگفت: باید از این فرصت مغتنم برای جزیره کیش به خوبی بهره برداری کنیم و درخصوص مقدار ورود جهانگردان، مزیت ها و مسائل ناشی از ازدحام جهانگرد در ایام نوروز برنامه ریزی درستی داشته باشیم.

در ادامه این جلسه مدیران جهانگردی سازمان گزارشی از عملکرد نوروز 1397 و طرح جشن جهانی نوروز با حضور 12 کشور منطقه که دارای فرهنگ نوروز هستند ارائه کردند.

لازم به ذکر است براساس طرح جشن جهانی نوروز کوشش می گردد جزیره کیش به عنوان پایلوت جهانگردی کشور میزبان مسئولان، سفرا، جشنواره ها، آیین ها، سفره های نوروزی و رسوم 12 کشور عضو در این میراث فرهنگی باشد ودبیرخانه برگزاری جشن جهانی نوروز نیز درجزیره کیش دایر ومستقر گردد.

منبع: روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش

منبع: همگردی

به "کیش میزبان جشن جهانی نوروز می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کیش میزبان جشن جهانی نوروز می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید