آبشارهای کوهسر، طبیعتی زیبا در تنکابن

به گزارش وبلاگ شخصی من، تنکابن یکی از شهرستان های استان مازندران در شمال ایران است. این شهرستان از سمت غرب به شهرستان رامسر، از شرق به شهرستان چالوس، از جنوب به رشته کوه های البرز و از شمال به دریای خزر متصل است. شهرستان باصفا و زیبای تنکابن با زیبایی های وصف ناپذیر طبیعت خود که در آن رودخانه ها، آبشارها، چشمه ها و سرسبزی و شگفتی خودنمایی می نماید، یکی از برترین انتخاب ها برای تجربه سفر به طبیعت است. یکی از منطقه ها بی نظیر و زیبا در نزدیکی این شهر آبشارهای کوهسر است.

آبشارهای کوهسر، طبیعتی زیبا در تنکابن

آبشارهای کوهسر (Kouhsar Waterfall) در حدفاصل روستاهای جنگلی سفیدآب (اسپی او) و کوهسر (گوسر) از توابع بخش نشتارود شهرستان تنکابن قرار گرفته اند و از جمله مقاصد گردشگری و جاهای دیدنی تنکابن هستند. فاصله نشتارود تا تنکابن 5 کیلومتر است و در قسمت شمال شرق تنکابن واقع شده است.

برای دسترسی به این آبشارها باید از جاده ای خاکی با منظره هایی دیدنی و بعلاوه رودخانه عبور کرد. مجموعه آبشارهای کوهسر در فصول پرآب، به غایت زیبا و باشکوه هستند و گردشگران زیادی را به سمت خود می کشانند.

اگر اهل طبیعت گردی هستید، بدون شک از این سفر لذت زیادی خواهید برد. هم تک تک آبشارهای تماشایی کوهسر و هم مسیر دسترسی به آنها بسیار رویایی و زیبا هستند. به ویژه اگر فصل بهار را برای این سفر انتخاب کنید، به علت پر آب بودن رودخانه ها و آبشارها، منظرههای بینظیری را مشاهده خواهید کرد. آب تنی در پایین آبشار، جنگل نوردی و عکاسی از فعالیت هایی است که کنار آبشارهای کوهسر می توان انجام داد.

آب و هوا در این منطقه بسیار خنک و مناسب است. سایه درختان سر به فلک کشیده بر روی زمین امکان نشستن و پیک نیک زدن را فراهم می نماید. به علت آنکه این منطقه بکر است، امکانات گردشگری در آن وجود ندارد. دقت کنید که تمامی وسایل لازم را به همراه خود داشته باشید. در کنار وسایل ضروری، کیسه زباله نیز برای جمع آوری و برگرداندن زباله هایتان به همراه داشته باشید.

جاذبه های نزدیک

پارک جنگلی خشکه داران

منطقه ییلاقی داغ کوه

مرداب نشتارود

منطقه جنگلی دینارسرا

چطور به آبشارهای کوهسر برویم ؟

برای رفتن به این منطقه زیبا باید علاوه بر عبور از جاده خاکی که در نوع خود می تواند تجربه بی نظیری باشد، از رودخانه نیز عبور کرد، که این خود لذت وصف نشدنی ای به همراه دارد. شما باید با ماشین خود از رودخانه عبور کنید و پس از رد کردن این تقاطع کمی پایین آبشارهای کوهسر را می بینید که به ویژه در فصول پر آب، بسیار زیبا و خروشان هستند.

آدرس: ایران، مازندران، تنکابن، بخش نشتارود

منبع: گردشبان

به "آبشارهای کوهسر، طبیعتی زیبا در تنکابن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آبشارهای کوهسر، طبیعتی زیبا در تنکابن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید