7 اشتباه باشگاهی که اگر می خواهید پیشرفت کنید باید از آنها اجتناب کنید

به گزارش وبلاگ شخصی من، اشتباهات زیادی وجود دارد که فرد می تواند قبل، حین و بعد از تمرین مرتکب گردد که در این خبر به 7 تا از آن اشتباهات اشاره شده.

7 اشتباه باشگاهی که اگر می خواهید پیشرفت کنید باید از آنها اجتناب کنید

بعضی از افراد فراموش می نمایند قبل از تمرین بدن خود را گرم نمایند؛ موضوعی که می تواند منجر به آسیب گردد. بعلاوه، مهم است که بدانید بسته به تمریناتی که انجام می دهید، چه کفشی بپوشید. نکته اصلی این است که پیش از پیوستن به یک باشگاه ورزشی باید نکاتی را درباره آن بدانید.

در ادامه به اشتباهات رایجی می پردازیم که افراد در باشگاه مرتکب می شوند و با آگاهی از آن ها می توانید جلوی تکرار این اشتباهات را بگیرید.

1. اعمال فشار نامناسب پا حین حرکت اسکوات

هنگام اسکوات زدن، 3 نقطه از پا وجود دارد که باید بیشترین فشار را به آن ها وارد کنید. این نقاط درست زیر انگشت شست پا، زیر انگشت کوچک و پاشنه پا هستند. اگر درک این نکته که آیا فشار درستی به این نقطه وارد می کنید یا نه برایتان سخت است می توانید کفش هایتان را در بیاورید. این کار باعث می گردد فشار را خیلی راحت تر احساس کنید.

2. پوشیدن کفش نامناسب در روز تمرین پا

برترین کفشی که می توانید برای بلند کردن وزنه بپوشید، کفش های وزنه برداری است؛ نظیر آنچه ورزشکاران حرفه ای می پوشند. با این حال، اگر نمی خواهید برای خرید یک جفت کفش وزنه برداری پول خرج کنید، هر کفش تختی می تواند به شما یاری کند. بعلاوه اخیرا وزنه برداری با پای برهنه بسیار رایج شده و هواداران آن می گویند به ثبات و تعادل یاری می نماید.

3. اشتباه گرفتن میله هالتر

شش روش مختلف برای گرفتن میله هالتر وجود دارد، اما یکی از آن ها از همه خطرناک تر است: زمانی که انگشت شستتان زیر هالتر و در سمت دیگر انگشتان قرار می گیرد. این کار باعث می گردد لغزش و افتادن این میله روی صورت یا قفسه سینه و آسیب تماشا این نواحی آسان تر اتفاق بیفتد.

4. بارفیکس رفتن به شیوه اشتباه

یکی از اشتباهات بزرگی که در طول این تمرین می توانید مرتکب شوید این است که اجازه دهید شانه هایتان به سمت جلو بچرخد و چانه بالای میله قرار گیرد. آنچه در اینجا می تواند اتفاق بیفتد آسیب ماهیچه گردنده شانه است، زیرا فشار زیادی بر این ناحیه وارد می گردد. به جای آن، می توانید قفسه سینه خود را به جلو ببرید و سعی کنید با آن به میله برسید. این کار شانه ها را عقب نگه می دارد و انحنای خوبی به پشتتان می دهد، در حالی که چانه شما هم سطح میله باقی می ماند.

5. حالت نادرست بدن در تمرین پلانک

پلانک یکی از تمریناتی است که چه دوستش داشته باشید و چه از آن متنفر باشید در بیشتر برنامه های ورزشی وجود دارد. یکی از اشتباهاتی که در تمرین پلانک می توانید مرتکب شوید این است که باسن خود را بالا نگه دارید و شکم را پایین. این معمولا همراه با بالا نگه داشتن سر به جای نگاه کردن به پایین همراه می گردد.

بنابراین، مهم است که سرتان را پایین نگه دارید و حالت ثابت و صاف خود را حفظ کنید. کمرتان را قوس ندهید، زیرا فشار زیادی به ستون فقراتتان وارد می گردد. فقط کمی باسنتان را جمع کنید و عضلات سرینی را منقبض کنید.

6. از نشر جانب با دمبل برترین نتیجه را نمی گیرید

اگر فکر می کنید حین این حرکت بدن و بازوهایتان باید کاملا صاف باشند 100% در اشتباه هستید. آرنج شما باید بین 20 تا 30 درجه خم گردد و نباید وزنه ها را بالاتر از شانه بلند کنید. زانوهایتان نیز باید کمی خم باشد. بعلاوه باید از بلند کردن وزنه ها روی شانه ها و نزدیک به سر خودداری کنید، زیرا این کار بیشتر از اینکه مفید باشد ضرر دارد.

نکته مفید دیگر این است که وقتی به بالای حرکت رسیدید، کمی مکث کنید. این جزئیات کوچک به شما یاری می نماید تمرکز را از ماهیچه های ذوزنقه ای در قسمت بالایی پشت خود به شانه هایتان منتقل کنید.

7. حرکت شنا را اشتباه انجام می دهید

این تمرین بسیار پرطرفدار است، با این حال ممکن است آن را اشتباه انجام دهید و دچار آسیب دیدگی شوید. رایج ترین اشتباه دور نگه داشتن زیاد از حد بازو ها از سایر قسمت های بدن است که می تواند به عضلات و مفاصل فشار وارد کند. برترین مکان برای قرار گرفتن آرنج زاویه 45 درجه از بالاتنه است.

بیشتربخوانید

منبع: روزیاتو

وبلاگ شخصی من وب گردی وبگردی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "7 اشتباه باشگاهی که اگر می خواهید پیشرفت کنید باید از آنها اجتناب کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 اشتباه باشگاهی که اگر می خواهید پیشرفت کنید باید از آنها اجتناب کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید